Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

zetett ugyan a kék-fehér csapat, ám egy kapu előtti kavarodásnál Wiesz a kapuba talált. A döntetlen is elég volt azonban az MTK-nak a bajnokság megnyeré­séhez. Ugyanúgy, mint az FTC, az MTK is szereplésének harmadik évé­ben már bajnokságot nyert! 1905 Az első FTC-UTE bajnoki mérkőzés 1905. február 19. Soroksári út: FTC-UTE 2-0 G: Weisz 2 FTC: Fritz-Berán, Ullerich-Lissauer, Bródy, Gorszky-Takács, Pákay, Pokorny, Weisz, Braun UTE: Bey-Molnár, Rossmann-Fandl, Szabó, Kuschner-Herceg, Novák, Petz, Molnár, Fehér Az újpestieknek ez volt a bemutatkozásuk az I. osztályban, tehát a Fra­di ellen kezdték bajnoki szereplésüket! „A mérkőzés kielégítette a várakozást, erős, de különösen az I. félidő­ben igen szép küzdelmet hozott. Különösen szépen játszott mindkét csatársor. Szünet után tíz percig még az UTE bírja a nagy tempót, csak­hamar azonban az FTC lesz a helyzet ura, s a 17. és 23. percben két gólt lő. Mindkét esetben Braun ügyes játéka juttatta a labdát Weiszhez, aki 35 méterről élesen, védhetetlenül rúgta a labdákat a hálóba." 1905. március 25. Lágymányos: FTC-MTK 2-2 G: Pokorny, Braun FTC: Fritz-Berán, Ullerich-Lissauer, Bródy, Gorszky-Braun, Weisz, Pokorny, Takács, Deutsch A tavaszi idény egyik legérdekesebb és legizgalmasabb mérkőzését játszották a csapatok. Az FTC csatársora ragyogóan játszott, és csak a kiváló MTK védelem tudta feltartani a gyakori rohamokat. Félidőben még a Fradi vezetett 2-1-re, s bizony ha Weisz kapufalövé­se bemegy, alighanem a ferencvárosiak győznek. így azonban végül a döntetlen is veszélyben forgott, a befejezés előtti percekben Zulu az üres kapu fölé lőtte a labdát... CHARLIES TársaElzettCERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 9