Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 11-12. KK-tól a KEK-ig. Mozaikok két kupaküzdelem krónikájából (Budapest, 1993)

beadását Kiss bombafejessel küldi a kapuba, 3-1! Kemény lapos lövéssel a 16-osról betalál, 4-1! Sárosi kiugrik Nausch és Sesta között és a kifutó Zöhrer mellett a hálóba helyezi az ötödiket! Táncos beadását Toldi bombafejessel küldi a hálóba, 6-1! Sándor József edző: - Szerény, csendes munkámnak olyan gyümölcse ez, amely kimondhatatlan örömet jelent számomra. Minden köszönetem a fiúké és a lelkes vezetőségé. Pataki Mihály: - Ennek az Austriának ilyen legyőzése kolosszális teljesítmény, amelyre egész Eu­rópa felfigyel. Sárosi György dr.: - Életem legszebb mérkőzése. Nagyszerű érzés ilyen őszinte és nagy örömet szerezni olyan sok embernek. (Sárosit a mérkőzés végén a vállukon vitték le a szurkolók! A szerk.) Sesta:— Nincs kifogásunk a vereségre. Kikaptunk, a Ferencváros jobb volt. Zöhrer kapus nem tehet a gólokról. Sindelar: - Toldi a második félidőben döntő tényezője volt a Ferencváros győzelmének. Az erő, amellyel ő kitör és a pompás szöktetések, amelyeket Keménynek adott... Toldi a Ferencváros csa­társorában nélkülözhetetlen! Révész, az MTK egykori válogatott hátvédje: - Életemben ilyen remek meccset még nem láttam. Mint régi MTK-istának csak azért fájt a szívem, hogy a Hungária miért nem tud így küzdeni, mint a Fradi. „Csoda volt, amit a ferencvárosi tizenegy véghezvitt és a csoda előtt le kell borulni.” A Ferencváros főereje a támadósorában volt, amelyben Sárosi játékos pályafutásának egyik leg­nagyobb teljesítményét nyújtotta. Volt iram, lendület, összjáték, gólratörés, minden labdára való rá- menés ebben az ötösfogatban. Legértékesebb erénye azonban mégis a lendület volt, amellyel az Austria tömör, tudományosan kiképzett védelmének erejét megtörte. A mérkőzés az utóbbi évek legnagyobb iramú és legizgalmasabb mérkőzése volt. Az eredmény páratlan a KK történetében és a zöld-fehér színek hívei örök időkre büszkék lehetnek a csapatnak erre a teljesítményére.” (Nemzeti Sport) 1960. július 3. Népstadion: Ferencváros-Simmering 1-2 A Fradi 21 év után játszott ismét KK mérkőzést! Az FTC első „újkori” KK meccse meglepő, de nem érdemtelen osztrák győzelmet hozott. Az FTC csatárjátéka csak a II. félidőben beállt Albert révén vált veszélyesebbé. Az első „újkori” KK-gólunkat is ő lőtte. 1960. július 10. Bécs: Simmering-Ferencváros 1-5 Huszonhárom év után az első KK győzelmünk osztrák klub felett. Az FTC könnyedén, nyugodtan szőtte támadásait, valósággal iskolajátékot mutatott be. A meccs végén a bécsi közönség nagy taps­sal jutalmazta a ferencvárosiak látványos játékát. A Fradi egyébként góllal búcsúzott a bécsiektől: a 90. percben az előretörő Dalnoki majdnem a kapuig ment és közelről vágta a hálóba az FTC ötödik gólját. 1975. november 5. Innsbruck: SW Innsbruck-Ferencváros 1-0 Hosszú szünet után játszott az FTC az „antik-kupáért” - amely egyben a Fradi 1001. nemzetközi mérkőzése volt... A tartalékos gárda helytállt - a minimális vereség elkerülhetetlen volt. 1976. március 17. Üllői út: Ferencváros-SW Innsbruck 0-2 Ezen a KK mérkőzésen hidegzuhany érte a győzelemhez szokott ferencvárosi tábort. Igaz, hogy egy jó, korszerű futballt játszó csapat győzte le a Fradit, igaz, hogy Petri játékvezető nem minden­napos hibákkal sújtotta az Üllői úti gárdát - de az adódó helyzeteket a fradisták kihagyták. Bálint tizenegyesét pedig Koncillia kivédte! Martos nagyszerű elfutása után Ebedli is gólt szerezhetett volna - de négy méterről hibázott... Az FTC tehát az osztrák csapatoknak KK meccsein eddig 49 gólt lőtt. Most azonban nem KK - hanem KEK mérkőzés következik... 10