Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 44. Csupa kupa (Budapest, 2002)

ven, s az is igaz, hogy nem volt sok örömünk benne. BSK Belgrád-Bp. Kinizsi 4-0. A hazaiak alaposan visszavágtak az újévkor semleges pályán - Mál­tán - elszenvedett vereségért. A Duna Kupáért 1958-ban Duna Kupa meccs volt: Radnicski-FTC 2-1. Az egyenlítés a játékvezető jóvoltából maradt el. Az utolsó percben Rákosi nagy lövése a kapufáról a gólvonal mögé vágó­dott, de a hazaiak tisztáztak, és a bíró nem adta meg a szabályos gólt. Ekkor már érvényes volt Rákosi gólja... 1959: Partizán-FTC 1-1. Ezen a villanyfényes belgrádi mérkőzésen Rákosi 18 méterről leadott nagy lö­vése hálószaggató volt, ezt nem le­hetett nem megítélni... A Fradi belgrádi diadala! 1975: Crvena Zvezda-FTC 2-2! 110 ezer tomboló néző előtt sike­rült a döntetlent kiharcolni, amely a KEK döntőbe jutást jelentette! Az utolsó 20 percben a Fradi Bálint ki­állítása miatt, tíz emberrel játszott, de Megyesi tizenegyesből lőtt gólja a 80. percben hálót ért. Egy örök­kévalóság volt, amíg a labda lassan átgurult a gólvonalon, az elmozdult kapus pedig dermedten nézte a számára szomorú eseményt. A ferencvárosiak 10 perc múlva, a hármas sípszó után összeborultak a pályán. A Fradi napjainkban már hetven éve nem győzött Belgrád- ban, de ez az egy döntetlen hetven­szeres kárpótlást jelentett - KEK A Kinizsi-korszak után, a Fradi jugo­szláviai túráján ők viselték először az FTC feliratos mezt. (Nem volt idő FTC címereket hímeztetni...) így érdekes módon, sem előtte, sem azóta nem volt ilyen meze a fradistáknak... De Belgrádban, 1956 decemberében igen! Álló sor bal­ról: Szigeti, Mátrai, Buzánszky (köl- csönjátékos), Gu­lyás, Dalnoki. Elöl: Varga (kölcsönjá- tékos), Fenyvesi, Dékány, Kertész, Ombódi, Orosz CSUPA KUPA! 153