Fradi műsorlap (1988)

1988. február

Fradi műsorlap FTC—VASAS 1-1 (1-0) MNK Góllövő: Dukon, Teodoru FTC: Zsiborás-Hámori, Pin­tér, Keller-Szántó, Bánki, Stra- usz, Takács-Fischer, Dzuiják, Dukon. Csere: Dzuiják helyett Kvaszta, Bánki helyett Pölöskei. Sárga lap: Strausz Dukon gólja, majd az első félidőt befejező sípszót megelő­ző kapufája után a zöld-fehér tá­bor bízott a győzelemben. A to­vábbi gólok elmaradtak, illetve a 72. percben döbbent csend fo­gadta a piros-kékek hálószaggató kiegyenlítő gólját. Dukon: — Sérülten játszot­tam, s a nehéz talajon „megszen­vedtem” ezt a 90 percet. A gó­lom? Óriási öröm volt - láthat­ták, letérdeltem a szögletzász­lónál és úgy fogadtam a fiúk gra­tulációját. Az ölelkezés közben valaki mondta: ez a lövésed még plusz 2000-et ér. Ekkor vezették be ugyanis a kezdőrúgásból ere­dő pénzjutalmat. Első voltam... ÁPRILIS 4 - SZOMBAT Békéscsaba, 18000 néző. Vezet­te : Kovács I L. BÉKÉSCSABA-FTC1-0 (0-0) Góllövő: Csató FTC: Zsiborás-Hámori, Pin­tér, Strausz, Keller—Bánki, Szán­tó, Takács-Fischer, Dzuiják, Dukon. Csere: Dzurják helyett Kvaszta, Dukon helyett Pölöskei. Csere: Hámori, Dukon, Zsiborás. Tovább tartott a Fradi csabai „vesszőfutása”. Ráadásul Pintért — a játékvezető sértegetésért — még ki is állították... Ezúttal a Fradiból senki nem nyújtott jó teljesítményt. AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC-BÉKÉSCSABA 1-1 (1-0) Góllövő: Nagy Zs. illetve Pisont FTC: Józsa-Takó, Csiba, Nagy S.-Limperger, Sz. Tóth, Kern, Albert, Garas-Batári, Nagy Zs. Csere: Balogh, Hudák A Ferencváros következő for­dulóbeli ellenfele az Ü. Dózsa, a Megyeri úton 2-1-re győzött a Rába ellen. A két csapat helye­zése az április 11-i mérkőzés előtt: 2. Ú. Dózsa — 6. FTC ÁPRILIS 7 - KEDD Üllői út,835 néző. Vezette: Láz­min. FTC-Karlslunds IF Örebro (svéd) 1 -0 (0-0) Góllövő: Batári FTC: Józsa—Vaszil, Szántó, Nagy S. Bus-Bánki, Takács, Kincses—Kvaszta, Batári, Nagy Zs. Csere: Limperger, Albert, Csiba. A svéd csapat elleni barátsá­gos nemzetközi mérkőzésen Ta­kács László az első csapat tagja­ként 500. alkalommal lépett pá­lyára! Ifj. Albert Flórián pedig először... ÁPRILIS 11.-SZOMBAT Népstadion, 15 000 néző. Vezet­te: Pádár Ú. DÓZSA—FTC 1-0 (0-0) Góllövő: Kozma FTC: Zsiborás—Hámori, Bus, Strausz, Keller-Bánki, Kincses, Takács-Fischer, Pölöskei, Du­kon. Csere: Takács helyett Kvaszta, Fischer helyett Dzuiják. Sárga lap: Hámori, Keller, Strausz Szikrázóan kemény, időnként durva belemenésekkel tarkitott rangadó volt. A fradistáknak Strausz kapufalövésén kívül igen sok gólszerzési lehetősége volt. A Ferencváros legalább dön­tetlent érdemelt volna... Strausz: - Még most is bánt ez a Népstadionbeli vereség. Nagy csata volt és érdemtelenül hullajtottuk el a két bajnoki