Fradi futballmúzeum 1. Aranyérmek - aranyévek. A Ferencváros 1937/38-as bajnoksága (Budapest, 1990)

Ferencváros-Budafok 2-1. A Ferencváros győzelme nehezen született meg. Csak akkor, amikor Toldi, a tank állt a csatársor élére... Egy Toldi-gól aztán végér­vényesen bebiztosította a Ferencváros bajnok­ságát. íme az „aranygól” története: A 82. percben Szebehelyi hiába igyekszik szerelni Toldit, közbelépni sem tud. Vági ezt látja, már tesz is két lépést kifelé a kapuból, de Toldi már lő, s a lapos lövés nyomán a labda védhetetlenül köt ki a jobb alsó sarok­ban. Az utolsó percekben állandóan a Ferenc­város támad, Toldi elemében van, még egy kapufát is lő! A B-közép élteti bajnokcsapatát, amely örömmel vonul az öltözőbe, és átadja a te­repet az újabb mérkőzés résztvevőinek: Hungária-Budai 11 10-1. A Budai 11 meccsén tehát 11 gól esett... Csak ebből éppenséggel az ellenfél szerezte a tízet... A VB-keretbe visszakerült Cseh egy­maga négyszer talált a kapuba. Szóval a kék­fehérek lépésben győztek az ekkor már ki­esett budaiak ellen. * 81