Fradi újság (1995)

1995 ősz / 1. szám

FRADI ÚJSÁG 7 Neagoe Cs: Czéh h. Lisztes, Neagoe h. Nagy A váci pálya világítása hivata­losan ekkor adta először fényeit. A villanyfényes avatót a hazaiak góllal köszöntötték. A 38. perc­ben pedig a váciak már 3-0-ra vezettek! Ennél nagyobb megle­petés és „kellemetlenség” nem érhette a fradistákat. Aztán követ­keztek a „fényes Fradi-percek”. 39. perc: Kopunovics fejese az üres kapuba tartott, amikor Nagy Tibor kézzel kiütötte - ki­állítás, 11-es. Lipcsei lába nem remegett - ezzel ismét a Fradié volt a kupa. 60. perc: Lipcsei látványosan húzott kapura, majd egy csel után a hálóba lőtte a labdát. 72. perc: Lipcsei sarkalt lab­dájával Keller betört a 16-oson belülre, felvágták - 11-esi És Lipcsei ezúttal is jól célzott, mesterhármas a kupadöntőn! 75. perc: Kuznyecov labdáját Koszta még kiütötte, de Keller befejezte a támadást - győztes gólt szerzett! Novak Dezső: - Nagyon bol­dog vagyok, hogy ebben az év­ben bajnoki és kupagyőzelemre vezényeltem a csapatot. A mos­tani mérkőzés az egész éves tel­jesítményünkhöz hasonlított. A null-három után is talpra tudtunk állni, és ebben megmutatkozott a csapat ereje! így Vácott is győ­zelemmel búcsúztunk a kupaso­rozattól. Czékus Lajos, az MLSZ főtit­kárhelyettese:-A szövetségben tartottunk attól, hogy érdektelen lesz majd a Magyar Kupa döntője, hiszen korábban már eldőlt, hogy a Vác A Fradi 18. alkalommal Magyar Kupa-győztes! Albert 200. mérkőzése előtt Fradi-szerelésben, a meccs végén Stadler-trikóban... mindenképpen indulni fog a KEK-ben. Szerencsére alaptalan­nak bizonyult az aggodalmunk, mert remek mérkőzést láthattak a nézők. A Véc nagyszerűen kezdett, a Ferencváros pedig vert helyzet­ből fordított, így bőven kijutott az izgalomból, ez a találkozó méltó volt a kupa fináléjához. * A lelkes fradisták nem sokat pihenhettek. Három nap múlva a bajnokságzáró mérkőzésre utaz­hattak. A sikernapokban egy haj­dani sikerre is emlékeztek az FTC-klubházban. Június 23-án 30. „születésnapjához” érkezett a VVK megnyerése. 1965-ös sike­rünk egykori résztvevőit hívtuk a pályára, majd egy emlékvacsorá­ra. A mai csapat nevében Keller Jóska a most megnyert Magyar Kupával a kezében köszöntötte a hajdani futballnagyságokat, majd Deák László elnökhelyettes az ezen a napon megjelent „Baj­nokok borát” nyújtotta át Mátra­iénak. Aztán a mikrofon és a ka­mera körbejárt - mindenki emlé­kezett a három évtizeddel ezelőtti kupasorozatra... Június 24. Akasztó: Stadler FC-FTC 1-1 G: Kopunovics Szeiler—Lipcsei—Kuznyecov, Szekeres-Páling, Albert, Simon, Czéh, Keller—Zavadszky, Kopu­novics Cs: Szekeres h. Bubcsó, Páling h. Szűcs A Fradi történetének első Stadler stadioni mérkőzésére bajnokként érkezett. Volt egy „utolsó” is: Lipcsei - talán nem örökre - de most utolsó mérkő­zését játszotta a Fradiban. Hiába a Portó pénze és hírneve... A krónikásnak mikor e sorokat írja, eszébe jut: az írógép, amin most Lipcsei portugáliai szerződteté­séről számol be, nos 1990-ben szintén ez volt az az írógép, amely Lipcsei FTC-hez szóló szerződését vetette papírra. Ma­gyar Zoltán az akkori szakosz­tály-igazgató ugyanis a kis ERI­KA táskaírógépemet kérte köl­csön, hogy Kazincbarcikán a megegyezést követően mindjárt megírja Lipcsei Fradihoz kötődő sorait... Visszatérve a Stadler-stadion- ba - Albert immár 200. alkalom­SJHUNGÁRIA ff BIZTOSÍTÓ RT SJHUNGÁRIA ff BIZTOSÍTÓ RT Öröm az öltözőben - a díszpáholyban - a pályán! A Fradi ismét bajnok! Kupagyőztesek hajdan és most... Balról: Albert és Mátrai a VVK kicsinyített másolatával, Novák és Keller a Magyar Kupával