Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

utánon csak kapufáig és gólvonalig érő labdáig jutottak a legnagyobb helyzetek. Zsámboki labdáját Mátrai vágta ki a gólvonalról, míg a 82. percben Vilezsál fejese a kapufáról pattant vissza... 1956. június 17. Népstadion: Kinizsi-Bp. V. Lobogó 6-2 G: Láng, Szolnok, Sándor, Vilezsál, Kertész, Fenyvesi, Orosz, Orosz Kinizsi: Gulyás-Henni II, Mátrai, Dalnoki-Ombódi, Dékány- Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi V. Lobogó: Gellér-Kovács III, Börzsei, Lantos-Kovács I, Zakariás-Sándor, Palotás, Sipos, Szolnok, Szimcsák A Vörös Lobogó ebben a bajnokságban elszenvedte első vereségét! Nem is mindennapi körülmények között, hiszen három játékosa került a kiállítás sorsára! 3-2-es Kinizsi vezetésnél Sándor, majd Szolnok - a 85. percben - 6-2 után Kovács I. sértette meg a játékvezetőt. A gólok közül Sándor és Orosz „találata" volt a leglátványosabb. A16. percben Szimcsák éles beadását Csikar előrevetődve fejelte Gulyás ka­pujába, míg Orosz a 80. percben egy óriási bombát eresztett meg, s 22 m-ről leadott lövés a felső lécről vágódott a gólvonal mögé. Mindkét gólnál zúgott a taps - közel 70 ezren voltak! Természetesen a 6-2-es si­ker után a Kinizsi szurkolók ünnepeltek. A vereség ellenére a Lobogó megtartotta vezető helyét, míg a Kinizsi győzelmével felzárkózott a Hon­véd mögé a 3. helyre. 1956. július 7. Üllői út: Kinizsi-Dózsa 1-1 G: Láng, Szusza Kinizsi: Gulyás-Henni II, Mátrai, Dalnoki-Ombódi, Dékány- Kertész, Orosz, Láng, Vilezsál, Fenyvesi Dózsa: Komáromi-Rajna, Várhidi, Farsang-Halmai, Peller- Zsámboki, Szusza, Borsányi, Kovács, Tóth A bajnoki táblázat élén álló Kinizsi Üllői úti otthonában sem tudta le­győzni riválisát. A 36. percben Láng látványos kaspásgólja meghozta az előnyt, de újabb gólok nem követték. Sőt egy Szusza szabadrúgás után az 53. percben Gulyás kapujába került a labda. A 62. percben Komáro­mi egy percen belül három Kinizsi játékos elé vetődött, így akadályozta meg az esetleges győztes gól elérését... CHARLIE «.Társa Etzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 53