Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

1956. augusztus 12. Népstadion: Bp. V. Lobogó-Kinizsi 3-2 G: Sándor, Sándor, Ombódi (11-es), Orosz, Palotás V. Lobogó: Gellér-Fábián, Börzsei, Lantos-Kovács I, Sipos- Sándor, Palotás, Hidegkúti, Szolnok, Szimcsák Kinizsi: Gulyás-Henni II, Mátrai, Dalnoki-Ombódi, Dékány- Kertész, Láng, Orosz, Vilezsál, Fenyvesi A félidei 1-0-ás, majd 2-0-ás Lobogó vezetés után a Kinizsi kiegyenlí­tett! A 76. percben esett a győztes gól: Dékány elhúzta Hidegkúti lábát, s a 16-os közeléből Lantos rúgta a szabadot. Átívelte a labdát a sorfalon, s azt Palotás 5 m-ről csúsztatott fejessel a bal oldali léc mellett a hálóba továbbította, 3-2! A Kinizsi támadott, és a 84. percben ismét Lantos volt a főszereplő: a gólvonalról vágta ki a kapuba tartó labdát... 1956. szeptember 2. Népstadion: Honvéd-Kinizsi 3-2 G: Kocsis, Dalnoki (öngól), Orosz, Orosz, Machos Honvéd: Faragó-Dudás, Bányai, Palicskó-Bozsik, Kotász- Budai, Kocsis, Tichy, Machos, Czibor Kinizsi: Gulyás-Mátrai, Henni II, Dalnoki-Nemes, Dékány- Kertész, Orosz, Ombódi, Vilezsál, Fenyvesi Sűrű Honvéd támadások közepette esett Dalnoki öngólja. Czibor elől hazaemelte a labdát, de rosszul találta el és az a jobb felső sarokba hul­lott! Ezután két nagyszerű gólt lőtt a jól játszó Orosz. Tulajdonképpen mesterhármast érhetett volna el: két gólja után a harmadik is ott volt a lá­bában - tíz méterről a kifutó Faragóba lőtte a labdát... A győztes gól egy csavart szabadrúgás után - kapushibából esett. 1956. szeptember 9. Népstadion: Kinizsi-Vasas 2-1 G: Szilágyi, Borsos, Ombódi (11-es) Kinizsi: Gulyás-Mátrai, Henni II, Dalnoki-Ombódi, Dékány- Kertész, Borsos, Orosz, Vilezsál, Fenyvesi Vasas: Kovalik-Kárpáti, Teleki, Sárosi-Bundzsák, Berendi- Raduly, Csordás, Szilágyi, Kaszás, Lenkei Viharos mérkőzés volt - ezt néhány játékvezetői ítélet is elősegítette. 1-0-as Vasas vezetésnél a kapura törő Vilezsált az ötösön felvágták, de a bírói síp néma maradt! Aztán mégis született egy 11 -es gól: Kertészt elnyomták jóval ártatlanabb helyzetben - és a bíró a 11 -es pontra muta­tott. És Ombódi nem hibázott. ★ Csapatunk Kinizsi néven utolsó bajnoki mérkőzését 1956. október 21 ­54 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048