Fradi újság (1997)

1997 ősz / 1. szám

Lakatos Árpád a kapuhálót rögzíti. Vajon hány Fradi-gólnál rezeg majd ez a háló? Bajnoki meccsek -júliusban A Fradi története során július hónapban, még soha nem ve­szített bajnoki meccset. Igaz, összesen hatszor játszott a júliusi kánikulában. A tízes években kétszer - de az akkor a bajnok­ságzáró meccs volt. (1917. júliusi. Üllői út: FTC-Fó'v. TK2-0, 1918. július 7. Üllői út: FTC-UTE 6-0!) Kétszer naptári éves bajnoki meccs volt júliusban: 1956. július 7. Üllői út: Bp. Kinizsi—Bp. Dózsa 1-1 1967. július 30. Tatabánya: Tatabánya-FTC 1-1 A magyar bajnokságok történetében mindössze kétszer volt bajnoki idénynyitó - az is július utolsó napján: 1960. július 30. Dorog: Dorog-FTC 2-5 1961. július 30. Népstadion: FTC-Csepel 1-1 A Fradi tehát 41 éve nem játszott júliusi bajnoki meccset az Üllői úton! Az új stadionban pedig egyáltalán nem... Az oldalt összeállította: Nagy Béla aranymedált ekkor kapta meg... □ 1995. augusztus 14. FTC-UTE 2-0 0-0-ás félidő után góllal kezdett a Fradi - Nyilas ti­zenegyesből talált a kapu­ba. Az 54. percben pedig Kuntics neve került fel a vil­lanyújságra. Még a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát, majd a csel után az üres kapuba lőtt. Bajnoki mérkőzésen ez volt Kuntics első gólja a Fradiban. □ 1996. augusztus 17. FTC—Kispest 5-2 Miriuta szabadrúgásból, mintegy 30 m-ről belőtte első Üllői úti gólját. Gyö­nyörű gólját a 40. percben tetézte - parádésan nyeste a labdát a kapuba... Nicsenko a 95—96-os magyar gólkirály sem akart találat nélkül az öltözőbe vonulni, a félidő utolsó per­cében a hálóba pofozta a harmadik Fradi-gólt! AII. félidőben Nagy Zsolt káprázatos cselek után be­adott és Nicsenko ezúttal fejjel talált a kapuba. To­vább sziporkázott a Fradi és hamarosan megszületett az ötödik gól is! Arany a kapu­ból kint álló Vezér fölött a hálóba nyeste a labdát. Zú­gott a vastaps... * Az eddigi 22 Üllői úti rajt közül 20 győzelemmel vég­ződött, egy döntetlent és szintén egy vereséget ho­zott. A f rád isták 71 gólt sze­reztek, míg a kapott gólok száma örvendetesen kevés -csak 16! A ferencvárosiak tízszer nullokra győztek, és az Üllői úti gólrekord - 8-0! - is bajnoki idény­nyitón született... Dzurják gólja az MTK-nak, a 4-0-ás idénynyitón ? i T# kív ws Három fradista a kapuban: Bánki, Dzurják, Zsiborás - ekkor MTK kapusként...