Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 26. „Minden taps a Ferencvárosnak szól” A Fradi nemzetközi mérkőzései 1935-1997 (Budapest, 1997)

1964. 1964. 1964. 1965. október 28. Bécs: Wiener SC-FTC 1-0 VVK Albert ezúttal is lőtt egy bődületes kapufát, egy esetben pedig - 100%- os gólhelyzetben - leterítették... november 4. Népstadion: FTC-Wiener SC 2-1 VVK Kari Decker: - Kitűnő játék, kitűnő Ferencváros, kitűnő WSC, kolosszá­lis Szanwaldkapus... Régen láttam ilyen nagy iramú, jó színvonalú mér­kőzést Az FTC ezen a találkozón lényegesen közelebb állt a győze­lemhez, ezért nagy sikernek köny­velem el,hogy a harmadik mérkőzést ki tudtuk harcolni... Akkor ugyanis még nem számított az idegenben el­ért gól, így a két mérkőzés összered- ménye 2-2 volt. A mérkőzés utáni sorsoláson felvetődött, hogy a har­madik meccset semleges pályán - Münchenben játsszák. Ezt a szerve­ző bizottság - a müncheniek vissza­utasítása után nem fogadta el - Bu­dapest és Bécs között sorsoltak, a sze­rencse a zöld-fehéreknek kedvezett... november 18. Népstadion: FTC-Wiener SC 2-0 VVK Mészáros József: - Örülök, hogy a kedvezőtlen körülmények - jégeső, vihar, sérülések - ellenére is jelesre vizsgázott a gárda. Ezen a találko­zón pompás harci erényeket csillog­tatott a csapat, végig nagy erőbedo­bással játszottak és megérdemelten győztek. Ezen a találkozón Albert nagyszerű játéka és góljai döntőek voltak, március 10. Róma: FTC-AS Róma 2-1 VVK A Fradi az idénynyitó előtt játszotta ezt a fontos nemzetközi meccsét! 1965. Ráadásul Alberték katonák voltak - szóval ifi belsőhármasra várt a nagy feladat... Megoldották! A rómaiak a 85. percben szépítettek, majd is­mét a Fradi támadott. Varga kitűnő alakításait tapsolta meg a közönség, majd Fenyvesi lövése zúgott el a kapu mellett. Az utolsó másodper­cekben is a Ferencváros támadott, és a mérkőzés végét jelző sípszó után a közönség nagy tapssal jutalmazta a zöld-fehéreket... március 17. Népstadion: FTC-AS Róma 1-0 VVK Albert a 41. percben gólt szerzett, de 12 perccel később a rómaiak egyenlíthettek volna. Tamborini 17 m-ről az üres kapura rúgta a labdát - már magasba lendült a karja - de Dalnoki ott termett és a gólvonalról kifejelte a labdát... Semmi sem si­került a rómaiaknak, még a bünte­tőrúgás érvényesítése sem. Az utol­só percben ugyanis De Sisti úgy he­lyezte a labdát, hogy az a kapufát érintve elhagyta az alapvonalat. Nem csoda, hogy Géczinek ettől olyan kedve kerekedett, hogy Schneillingertől De Sistiig minden olaszt megölelt, aki a keze ügyébe akadt. Mészáros József: - Elöljáróban le kell szögeznem, hogy elégedett va­gyok az eredménnyel. Figyelembe kell venni ugyanis a felkészülés je­lenlegi szakaszát. Nyolc nap alatt ugyanis három igen nehéz mérkőzést vívtunk veretlenül. Lehet, hogy ezen a találkozón talán többet, jobb játé­kot vártak tőlünk, de ez túlzottan magas követelmény, így tehát „csak” továbbjutottunk - egy híres ellenféllel szemben... 28