Fradi újság (1997)

1997 tavasz / 1. szám

4 FRADI ÚJSÁG az Üllői úti stadionban Az FTC-stadion 1974-es fel­avatása után az első tavaszi baj­noki rajt-mivel 1975-ben a Fra­di idegenben kezdett: 1976. március 6. FTC-Tatabánya 4-1 A Fradi úgy nyerte meg a meccset, hogy a szikrázó találko­zón Magyar kiállítása miatt az 56. perctől tíz emberrel játszott. És tíz emberrel a Ferencváros há­rom gólt lőtt! (Bálint 2, Pusztai, Szabó) 1977. március 5. FTC-DVTK 3-1 A Fradi csak huszáros hajrá­val no és a csereként beállt Vad (1976-1996) Pista (igen, a jelenlegi futballbí­ró) kitűnő játékával tudott győz­ni. (Vad 2, Ebedli) 1978. február 15. FTC-Békéscsaba 2-1 A Fradi már a 2. percben gólt szerzett! Ebedli jól eltalált lövése a felső lécről vágódott a kapuba. Végül a mérkőzés sorsát eldöntő gól a 66. percben esett: Vépi 40 m-ről kapura lőtte a labdát, ez meglepte a kapust és csak kiütni tudta. A labda a szemfüles Szo- kolai elé került és ő kapásból a hálóba lőtte. (Ebedli, Szokolai) 1979. március 3. FTC-STC 1-0 A végig támadó Fradi csak ne­hezen győzött. A 38. percben Tepszics átadását Nyilasi to­vábbfejelte Pusztai felé, aki az ötösről lőtt a hálóba. (Pusztai) 1980. március 1. FTC-Dunaújváros 4-2 Három perc alatt három gól született! Ami jó ebből, kettőt a Fradi szerzett... (Ebedli, Jancsi­ka, Takács, Szokolai) 1981. február 28. FTC-Videoton 3-1 A bajnokság első két helye­zettje óriási csatát vívott. 0-0- nál Pogány 11 -est hibázott, majd a Vidi a vezetést is megszerezte1 Még a szünet előtt Nyilasi egyen­lített, majd Pogány javított és ő is gólszerző lett. A végeredményt a mérkőzés előtt Toldi-vándordí- jat kapó Nyilasi alakította ki. Ezután hét éven át olyan sor­solást kapott a Fradi, hogy min­dig idegenben játszotta a tavaszi idénynyitót! 1989. február 25. FTC-Siófok 1-1 A tavaszi idény első ferencvá­rosi gólját Bánki szerezte. Igaz, sokat kellett rá várni, de gyönyö­rű akcióból esett. A vendégcsa­pat két perc múlva egyenlített... Az akkor döntetlen eredmények után kitalált 11-es rúgó párbajt - és ezzel a 2 pontot - a Siófok nyerte, annak ellenére, hogy Jó- zsa két 11-est is hárított! A Fradi tehát az Üllői úti stadionban ek­kor „vesztesként" hagyta el a já­tékteret - így ez volt az Üllői út tavaszi nyitányokon az első ku­darca - a „szokásos” győzelem elmaradt... A mai ferencvárosi gárdából egyébként Limperger játszott azon a találkozón. 1990. március 3. FTC-PMSC 3-0 A tizedik percben tizenegyes­hez jutott a Ferencváros. Azon­ban az új idény első ferencvárosi gólja mégsem 11-esbó'l esett. Szeibert ugyanis a labdát kapu­fára lőtte! Az első tavaszi gólra több, mint egy órát kellett várni - de azután Dzurják vezetésével beindult a ferencvárosi támadó­gépezet. (Dzurják 2, Nagy Zsolt) ezen a tavaszi idénynyitón a mai gárdából Limperger és a gólt is szerző Nagy Zsolt játszott. 1991. március 9. FTC-UTE 1-0 Ez volt az első eset, hogy az FTC nem vidéki csapat ellen ját­szotta az idénynyitót! Ráadásul rangadó volt a javából, amelyet Nacer, az akkori újonc idegenlé­giós gólja döntött el. A mai csa­patból csak Limperger játszott. 1992. március 7. FTC- Vác FC Samsung 3-1 A tavasz első gólját Balogh Gábor szerezte, mintegy 18 m- ről talált Koszta kapujába. A 75. és 78. perc Deszatniknak hozott dicsőíilést Két aólja közül a má­sodik volt a szebb, az első a fon­tosabb... A rangadó jellegű mérkőzést a Fradi a szurkolók vastapsától kísérve fejezte be. A mai csapatból Nagy Zsolt csere­ként játszott. 1993. február 20. FTC-Csepel 0-1 Az FTC első veresége az Üllői út tavaszi nyitányokon! A csepe­liek egy 7 m-ről(!) megítélt köz­vetett szabadrúgást követően ta­láltak a ferencvárosi kapuba. A Fradi idegesen játszva sorra el­puskázta az egyenlítési lehetősé­geket - kikapott. A maiak közül minderre emlékezhet: Kuznye- cov. 1994. március 5. FTC-BVSC 4-2 Mind a négy Fradi-gólt más­más játékos szerezte, íme sor­rendben: Wukovics, Balogh, Lisztes, Szekeres. A gólszerzők közül már egyikük sincs a Fradi­ban, a csapat tagjai közül Za- vadszky, Nagy Zsolt és Szűcs szerepelt. 1995. március 4. FTC-ZTE 3-0 Ezúttal is azóta már légióssá vált játékosaink voltak a gólszer­zők: Keller, Lisztes és Lipcsei. A háromgólos győzelem részese volt: Hrutka, Zavadszky, Szűcs. 1996. március 16. FTC-DVSC 1-0 A Ferencváros csapatában ek­kor játszotta első bajnoki mérkő­zését Nagy Norbert, Jagodics Zoltán és az utolsó tíz percre csereként beállt Igor Nicsenko. Közülük a meccs sorsát eldöntő gól szerzője, Jagodics kapta a legnagyobb tapsot - a 88. perc­ben bombázott a kapuba! A tavalyi idénynyitón egyéb­ként ez a csapat játszott: Hajdú— Jagodics, Telek, Nagy N. Kecs- kés-Simon, Milovanovics, Al­bert, Lisztes—Kuntics, Kopuno- vics. Csere volt: Zavadszky, Vincze 0., Nicsenko. A Fradinak tehát az Üllői úti tavaszi rajtok majdnem mindig sikert hoztak. Kivéve a Csepel és a nyolc évvel ezelőtti Siófok el­leni meccset. És most ismét a Si­ófok következik - fiúk visszavág­hattok! Nagy Béla TECHEM Kft.