Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

elején következett: „Kohut a Sándortól kapott labdával lerohan és futtá­ból 15 méterről lő. Az egyébként jól helyezkedő Remete ösztönszerűleg kitér a bombalövés elől és a labda akadálytalanul hálót ér! Most kellene meghallgatni a tribünt. Míg az első félidő hasonlóan szép Orth góljánál csak köznapi zúgás, taps morajlott fel, az egyenlítésnél ujjongott és tom­bolt mindenki. S ez a frenetikus bíztatás még fokozza az FTC csapatá­nak tüzét és lelkesedését." A Fradi a győztes gólt 11 perccel a befejezés előtt szerezte, Héger a kapus feje felett ívelte a labdát a hálóba. 1925. május 10. Hungária krt. FTC-KAC 1-0 G: Kohut FTC: Amsel-Takács I., Hungler ll.-Furmann, Müller, Blum-Héger, Lyka I., Sándor, Nikolsburger, Kohut A második félidő elején - 0-0-as állásnál Kohut tizenegyesét a kitűnő­en védő Biri bravúros vetődéssel kivédte! Kohut aztán jóvátette nagy hi­báját: a 76. percben közelről vágta a léc alá a labdát. A gólok számát még Sándor és Kohut növelhette volna - de a mezőny legjobbja Biri ka­pus parádésan hárított: Sándor 2 méterről, fordulásból leadott lövését, szinte a csodával határos módon védte! 1925. Június 14. Hungária krt: FTC-MTK 0-0 FTC: Amsel-Takács I., Hungler ll.-Furmann, Müller, Blum-Héger, Steczovits, Sándor, Nikolsburger, Kohut „Grandiózus küzdelmet vívott a két legjobb magyar csapat a legszebb címért, a magyar bajnokság birtoklásáért. Az első és legfontosabb meg­jegyzése a kritikusnak, hogy mind a két csapat csatársorában hiányzott az irányító koponya és a góllövő láb." Az MTK még egy 11 -est is kihagyott: Molnár büntetőjét Amsei kivédte! Számos gólhelyzet maradt még mindkét oldalon kihasználatlan, pedig az országos bajnoki döntőben csak gól dönthetett. A döntő megismétlé­sére a csapatok nyári külföldi túrája miatt csak augusztus végén került sor. 1925. augusztus 30. Üllői út: MTK-FTC 4-1 G: Palcsek FTC: Amsel-Takács I., Hungler ll.-Furmann, Müller, Blum-Héger, Steczovits, Palcsek, Nikolsburger, Kohut „A zöld-fehér csapat a győzelem reménye nélkül szállt harcba, dicsé­retére mondható tehát, hogy becsületes akarással küzdötte végig a CHARLIE & Társa Etzett CERTA 1015 Budapest Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 49