Fradi futballmúzeum 21. Fradi futball-félévkönyv '95 (Budapest, 1996)

Apóéitól - Ajaxig... Az 1995-ös, úgynevezett őszi idény - 30 fokos melegben kezdődött. Az FTC Népli­geti sportbázisán a szintén ott alapozó Apó­éi Nicosia volt az első ellenfél. Július 20. Népliget: FTC-Apoel 2-0 0-0-as félidő után született a Fradi törté­netének első ciprusiak elleni gólja. A csere­ként beállt Zavadszky szerezte, amelyet a mintegy 3000 főnyi szurkolósereg nagy ová­cióval fogadott. Végül Flrutka gólja biztosí­totta be az első győzelmet. Három „ciprusit” egyébként a Fradi szurkolók is jól ismertek. Ebben az idényben az Apoel mezét viselte Kovács Kálmán, Kozma István és Kiprich József. Egyébként ez a nemzetközi találko­zó volt Szekeresnek és Neagoenak a „bú­csúmeccse”. Szekeres a több pénz remé­nyében hagyta el nevelő egyesületét, míg Neagoe visszatért Romániába. Köszönés nélkül, bérlakása kulcsát az FTC-portán hagyva... Július 26. és augusztus 2. között a Ma­gyar Kupa-csoportmérkőzések adták a fel­készülési programot. Az FTC a 11. csoport­ban szerepelt. Ennek köszönhetően ismét eltűnt két „fehér folt” a Fradi futballtérképé- ről. Palotás és Selyp neve is felkerült az FTC Magyar Kupa-partnerei közé. Július 26. Palotás: Palotás-FTC 0-4 G: Albert 2, Nyilas, Nagy Július 30. Selyp: Selypi Kinizsi-FTC 0-6 G: Kuntics 2, Vincze 2, Albert, Kopunovics Augusztus 2. Veszprém: Veszprém FC-FTC 0-2 G: Nyilas, Hrutka A csoportgyőzelmet hozó meccs neveze­tessége: először játszott nigériai labdarúgó az FTC-ben. Fatusi csereként lépett pályá­ra... A szezon előtti meccsek tehát nyári me­legben - a fináléra pedig mínusz 10 fokos hidegben, az amszterdami stadionban az Ajax ellen futottak ki játékosaink. A követke­zőkben a Ferencváros „tegnapi” meccseiről GÓLLELTÁRT készítettünk, aki pedig az összeállításokra is kíváncsi a FÜGGELÉK részben azt is fellapozhatja. Szóval következzenek a gólok a bajnoki nyitánytól - a „hosszú forró nyártól" - egé­szen Mikulásig... GÓLLELTÁR Augusztus 5. Debrecen: DVSC-FTC 2-1 Nyilas első FTC-beli bajnoki meccsén 11- es góllal mutatkozott be. Milovanovics pe­dig mindössze 15 perces játékkal. A Fradi így 75 percen át tíz emberrel játszott! Hajdú bravúrjaival tette emlékezetessé első fe­rencvárosi bajnoki meccsét... Augusztus 9. Brüsszel: Anderlecht-FTC 0-1 BEK-selejtező A Fradi bravúros győzelme az év egyik legnagyobb idegenbeli sikere. A mindent eldöntő gól az 58. percben született meg: Lisztes káprázatos labdát adott Kunticsnak, aki gyönyörű mozdulattal a kapu jobb alsó sarkába helyezte a labdát. A fellelkesült fe­rencvárosi fiúk ezt a nagyszerű eredményt hősiesen védték és végül bekövetkezett a „csoda": a Fradi saját stadionjában győzte le az Anderlechtet! Augusztus 14. Üllői út: FTC-UTE 2-0 0-0-as félidő után góllal kezdett a Ferenc­város. Az 1995-96-os idény első Üllői úti bajnoki gólját - ugyanúgy, ahogy az ide­genbelit is - tizenegyesből szerezték a fiúk. Az ítéletvégrehajtó ezúttal is Nyilas Elek volt. Az 54. percben pedig Kuntics neve került fel a villanyújságra. Még a kifutó kapus mel­lett is elhúzta a labdát, majd a csel után az üres kapuba lőtt. Bajnoki mérkőzésen ez volt Kuntics első gólja a Fradiban. Augusztus 20. Békéscsaba: Békéscsaba-FTC1-3 A Ferencváros ezt megelőzően 1983-ban - 12 éve! - győzött utoljára Békéscsabán! A fradistáknak ez a sikertelen sorozata végre megszakadt. Az első gól a 22. percben szü­10