Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 30. Fradiország (Budapest, 1999)

SZARVAS 1983. február 19. Szarvas: Szarvasi Spartacus-FTC 3-7 MNK G: Szokolai 3, Pogány 2, Nyilasi 2 Zsiborás-Jancsika, Dózsa, Rab, Beles-Koch, Nyilasi, Pogány-Murai, Szokolai, Pölöskei. Cs: Takács Már az 5. percben 2-0 volt az eredmény, majd a 21 .-ben 2-2! Szokolai alakította ki a félidei 3-2-es ve­zetést. A legszebb gól a 80. percben született: Nyilasi látványos akció végén talált a kapuba. SZÁZHALOMBATTA 1992. november 4. Százhalombatta: Százhalombatta-FTC 1-2 MK G: Wukovics, Balogh G. Balogh T-Telek-Szekeres, Kuznyecov-Páling, Albert, Lipcsei, Keller-Gregor, Cigan, Wukovics. Cs: Fodor, Balogh G. A város határában már ott várta a Fradi-autóbuszt a felvezető rendőrautó. Aztán a pályára lépő fradistákat egy-egy szál virággal köszöntötték - szóval szívélyes volt a fogadtatás. A ferencvárosi fiúk trükköztek is a né­zők kedvére - csak éppen gólt nem szereztek. Pedig a 10. percben akár már 3-0 lehetett volna az eredmény. De 0-0 maradt egészen a 70. percig. Ekkor egy óriási hazai helyzet után Wukovics az ellentámadásból talált a kapuba. Öt perc múlva a hazaiak fejesgólból egyen­lítettek... Már-már a hosszabbítás réme fenyegetett, amikor a csereként beállt Balogh - szintén fejesgóllal - megszerezte a továbbjutást jelentő gólt. Nehéz mér­kőzés - nehéz győzelem volt. SZEKSZÁRD 1977. augusztus 9. Szekszárd: Vasas-FTC 2-2 Bajnokok Tornája G: Magyar, Ebedli Hajdú-Martos, Rab, Bálint, Major-Takács, Ebedli, Magyar-Pusztai, Szokolai, Pogány. Cs: Esterházy, Zsi- borás, Vépi, Giron A kiegyensúlyozott mérkőzésen az FTC végül a büntetőpárbajban diadalmaskodott a piros-kékek fe­lett. Sorrendben Pogány, Magyar, Szokolai és Giron a hálóba talált, így tizenegyesekkel a Fradi 4-1-re „győ­zött" - továbbjutott. SZENTES 1988. február 28. Szentes: Szentesi Vízmű-FTC 0-1 MNK G: Fischer Józsa-Vaszil, Pintér, Simon, Zsivótzky-Albert, Strausz, Limperger-Fischer, Dzurják, Dukon. Cs: Zsinka A továbbjutást jelentő gól már a 7. percben meg­született: egy Albert-Fischer akció végén a Fradi gól­gyárosa talált a kapuba. TAPOLCA 1977. augusztus 3. Tapolca: Haladás—FTC 1—1 Bajnokok tornája G: Szokolai Dombai-Martos, Rab, Bálint, Major-Takács, Ebedli, Magyar-Pusztai, Szokolai, Pogány. Cs: Giron, Esterházy Tizenegyesekkel a Haladás kapta a 2 pontot - a szombathelyiek 4-3-ra nyerték a 11-es párbajt. Az FTC három tizenegyesét Pogány, Magyar és Martos ér­tékesítették. TISZAVASVÁRI 1994. október 27. Tiszavasvári: Alkaloida SE-FTC 1-2 MK G: Hrutka, Lisztes Szeiler-Simon, Hrutka, Szekeres-Zavadszky, Lisztes, Szűcs, Lipcsei-Czéh-Neagoe, Gregor. Cs: Nagy Zs, Takács A Tiszavasvári ezen a meccsen ragyogóan játszott - a Fradi csak nehezen tudta a győzelmet kicsikarni. Hrutka 30 m-ről lőtt gólja élményszámba ment, de a hazaiak is parádés góllal egyenlítettek. Lisztes gólja az 53. percben esett - amely egyben már a végered­ményt is kialakította az utolsó húsz percben tíz ember­rel játszó hazaiak ellen. 1994. november 9. Üllői út: FTC—Alkaloida SE 7-0 MK G: Neagoe 2, Kopunovics 2, Zavadszky, Lisztes, Szekeres Balogh-Telek, Hrutka, Szekeres, Simon-Christiansen, Lipcsei, Lisztes, Kecskés-Zavadszky, Neagoe. Cs: Szűcs, Kopunovics Ezen a meccsen alárendelt szerepet játszottak a zöld-sárgában pompázó tiszavasváriak. A Fradi 90 percig egykapuzott és a hét gól mellett további hetet is szerezhettek volna. Még a hátvéd Simon is állandóan a vendégkapu előtt támadott... Mindezt összesen há­romszázan látták, a húszezres stadionban. TÖK 1984. augusztus 29. Tök: Zsámbék-FTC 0-8 MNK