Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 26. „Minden taps a Ferencvárosnak szól” A Fradi nemzetközi mérkőzései 1935-1997 (Budapest, 1997)

1965. 1965. 1965. április 7. Népstadion: FTC-Atletico Bilbao 1-0 VVK A kupacsata nagy izgalmakat és mindössze egy gólt hozott. Juhász Pista napjainkban is fülig érő száj­jal büszkélkedik - nem túlzás - sors­döntő góljára... Nagy mezőnyfölé- nye ellenére, az FTC így tényleg csak minimális győzelmet aratott. A mieink sorra elpuskázták a gólszer­zési lehetőségeket. Albert például a 65. percben az üres kapu fölé emel­te a labdát... április 21. Bilbao: Atletico Bilbao-FTC 2-1 VVK A Fradi minimális előnye szerint védekezett. Azután Varga csodálatos góljával még tovább növelte jó po­zícióját. 2-1-es spanyol vezetésnél a Fradi egyenlíthetett volna, de a já­tékvezetői síp Albert és Varga egy­értelmű felvágása után is néma ma­radt - szóval két 11 -es elmaradt... A harmadik meccs viszont létrejött. A szabályok értelmében negyedórá­val a mérkőzés után a játékvezetői öltözőben sorsolni kellett, hogy a harmadik mérkőzést hol játsszák. A szerencse a Ferencvárosnak kedve­zett. május 13. Népstadion: FTC-Atletico Bilbao 3-0 VVK Kupamérkőzés volt ez a javából! Mindkét együttes nagyszerűt produ­kált - de a gólokat az FTC szerezte. A zöld-fehér gárda teljesen a táma­dásra rendezkedett be, időnként hat ferencvárosi rohamozta a spanyol kaput. A támadósorban kitűnően ér­vényesült Albert nyugalma, Rákosi munkabírása és Fenyvesi lendülete. A mérkőzést egyébként több száz­1965. 1965. ezer néző láthatta(l), mivel a szur­kolók kérésére a TV is egyenesben közvetítette a találkozót. Ez volt az FTC első VVK mérkőzése, amely képernyőre került! május 31. Manchester: Manchester United- FTC 3-2 VVK Kupamérkőzés hétfőn! Mivel a két csapat nem tudott egymással meg­egyezni, az UEFA-hoz fordultak, és ott ezt a játéknapot jelölték ki. Ha­zai rohamok után a 23. percben vá­ratlanul a Ferencváros szerezte meg a vezetést. A kitörő Vargát a tizen­hatoson belül buktatták. A játékve­zető kivitte a labdát a 16-osra. Al­bert állt neki a szabadrúgásnak, le­pörgette a labdát Nováknak, s a hát­véd nagyerejű lövése nyomán a lab­da a szétugró sorfal között a kapu jobb sarkába vágódott. Ezután há­rom angol gól következett, de az utolsó negyedórában a magyar baj­nok nagyon belelendült a játékba. Rákosi szépítő gólja után az egyen­lítés is a levegőben lógott... Mészáros József: - Nagy sikernek tartom a 3-2-t. A fiúk valamennyien becsületesen küzdöttek. Ez az ered­mény biztató számunkra a vasárna­pi budapesti visszavágó előtt, június 6. Népstadion: FTC-Manchester United 1-0 VVK Az első 45 percet szinte végigtámad­ta az FTC. Az angolok P. Dunne ka­pussal az élen, emberfeletti munkát végeztek,hogy feltartóztassák az ekkor még másodpercenként érke­ző zöld-fehér rohamokat. Ha nem is mindig szabályosan, de sikerült ki­húzniuk ezt a félidőt tizenegyesből kapott egyetlen góllal. A második játékrész már nem hozott ilyen nagy 29