Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

A végeredmény már a szünet előtt kialakult, Schlosser a 9. percben egyéni akcióból, majd a 22. percben büntetőből szerezte a gólokat. 1906. október 14. Millenáris: FTC-MTK 2-0 G: Koródy 2 FTC: Dobronyi-Manglitz, Rumbold-Weinber, Bródy, Gorszky-Braun, Weisz, Koródy, Schlosser, Kovács „Bajnoki mérkőzésen eddig még nem tapasztalt óriási érdeklődés nyilvánult e mérkőzés iránt. Az FTC az első percekben valósággal leszo­rítja ellenfelét a kapuhoz. Több, mint 20 percnyi nehéz ostrom után Ko­ródy lövi védhetetlenül a vezető gólt. A második félidő nagy meglepetést hoz. Mintha kicserélték volna a csapatokat, most már az MTK táboroz az FTC térfelében, bár a támadások éle már a két hátvéden megtörik. Aztán Schlosser jól kidolgozott labdát nyom előre, mellyel Kovács a kapu fel sprintéi. Domonkos kifut, mire Koródy a beadott labdát góllá értékesíti. Ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa, elmondhatjuk, hogz az FTC ezúttal igen sokat nyújtott. Az első félidőben a csatársora, a másodikban védelme dolgozott úgy, hogy mindkettőt az év legjobb e nemű munkái közé so­rozhatjuk, amit csak hazai pályán láttunk." I 1907 1907. március 24. Népsziget: FTC-UTE 5-0 G: Ecker 2, Braun, + 2 öngól FTC: Dobronyi-Rumbold, Weinber-Gorszky, Bródy, Csizmadia-Braun, Ecker, Koródy, Schlosser, Weisz „Az első félidőt az FTC kíméletes tempóban játssza és állandó táma­dás mellett 1 gólt ér el. A második félidőben teljesen uralja a helyzetet és az UTE goromba játékmódja dacára négy gólt lő. Kazár kapusnak kitűnő napja volt, és igen sok góltól mentette meg csapatát. Az FTC biztos fö­lénnyel, szép összjátékkal nyerte a mérkőzést." 1907. május 26. Millenáris: FTC-MTK 2-2 G: Weisz, Schlosser FTC: Fritz—Manglitz, Rumbold-Gorszky, Bródy, Weinber-lványi, Braun, Koródy, Schlosser, Weisz Az FTC-nek a döntetlen is elég volt a bajnoki cím megszerzéséhez, ezért inkább - teljesen szokatlan módon, de érthetően - védekezésre CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d.Tel.: 201-6716 11