pontot. Hej, ha 0-0-nál az a lö­vésem nem a kapufára vágódik... AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: Ü. DÓZSA—FTC 3-0 (1-0) Góllövő: Balogh J., Mundi, Vigh FTC: Józsa-Takó, Csiba, Albert, Nagy S. - Kern, Sz. Tóth, Limperger-Hudák, Ga­ras, Nagy Zs. Csere: Balogh. * Az FTC következő bajnoki el­lenfele ebben a fordulóban szin­tén gólképtelen volt: Eger-Vide- oton 0-0. A két csapat helyezése az áp­rilis 19-i forduló előtt: 6. FTC- 15. Eger. ÁPRILIS 15.-SZERDA Fáy u. 14 000 néző. Vezette: Fe- kete M VASAS—FTC 1-0 (0-0) MNK Góllövő: Nyúl FTC: Zsiborás—Hámori, Pin­tér, Keller-Bánki, Strausz, Kin­cses, Dukon-Kvaszta, Dzuiják, Fischer. Csere: Strausz helyett Pölöskei. Sárga lap: Dzuiják, Pintér. Piros lap: Dukon. „Végig nyílt sisakkal küzdő, bátor támadójátékra törő két csapatot láttunk, ezért csak a di­cséret hangján szólhatunk mind­kettőjükről. Olyan csata volt, amelyben valahol a vesztes is nyert, s emelt fővel hagyhatta el a küzdőteret. ” A Népsport értékeléséhez még annyit, hogy a látottak alap­ján a vesztes a Vasas is lehetett volna, hiszen Kovács kapus öt­hat parádés védése nélkül, aligha lett volna a 83. percig 0-0 az eredmény. Ugyanis az állandóan támadó Fradi a 83. percben egy ellentámadásból kapta a kiesést jelentő gólt... Ez a meccs kurió­zummal zárult: Szabadi mintegy 30 m-re a Fradi kapujától a kifu­tó Zsiborás mellett ellőtte a lab­dát — ám ugyanebben a pillanat­ban a bíró lefújta a mérkőzést! így amikor pár másodperc múlva a labda a ferencvárosi kapuba ért - már vége volt a mérkőzésnek. Hát... ÁPRILIS 18.-SZOMBAT Üllői út, 11 277 néző. Vezette: Győri FTC-EGER 3-1 (1-0) Góllövő: Fischer, Simon II, Fischer, Kincses FTC: Zsiborás—Hámori, Pin­tér, Keller-Strausz, Kincses, Ta­kács-Fischer, Bánki, Dzurják, Dukon. Csere: Dzuiják helyett Kvaszta A 49. percben 1-1-re alakult az eredmény, de Fischer hamar megnyugtatta a ferencvárosi tá­bort: az 50. percben ismét veze­tést szerzett! Fischer mellett Kincses és Zsiborás remekelt ezen a mérkőzésen. Fischer: - A második gólom a lehető legjobbkor született. Az egriek egyenlítése után nagy szükség volt egy kis „dopping­ra” és ez nekem mindjárt a kö­zépkezdést követő akció után sikerült! A fiúk úgy öleltek, csó­koltak, hogy majd szét szedtek. A lelátó is egy nagy örömkiáltás volt. Hej, de jó lenne ezt mind több alkalommal hallani... AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC-EGER 0-0 FTC: Józsa-Takó, Csiba, Nagy S., Bus-Albert, Kern, Lim- perger-Batári, Hudák, Garas. Csere: Balogh, Sz. Tóth A Fradi következő ellenfele a Vasas 0—0-as eredménnyel vég­zett a Fáy utcában a PMSC ellen. A két csapat helyezése a május 2-i forduló előtt: 6. FTC — 8. Vasas MÁJUS 2.