Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 26. „Minden taps a Ferencvárosnak szól” A Fradi nemzetközi mérkőzései 1935-1997 (Budapest, 1997)

elpörgette a labdát a védő mellett, a másik oldalon megkerülte a meglepett középhátvédet és a 11 -es pontról a bal felső sarokba lőtt. Zúgott a taps a fut- ballszépség láttán. A tornát az Austria nyerte, a Fradi harmadik volt. 1964. március 28. Bécs: Rapid-Ferencváros 3-3 Húsvéti torna A Rapid vezető gólját a Fradi Albert révén egyenlítette, majd a 31. percben Rátkai talált a kapuba. AII. félidő első percében Mátrai a gólvonalról vágta ki a labdát... Géczi bravúrok után a haza­iak tizenegyesből egyenlítettek. A 70. percben Albert góljával 3-2-re alakult az eredmény, amely sajnos nem a vég­eredmény volt. A befejezés előtt 10 má­sodperccel a Rapid egyenlített! A tor­nát jobb gólarányával az Újpest nyerte a Fradi előtt. Egyébként ez volt az utol­só Fiúsvéti torna... 1981. július 23. Bécs: Rapid-Ferencváros 2-2 Austria jubileumi torna Krankl 11-es góljával a Rapid szerezte meg a vezetést. De a 15. percben Szo- kolai egyenlített. Hat perc múlva ismét a ferencvárosi kezek voltak a magasban: Ebedli jó átadását Pogány juttatta a há­lóba. Keglevich állította be a 2-2-es vég­eredményt. A 11-es rúgások következ­tek és mind az öt fradista - Pogány, Ebedli, Nyilasi, Pölöskei, Rab - a háló­ba talált. A „sógorok” egyet elhibáztak, így a Fradi kapta a 2 pontot, amellyel a Bayern München mögött a 2. helyen végzett. 1997. június 28. Halbturn: Rapid-Ferencváros 0-1 A két csapat első találkozásának 90. évfordulóján jött létre ez a nyári mér­kőzés. A helyszín ezúttal rendhagyó módon nem Bécs vagy Budapest volt, hanem „semleges” hely, egy határmenti kisváros Halbturn, azaz Féltorony. Itt azonban nem félsiker, hanem teljes fe­rencvárosi győzelem született. Zavadszky vezető gólja után újra már- már magasba emelkedtek a ferencvárosi kezek - Nyilas a 11-es pontra tehette le a labdát... A büntető kimaradt, de a fe­rencvárosi siker így is megszületett - régi riválisa ellen - immár 23. alkalom­mal győzött a Fradi. Az örökmérleg: 46 mérkőzés, 23 FTC győzelem, 12 döntetlen, 11 Rapid győzelem, a gólkülönbség 123-98 az FTC javára. Azért azl997-es évvel egy újabb „jubi­leumhoz” érkezett a két nemes ellenfél. Immár ötven éve(l), hogy az Üllői úti pályán FTC-Rapid mérkőzést rendez­tek! Pedig Budapest és Bécs között a távol­ság még háromszáz kilométer sincs... 163