Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 26. „Minden taps a Ferencvárosnak szól” A Fradi nemzetközi mérkőzései 1935-1997 (Budapest, 1997)

1992. 1993. 1993. szeptember 30. Üllői út: FTC-Slovan Bratislava 0-0 BEK Az orosz bíró meccskezdő sípja előtt 18 ezer magyar torokból harsant fel a magyar Himnusz. Nincs hozzá bejátszott zene, ezt a „forgatóköny­vet” az istenadta nép írta... Az el­lenfélnek és a szó szerint 1 fős „szur­kolótábornak” mindössze ennyit kel­lett „elszenvednie” a Pozsonyban történtekért... A Fradi végül egy góltalan meccsen, becsületes csatá­ban, emelt fővel búcsúzott ettől a szomorú emlékű BEK nyitánytól. Nyilasi Tibor: - Kiestünk a BEK- ből, ám egy futballháború véget ért egyszer és mindenkorra. Már az első félidőben behozhattuk volna hátrá­nyunkat, hiszen a lehetőség ott volt Lipcsei, Cigan és Wukovics előtt is, tehát megvoltak a nagy gólhelyze­teink. Az is igaz, hogy a meccs vé­gén feljött a Slovan és akkor Balogh Tamás bravúrjai is kellettek a gól­nélküli döntetlenhez. Ajátékosoknak és nekem is az a véleményünk, hogy a Fradinak van a legcsodálatosabb szurkolótábora a világon... szeptember 15. Innsbruck: FC Tirol-FTC 3-0 KEK A gyönyörű fekvésű stadionban magával ragadó volt a hangulat, sportszerű volt a légkör. A ferenc­városi fiúk nagy biztatásban része­sültek, és igyekeztek is mindezt meghálálni. Félidőig még remény­kedett a Fradi tábor, de azután már mindenki csak az idő múlásáért ri- mánkodott. Kihagyott helyzeteink után már csak azért szorítottunk, hogy az osztrákok is hagyják ki a helyzeteiket... szeptember 29. Üllői út: FTC-FC Tirol 1-2 KEK 1994. 1994. 1994. Kiélezett hangulatú kupamérkőzés volt, a kapuk felváltva forogtak ve­szélyben. A „sógorok” ezúttal is job­ban céloztak. Détári gólja azért ne­vezetes volt: a Fradi történetének ez volt az 50. KEK gólja! Döme tehát ezzel a góllal beírta nevét a Fradi kupatörténetébe... Az FTC pedig sajnos a korábbi évek KK kudarca után a KEK-ből is kiesett az inns­bruckiak „jóvoltából”... augusztus 11. Üllői út: FTC-Duddelange 6-1 KEK Parádés edzőmeccs! így írtak a Nemzeti Sportban a találkozóról. A Fradi már a 2. percben vezetést szer­zett, majd testvériesen elosztva a gólokat a fiúk hármat-hármat lőttek félidőnként. A vendégek becsület­gólja 7 perccel a befejezés előtt esett. A meccs legszebb találata egyébként Lipcsei szenzációs, 18 m-ről leadott kapásgólja volt. augusztus 25. Dudelange: Duddelange-FTC 1-6 KEK Ezúttal Lisztes indította cl a ferenc­városi gólok sorát. Ugyanúgy, ahogy az első meccsen a kis luxemburgi pályán is 3-3 gólt szereztünk félidőn­ként. Novák Dezső: - A budapestinél is könnyebb mérkőzésen győztünk. Ha helyzetkihasználásunk kicsivel jobb lett volna, akár két számjegyű győ­zelmet is arathattunk volna, szeptember 15. Moszkva: CSZKA Moszkva-FTC 2-1 KEK Félidőig a Fradi kihúzta gól nélkül, de a 11. játékrészben az oroszok egy 25 m-ről leadott bombagóllal indí­tottak. A 60. percben azután a hazai kapus is búslakodhatott. Christiansen olyan lövéssel vette be a moszkvai 49