-SZOMBAT Népstadion, 30 000 néző. Vezet­te: Németh L. FTC-VASAS 3-1 (3-1) Góllö­vő: Dzuiják, Bánki, Dzuiják, Szabadi FTC: Zsiborás—Vaszil, Pintér, Strausz—Bánki, Takács, Kincses, Keller-Fischer, Dzuiják, Dukon. Csere: Vaszil helyett Kvaszta, Bánki helyett Pölöskei. Sárga lap: — Egy félidőnyi Fradi gálának tapsolhattak a zöld-fehérekért lelkesedő tízezrek. Aztán a má­sodik félidőben már nem sike­rült a további gólszerzés, kima­radtak a helyzetek vagy a kapu­fa mentett... A Fradiból Zsibo­rás, Bánki, Kincses és Dzuiják kapta a legmagasabb osztályza­tot. Dzuiják: - A Népstadionban még soha nem rúgtam gólt, így duplán örültem a „kettőstalálat­nak”. Annak külön örültem, hogy az első gólom olyan lát­ványos volt: Fischer lefejelt elém egy labdát és én az ötös sar­káról bombáztam a felső sarok­ba. Egyik legnagyobb gólom volt, amit zöld-fehér mezben sze­reztem... A másodikat 18 m-ről laposan lőttem a bal alsó sarok­ba, ezzel már 3-0-ra vezettünk! AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC—VASAS 2-1 (1-1) Góllövő: Garas 2 illetve Tuboly FTC: Józsa—Takó, Csiba, Bus, Nagy S.—Limperger, Kern, Albert, Garas—Hudák, Nagy Zs. Csere: Balogh, Sz. Tóth, Harcsár Az 59. percben egy kiugró Vasas játékost „elütött” a csere­ként beállt Balogh kapus, ezért a játékvezető kiállította. A kapuba a jobbhátvéd Takó állt — és nem kapott gólt! * Következő ellenfelünk a Rába ETO Siófokon érzékeny veresé­get szenvedett (3—1). A május 6-i mérkőzés előtt a két zöld-fe­hér csapat helyezése ez volt: 5. FTC-14. Rába ETO MÁJUS 6.-SZERDA Győr, 11 000 néző. Vezette Nagy L. Rába ETO-FTC 4-1 (1-1) Góllövő: Pintér (öngól), Fischer, Handel, Szentes, Hajszán FTC: Zsiborás—Vaszil, Pintér, Strausz, Keller-Bánki, Kincses, Dukon-Fischer, Dzuiják, Pölös­kei. Csere: Pölöskei helyett Kvaszta Sárga lap: Vaszil, Fischer, Bánki. Piros lap: Fischer A Pintér lábán furcsán csava­rodó labda a hálóba pattant, így a balszerencsés kezdet nem sok jót sejtetett. Fischernek még egy bődületes lövése felcsillantotta a reményeket, ezzel egy órai játék után is 1—1 volt az eredmény. Aztán hét perc alatt „besokkolt” a csapat — három gólt kapott! A Ferencváros és a mezőny legjobbja a négy gólt kapó Zsi­borás volt! AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC-RÁBA ETO 1-0 (0-0) Góllövő: Takó FTC: Józsa—Takó, Csiba, Bus, Nagy S.—Limperger, Kern, Albert, Garas—Hudák, Nagy Zs. Csere: Harcsár, Sz. Tóth Ezúttal Csibát állították ki, így a Fradi a 33. perctől tíz em­berrel küzdve érte el a győzel­met! * Következő ellenfelünk szin­tén zöld-fehérben játsuott. Ve­reséggel (PMSC-Haladás 1-0) jöttek az Üllői útra. A táblázaton: 6. FTC— 7. Ha­ladás... MÁJUS 9.