1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

95. szám

Bfró Laci az ül Ifi i úti ünnepség pillanatai­ban . . . Balról: Kruj Iván vezető edző, Bfró és Hegedűs Csaba szövetségi kapitány. lehetőséget érzett . . . Már ki is for­dult, de egyenesen a magyar verseny­ző még biztosabb fogásába ... Tus! Óriási bravúrral - tus! . .. Bíró László Európa-bajnok! Fehér István is sikeresen szere­pelt, hiszen a 74 kg-os súlycsoport­ban a 4. helyen végzett. AZ FTC ÉS A COOPTOURIST KÜLÖN AUTÓBUSZT SZERVE­ZETT A SZURKOLÓK RÉSZÉRE A SZÉKESFEHÉRVÁRI MÉRKŐ­ZÉSRE. A ZSÚFOLÁSIG TELT AU­TÓBUSZON EGY „MINI VISSZA­EMLÉKEZÉSSEL" IS HANGOL­TUK A SZURKOLÓKAT A MÉR­KŐZÉSRE ... Sokan tudják, hogy a Videoton jogelődje a Szf. Vasas volt, amely 1941-ben alakult. 1968 január óta Videoton a csapat neve, amely mö­gött anyagi és erkölcsi bázisként ott áll a Videoton gyár. A Vidi több al­kalommal volt a legjobb vidéki csa­pat, sőt kétszer már bajnokesélyei is voltak. Az első FTC—Videoton bajnoki mérkőzést 1968 április 14-én a Nép­stadionban játszották. Ez a Ferenc­város 1 : 0-ás győzelmével zárult, s a két csapat találkozóinak első gól­ját Branikovits szerezte. Első székes- fehérvári mérkőzésünk szép sikerrel zárult, hiszen 1968 szeptemberében az FTC 3 : 0-as győzelemmel vonult le a sóstói stadionban. 1971 augusztusában született a legnagyobb gólarányú Fradi győze­lem. A Népstadionban 6 : 2-re győ­zött az FTC. Talán azokban a percek­ben amikor Branikovits éppen a 6. gólt szerezte és ennek örvendtek a nézők — egy életunt fiatalember a halálnak különös módját választotta. Leugrott a Népstadion tetejéről és 40 m-es zuhanás után természetesen a helyszínen meghalt. Egyébként a múltheti FTC—Vasas meccsen is el­hunyt egy szurkoló a Stadionban, egy idősfradista infarktust kapott. 1976-ban is rendkívüli izgalmak voltak az Üllői úti FTC-Videoton rangadón. A tét: a bajnoki cím volt. Bizonyára sokan emlékeznek rá, hogy a Vidi a mérkőzés nagyrészében 1 : 0-ra vezetett. Az egyenlítő gólt az a Pusztai szerezte meg, aki jelenleg Eisenstadtban játszik. 1978 decemberében is nagy küz­delem után dőlt el a találkozó sorsa. A győztes gólt a 83. percbena csere­ként beállt Giron fejelte a fehérvári kapuba. 1979 szeptemberében Fehérváron úgy végződött 2 : 2-re a találkozó, hogy a fradisták a 91. percig vezet­tek, de az utolsó pillanatban a Video­ton egyenlíteni tudott. Talán ma nem leszünk ilyen balszerencsések, és re­mélhetőleg folytatódik a Vidivel szembeni tavalyi jó sorozat 1981-ben ugyanis mindkét alka­lommal ferencvárosi siker született. Tavasszal a bajnokság szempontjából döntő összecsapáson 3:1, ősszel 3:0- ás zöld-fehér sikernek tapsolhattak nézőink. Mindkét találkozó az Üllői úton volt, az utóbbi egyben a 25. FTC-Videoton mérkőzés. A két csa­pat egymás elleni mérlege: 11 ferenc­városi, 9 fehérvári győzelem, 5 talál­kozó pedig döntetlenül végződött. A Fradi utoljára 1980. augusztus 23-án szerepelt Fehérvárott, s akkor a Videoton nyert 1 :0-ra. Jó lenne ma visszavágni ezért a 2 évvel ezelőtti vereségért, annál is inkább, mivel a Fradi 1973-ban, te­hát 9 éve győzött utoljára a sóstói stadionban. NOS, A SIKERTELENSÉGI SO­ROZAT MEGSZAKADT, A FRADI KÖZEL EGY ÉVTIZED UTÁN FE­HÉRVÁROTT IS GYŐZNI TU­DOTT! ÁPRILIS 25. SZÉKESFEHÉRVÁR: FTC­Videoton 1—0 G:Pogány Zsiborás-Jancsika, Beles, Rab, Ta­Jancsikát ezúttal sem lehetett megfélemlí­teni ... kács—Nyilasi, Judik, Pogány—Mörtel, Szokolai, Szabadi. Cs: Koch, Kvaszta. Videoton fölény után a Ferencvá­ros kihagyott helyzetei borzolták a kedélyeket. Előbb Mörtel, majd Sza­badi hibázott óriási helyzetben. A félidő utolsó percében a 300. mér­kőzését játszó Takács nagy lövését védte bravúrral a fehérvári kapus. Az 56. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Nyilasi a partvonal mentén elrobogott, majd kitűnő beadását a nagy lendülettel érkező Pogány 7 m- ről a sarokba fejelte! A nagyobb gólarányú győzelem eléréséhez még helyzetek sokasága adódott — de játékosaink sorra hi­báztak a fehérvári kapu előtt. Ezután a forduló után a táblázat így kezdődött: 1. Rába ETO 44 pont, 2. FTC 42 pont. És következett az FTC—Rába ETO mérkőzés... ÁPRILIS 28. ÜLLŐI ÚT: Rába ETO-FTC 4-3 G: Szabadi, Pogány, Ebedli Zsiborás-Jancsika, Beles, Rab, Ta­kács-Nyilasi, Ebedli, Pogány-Sza- badi, Szokolai, Pölöskei. Cs: Koch, Mörtel. i7a