Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 44. Csupa kupa (Budapest, 2002)

alább hosszabbítást jelentő harma­dik gól eléréséhez. A vérbeli kupa- mérkőzés így a győzelem ellenére is egy fájó emlék maradt. Hogyne fájna egy olyan csapattól kikapni, amelynek „sztárjátékosa" egyedül tör kapura és mintegy 11 m-ről úgy lő, hogy a labda a szögletzászló(l) közelében hagyja el a pályát... hogy egy év úgy telik el az életünk­ből, hogy a Ferencváros neve fel sem merül, ha Európa labdarúgása szóba kerül... Még most, évtizedek múltán is döbbenetes ezt a játékosnyi­latkozatot olvasni, hát még akkor... Egy biztos, Nyilasi napokig búsko­mor volt a nevezetes meccs után... Tovább tartott a bolgár „sokk” 1979. szeptember 18. Szófia: Lokomotív Szófia-FTC 3-0 Ismét egy sima hármas! Még mentség sem volt... Friedmanszky Zoltán: - Nagy csa­lódás ért ezen a találkozón. Nem is annyira a 0-3 miatt, hanem aho­gyan elszenvedtük ezt a vereséget. Nálunk egyformán gyengén játszott mindenki, ugyanakkor a bolgárok szerintem önmagukat múlták felül. Bizony bulgáriai kupakrónikánk­ba ismét egy alapos fiaskó került. Negyvenezren négy gólra vártak 1979. október 3. Népstadion: FTC-Lokomotiv Szófia 2-0 A nagy érdeklődés miatt a Nép­stadionba vitték a mérkőzést. Pusz­tai góljával, majd Pogány találatá­val 2-0-ra alakult az eredmény, de még a hosszabbítást sem sikerült elérni. Nyilasi: - Nem játszottunk jól, ezért felesleges lenne most ment­ségeket keresni a balsikerre. A há­romgólos hátrány tudata többsé­günket túlságosan nyomasztotta, hiába próbáltuk elhitetni magunk­kal, hogy tudunk mi négy gólt lőni itthon. Magunknak köszönhetjük, Bilbao ismét bejött... 1982. szeptember 15. Népsta­dion: FTC-Atletico Bilbao 2-1 Az első félidőben kitűnően, a má­sodikban csapnivalóan játszottak a ferencvárosiak. 45 perc után Szokolai és Pölöskei góljaival még 2-0 volt az eredmény és 25 ezer néző várta a jó folytatást. Hiába. Mintha kicserélték volna a csapatot. Javier Clemente edző: - Biztos voltam benne, hogy a zöld-fehérek támadnak, méghozzá igen fergete­gesen. Én a második félidőtől füg­getlenül azt vallom, jó csapat az FTC. Az viszont számomra is rej­tély, hogy tudott ennyire másképp játszani 45 perc után. Az FTC jó csapat, tartani kell tőlük Spanyolor­szágban is. Szerencsére a spanyol edző jól látta a helyzetet... Szoki gólja döntött 1982. szeptember 29. Bilbao: Atletico B.-FTC 1-1 A Fradi az esélytelen nyugalmá­val játszva, majdnem idegenben is győzött. Szokolai gólja után elné­mult a spanyol publikum - a meccs végén pedig megtapsolták a to­vábbjutó Ferencvárost! Novák Dezső: - A pályán nagyjá­ból az történt, amit a taktikai érte­CSUPA KUPA