-SZOMBAT Üllői út, 11 224 néző. Vezette: Hartmann FTC-HALADÁS 1-1 (1—0) Góllövő: Dukon, Dómján FTC: Zsiborás—Vaszil, Pintér, Keller-Bánki, Kincses, Strausz, Dukon—Kvaszta, Dzurják, Pölös­kei. Csere: Keller helyett Hámo­ri, Kvaszta helyett Nagy Zs. Sárga lap: Nagy Zs. Helyzetei alapján mindkét csapat győzhetett volna. A Hala­dás a 85. percben egyenlített... A Fradiból ezúttal csak a gólszerző' Dukon Béla játszott jól. Dukon: — A gólnál nem ép­pen úgy akartam megoldani a helyzetet, ahogy végül is sike­rült. .becsúszott” labdám azon­ban mindannyiunk örömére há­lót ért. AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: HALADÁS-FTC 1-0 (1-0) Góllövő: Schaffer FTC: Józsa—Takó, Bus, Nagy S.—Kern, Albert, Limperger, Ga­ras —Sz. Tóth, Répási, Hudák. Csere: Pétiké * Következő ellenfelünk a Du­naújváros — a Bozsik stadionban 3—1-re kikapott. A május 20-i forduló előtt a két csapat helye­zése: 5. FTC- 16. Dunaújváros MÁJUS 20.-SZERDA Dunaújváros, 8000 néző. Vezet­te : Kőrös DUNAÚJVÁROS—FTC 1-1 (0-0) Góllövő: Pintér, Ress FTC: Zsiborás—Vaszil, Pintér, Strausz, Bus—Bánki, Kincses, Dukon—Kvaszta, Dzurják, Nagy Zs. Csere: Nagy Zs. helyett Batá­ri, Kvaszta helyett Hámori. Sárga lap: Bus, Pintér. Piros lap: Strausz Ezt megelőzően egy évig nem ítéltek bajnoki mérkőzésen 11-est a FTC javára. Pintér élt a ritka lehetőséggel. A hazaiak né­hány perc múlva egyenlítettek, majd a 10 főre olvadt Ferencvá­ros ellen a győztes gól megszer­zéséhez is közelebb álltak. Zsi­borás azonban ezúttal is kápráza­tosán védett! Zsiborás: — Nehéz 90 perc volt, Lehotáék csak jöttek-jöttek a kapumra. Jó formában voltam, éreztem, hogy sokszor még a le­hetetlen hárítására is vállalkozha- tom. Azt hiszem, ezt a meccset is a ,,pontszerzős” meccseim kö­zé sorolhatom... AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: DUNAÚJVÁROS—FTC 2-1 (2-0) Góllövő: Lengyel 2 illet­ve Hudák FTC: Józsa-Takó, Varga, Harcsár, Páczelt—Sz. Tóth, Kern, Somogyi, Albert—Hudák, Répá­si. Csere: Balogh, Garas, Wuko- vics Két perccel a befejezés előtt az Albert buktatásáért megítélt büntetőt Répási a kapu fölé bombázta! * A PMSC hazai pályán 1-1-es eredményt ért el a Békéscsaba el­len. A Fradi három nap múlva a pécsiek pályáján futott ki az újabb bajnoki mérkőzésre. Há­rom fordulóval a bajnokság be­fejezése előtt így állt a két csa­pat: 5. FTC-6. PMSC MÁJUS 23.-SZOMBAT Pécs, 16 000 néző. Vezette: Hartmann PMSC-FTC 2-2 (0-0) Góllövő: Dzurják, Dzur­ják, Bérczy, Bérczy FTC: Zsiborás-Pintér, Bus, Keller-Strausz, Vaszil, Kincses, Dukon-Fischer, Dzurják, Kvasz­ta Csere: Zsiborás helyett Józsa, Kvaszta helyett Hámori. Sárga lap: Dzuiják, Dukon, Vaszil. Küzdelmes, jó iramú, izgal­mas mérkőzés volt. A Fradinak az idegenbeli két gólos vezetés is kevés volt a győzelemhez. Du­kon, Fischer és különösen Dzur­ják játszott jól. Dzuiják: - Mindkét gól előtt Fischer Palitól kaptam a labdát, az elsőt fejre, a másodikat a jobb