Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

1956 1956. április 8. Népstadion: Vasas-Kinizsi 1-0 G: Bundzsák Vasas: Kamarás-Kárpáti, Kontha, Teleki-Szilágyi II, Berendi- Raduly, Bárfi, Bundzsák, Szilágyi, Lenkei Kinizsi: Gulyás-Ombódi, Mátrai, Dalnoki-Nemes, Gerendás- Kertész, Borsos, Láng, Vilezsál, Fenyvesi Küzdelmes, alacsony színvonalú mérkőzés volt. A felváltva adódó helyzetek közül a piros-kékek egyet kihasználtak. Az 57. percben a Kinizsinek majdnem sikerült az egyenlítés: Fenyvesi éles lövése Kontha karján változtatva kerülte el a kaput. A bíró rálőtt lab­dának ítélte, így a 11-es elmaradt. 1956. április 21. Népstadion: Honvéd-Kinizsi 2-1 G: Machos, Kocsis, Vilezsál Honvéd: Faragó-Rákóczi, Palicskó, Dudás-Bozsik, Kotász- Budai, Kocsis, Machos, Puskás, Babolcsai Kinizsi: Gulyás-Mátrai, Kispéter, Dalnoki-Nemes, Dékány-Láng, Orosz, Ombódi, Vilezsál, Fenyvesi Az első gól pontosan egy órai játék után esett. Orosz a következő percben majdnem kiegyenlített - de végül a 69. percben újra Honvéd góllövőt írtak ki a villanyújságra. Aztán a 80. percben Vilezsál neve is oda került. A 82. percben váratlan izgalmak következtek: Machos ellökte Mátrait és úgy adta tovább a labdát Puskásnak - aki azt annak rendje, módja szerint a kapuba is lőtte. A bíró először megadta a gólt, majd a partjelző intésére - aki látta a szabálytalanságot - visszavonta. Puskás ezt köve­tően megsértette a bírót, aki kiállította. Az utolsó percben Faragó hibájá­ból a Kinizsi majdnem egyenlített... 1956. május 2. Népstadion: Kinizsi-Dózsa 0-0 Kinizsi: Gulyás-Henni II, Mátrai, Dalnoki-Nemes, Dékány-Láng, Orosz, Ombódi, Vilezsál, Fenyvesi Dózsa: Komáromi-Rajna, Várhidi, Farsang-Halmai, Peller- Zsámboki, Virágh, Kiss II, Szusza, Tóth M. Az esős, hűvös időben végig gyötörték egymást a csapatok. A nézők ezúttal nem sok szép akciót láthattak, de a küzdelem némileg kárpótolta őket. Kinek-kinek a saját gólja lett volna az igaz kárpótlás - de ezen a dél­52 FRUTTA + Etzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048