Fradi futballmúzeum 24. Félezer Fradi-nap. 500 nap a Fradi-krónikából 1996. január 1.-1997. május 15. (Budapest, 1997)

Székesfehérvár: Dunaferr-FTC 1-1 (1-0, 0-0, 0-1) ■ Szuper-Nagy, Salamon, Dragomir, Csizmin, Iszakov, Horváth, Hajdú, Sofron, Kaszala, Pindák, Ancsin, Kangyal, Sándor, Do­bos 1, Stás, Sommer, Farkas, Svasznek, Juhász. A Fradi a 49. percben egyenlített: Dobos remek szóló után öt méterről vágta a korongot kapura, amely a két oldalsó vas között táncolva perdült végül a hálóba. A hajrá is hozott bőven izgalmakat, mindkét csapat előtt volt lehetőség a győzelem megszerzésére. GOLD RÓBERT: - A csapat talpra állt, egy kis szerencsével győzhettünk volna. k Az MTI ezúttal is felkérte a szakszövetségeket, hogy sport­águk legjobbjait jelöljék meg. Amint az várható volt, két ferenc­városi sportoló vitathatatlanul az ÉV SPORTOLÓJA lett szakágá­ban. Kerékpár: Pais Péter, Teke: Kovácsné Grampsch Ágota. December 11. Zalaegerszeg: Zala Volán-FTC 65-70 ■ Béres 4, Újvári 11, Seres 18, Bíró, Károlyi 13 Cs: Hagara 2, Dénes 8, Kosjár 6, Papp 8 A hajráig változatos, nyílt volt a küzdelem. A végén a fradis- ták jó sorozatot produkáltak és ez elég is volt ahhoz, hogy megnyerjék az összecsapást. December 13. Megyeri út: UTE-FTC 2-16 (1-2, 0-5,1-9) ■ Mészáros-Nagy Z., Salamon 1, Csizmin 1, Dobos 4, Iszakov, Ancsin, Kangyal 2, Sándor 1, Stás 3, Pindák, Horváth, Hajdú, Kaszala, Dragomir 1, Sofron 1, Sommer 1, Svasznek 1, Farkas Az egyébként jól védő újpesti kapust többször kiszolgálta­tott helyzetben találták a ferencvárosi támadók, akik sorra ütötték góljaikat. December 14. Népliget: FTC-Közgáz SC 94-44 ■ Újvári, Dénes 19, Seres 14, Bíró 10, Károlyi 25 Cs: Kosjár 7, Farkas 2, Papp 8, Hagara 6, Kajdácsi 3 Fergetegesen kezdett a Fradi, szinte minden támadás ko­sárral fejeződött be. Tursics mester sűrűn cserélt, játéklehető­séget adott a fiataloknak is... k Népliget: FTC-BVSC 11-8 MK-elődöntő ■ Pelle-Székely, Péter 1, Nagy S, Kiss 3, Fodor 3, Steinmetz B. 2, Lontay, Matajsz 1, Dodog, Hesz, Balogh 1, Steinmetz Á. Kezdődött azzal, hogy a Fradi se szó, se beszéd lerohanta a BVSC-t. A gyors lefordulásokkal operáló hazaiak két góllal indítottak, aztán persze felocsúdott a vendégcsapat. Ennek ellenére ismét a Fradi lőhetett volna gólt. Volna - ugyanis Péter Imre négyméteresét Ambrus megfogta... Hiába, még a BVSC- ből ismerik egymást! A második negyed során tovább tartott a Fradi lendülete és 6- 3 után már sokan elkönyvelték a zöldek sikerét. De azért még meg kellett küzdeni, mert az utolsó negyed előtt már csak 7- 6 volt az eredmény! Az utolsó szakasz végül háromgólos Fradi-fórt hozott - a gólok emberelőnyös helyzetek után születtek. 77