Fradi újság (1991)

1991 / 11. szám

FRADI ÚJSÁG 9 „Tegnap” történt... Augusztus 17. Bicskén, a Báder-fogadó és a Bicskei TC rendezte rendhagyó tornán négy csapat játszott - alaposan megrövidített idejű - meccseket. Az FTC 2-0-re győ­zött a Bicske ellen, majd a „döntőben”: FTC-Tatabánya 2-2. A 11-es párbajt a fradisták nyerték, tehát a Báder-kupa az Üllői útra került. Az első - hagyomá­nyos - magyar címeres oklevelet így Bicskéről kapták a fradisták... Augusztus 21. Szűcs János az FTC jégkorong szak­osztály vezetője és Bassa János az új edző hazaérkezett Moszkvából. A Kril- ja Szovjetov vendégei voltak és fontos játékosszerződtetés ügyben jártak. Méghozzá sikerrel jártak: Arkagyin Andrejev szeptember 15-től az FTC csatára lesz! Augusztus 24. Vác: Váci Izzó-FTC 1-1 G: Wukovics ill. Orosz Balogh-Kuznyecov, Telek, Keller- Páling, Lipcsei, Dr. Koch, Rácz-Schne- ider, Wukovics, Deszatnik. Cs: Simon, Szenes Az 1991-92-es bajnokság első gólja - Fradi gól volt! Wukovics a 10. perc­ben közelről találta kapuba. Wukovics ezzel megnyerte a Corsó Kereskedelmi Vállalat 10 000 Ft-os utalványát! Wu- kovicsot a mérkőzés 75. percében ismét gólszerzőként csókolgatták a játékos­társak. Aztán kiderült, hogy hiába - a bíró visszavonta gólítéletét! A mérkőzés krónikájához tartozik Keller bravúrja: kétszer a gólvonalról rúgta ki a labdát! Keller - A feladataim közé tartozik, hogy a gólvonalon biztosítsak, így egyál­talán nem a véletlen műve volt, hogy kétszer is sikerült végveszélyben mente­nem. Persze, hogy különösen jó érzés az ilyen ladbahárítás... Rácz és Kuznyecov személyében - a Fradi történetében először - két szovjet állampolgárságú labdarúgó is, első baj­noki meccsét játszotta a Ferencváros színeiben. Rácz sérülése miatt csak 45 percig volt a pályán, Kuznyecov viszont végig játszott. Nagyon jól játszott. Szergej Kuznyecov: - Úgy érzem nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, gyor­san vezettünk és akkor azt gondoltam, biztos győzelmet aratunk. Sajnos a II. félidőre erősen visszaestünk, átenged­tük a területet az ellenfélnek és képtele­nek voltunk újítani. A Vác gólját még meg is tapsoltam volna, ha nem mi kap­juk, mert olyan csodálatos volt. A saját teljesítményemmel nem vagyok teljesen elégedett, mert lehetten volna aktívabb. Együttesünk nagyszerű társaság, s biz­tos vagyok abban, hogy fokozatosan jobb és jobb lesz. Örömmel jöttem a legnépszerűbb magyar csapathoz, s re­mélem a vezetők, a szurkolók is elége­dettek lesznek. A csapattal és velem is... Augusztus 26. Az FTC Baráti Kör összejövetelét a Fradi étterem protokoll pincéjében tar­totta. Ünnepi pillanatnak számított, amikor Dr. Szívós István ügyvezető el­nökünk két régi fradistának kitüntetést nyújtott át. Rudas Ferenc és Dr. Juhász József az FTC Aranydiplomát vehette át. * Megkezdődött a Kik játszottak a Fradiban? című könyv és a Fradi újság árusítása. Nyugdíjas szurkolóinknak nem kis örömet okozott, hogy a könyvet féláron vásárolhatták... CHARLIE ES TÁRSA PLUSSZ Elzett Certa Biztonsági Zár és Műszaki Kereskedés Bp. I., Csalogány u. 4/b. Bútorzárak-kilincsek, biztonsági bejárati garnitúrák, zárak-kulcsok, műszaki cikkek- háztartási gépek nagy választékban kaphatók! OTP-re vásárlás 18 hónapra ELŐLEGFIZETÉS NÉLKÜL! Nyitva: 10-18-ig. Szombaton: 9-13-ig. CHARLIE ÉS TÁRSA így kezdődött... A váci vonulásnál az élen Keller, a kapitány, majd Balogh, Telek, Páling, Schneider. A váci kispadon - Nyilasi második bajnoki idényét kezdte, Havasi Mihály ismét a „régi helyén”, Dr. Juhász József aki az FTC Baráti Kör összejövetelén - Rudas Ferenccel együtt - FTC Aranydiplomát kapott! Két kép Szarka Éva kézilabdázónk ■ ■■ rí m í rr | esküvőjéről. Az ifjú férj Ballai Attila a Pesti Hírlap sportújságírója, akinek hangulatos írásait a Fradi újságban is jónéhányszor olvashatták. Nos, Ballaiéknak boldogságot kíván az egész Fradi tábor.