Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 9. Randevú rangadókkal II. A Nyári-bajnokságtól a jutalompontos bajnokságig, 1945-1971

MTK: Brünyi-Egervári, Turner, Varga, Cseke-Burg, Fülöp, Turtóczky-Boda, Handel, Sebestyén. Cs: Pleskó, Morgós A II. félidőben érdekes és látványos játékot láthatott a közönség. Se­bestyén góljára még a fradisták is csettintettek: 14 m-ről futtából óriási lövést eresztett meg, s a labda a felsó lécről vágódott a gólvonal mögé. Ezzel 2:1 -re módosult az eredmény. A harmadik ferencvárosi gólnál Po­gány alapvonalról beívelt labdája Bodát érintve került Pleskó kapujába. Szabó lőhetett volna még gólokat, de a szép megmozdulásokat gyat­ra helyzetkihasználás követte... 1980. október 18. Üllői út: U.Dózsa-FTC 3-0 G: Sarlós, Fekete, Nagy U.Dózsa: Rothermel-Kolár, Kovács J., Kardos, Tóth J.-Kiss, Sarlós, Nagy, Tóth A.-Törócsik, Fekete Cs: - FTC: Kakas-Jancsika, Judik, Rab, Takács-Szepesi, Nyilasi, Ebedli-Szokolai, Szabó, Pogány Cs: Pusztai, Mészöly A mérkőzés első érdekessége: közel negyedszázad után az Üllői úti stadionban találkozott a két régi rivális! Ezt megelőzően ugyanis 1956- ban volt az utolsó bajnoki mérkőzés a lila-fehérekkel a Fradi- pályán... Zsúfolásig megtelt a pálya, 29 777 néző váltott jegyet, valamennyi be­lépő elfogyott! A Fradi óriási iramot.diktált, hús? percen át fergetegesen támadott. Aztán néhány ellentámadás, és hat perc alatt két gólt szereztek a lila-fe­hérek! Szünet után még egyszer kétségbeesett erőfeszítést tett az egyenlítés érdekében a Ferencváros, de még a kapu torkából sem talál­tak a hálóba. Ezen a mérkőzésen a Fradinak semmi sem sikerült... A harmadik nagy védelmi hibából született gól már egyértelműen el­döntötte a rangadó kimenetelét a Dózsások javára. 1980. október 26. Üllői út: FTC-Honvéd 4-2 G: Nyilasi, Judik (öngól), Nyilasi, Kozma, Pogány, Nyilasi FTC: Kakas-Jancsika, Judik, Rab, Takács-Nyilasi, Ebedli, Pogány-Pusztai, Szokolai, Murai Cs: Szabó, Szepesi Honvéd: Gujdár-Csorba, Kocsis, Garaba, Varga-Lukács, Dajka, Nagy-Bodonyi, Esterházy, Kozma Cs: Kuti, Gyimesi A nagyszerű rangadó méltán vívta ki a közönség elismerését. A legna­gyobb ünneplés természetesen a ferencvárosi góloknál volt. Nyilasi már a 4. percben hálóba fejelte a labdát. A Honvéd hamar egyenlített, majd ismét Nyíl „bólintott” a kapuba. A Honvéd derekasan küzdött de 2-2 után a Fradi huszáros hajrája ellenállhatatlan volt. A Fradi középpályás triója CHARLIE «.Társa Elzett CERTA 1015 Budapest Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 145