Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 67. szám

42 1981. május 2. Kispest, 10 000 néző 29. forduló 1. FTC 29 17 8 4 61-29 FTC-Bp. Honvéd 1-0 G: Szokolai FTC: Kakas—Jancsika, Judik, Rab, Takács—Ebedli, Nyilasi, Mucha— Mörtel, Szokolai, Pogány. Cs: Major, Murai Rangadóhoz méltóan nagy volt a küzde­lem, a játék azonban messze elmaradt a kívánalmaktól. A Ferencváros átvészelte az első negyedóra Honvéd rohamait, majd átvette a játék irányítását. A fél­idő hajrájában élesedett a küzdelem és ez a 43. percben gólt is eredményezett. Mucha egy bravúrosan megszerzett lab­dával, meredek átadással szöktette Szo- kolait. A csatár megnézhette magának a kaput, s utána 13 méterről védhetetle- nül lőtt a jobb alsó sarokba. Szünet után fordult a kocka, legaláb­bis annyiban, hogy a Honvédra most rá sem lehetett ismerni, mert sokkal lük­tetőbb tempójú labdarúgást játszott, mint az első félidőben. Mindez azonban csak arra volt elég, hogy nagy fölényt harcoljon ki. Állandóan a Ferencváros térfelén játszottak a kispestiek, amibe persze közrejátszott a vendégek tudatos játékfelfogása is, hiszen minden erejüket a támadások széttörd elésé re fordították, teljesen betömörültek a kapujuk elé, romboltak, és ezt a törekvésüket siker koronázta. A mezőny legjobbja Mucha mentett több alkalommal is veszélyes helyzetben, majd amikor elfogyott az ereje. Jancsika önfeláldozó játékát tap­solták a ferencvárosi szurkolók. Az utol­só tíz percben tetőfokára hágott az izga­lom. A> 82. percben például Nagy három méterről célozhatta volna meg a kaput, de Jancsika belelépett a labdába, utána Kakas reflexmozdulattal ütötte ki Koz­ma közeli bombáját! A ferencvárosiak számára nehezen teltek el az utolsó percek, de amikor a mérkőzés végétért, határtalan boldog­sággal ölelkeztek össze a fradisták. Öt év után megszakították a Honvéd kis­pesti veretlenségét — és ezzel az értékes 2 ponttal már a bajnoki cím is elérhető közelségbe került... Ezután már „csak" öt mérkőzés volt hátra. Mindenki biztos bajnokként könyvelte el az Üllői úti legénységet. A várható siker közelsége, valamint egyes játékosok — elsősorban Nyilasi — kiemelkedő teljesítménye ismét tízez­reket vonzott a lelátókra. A nehézségek ellenére ezek már kicsit ünnepi mérkő­zések voltak, hangulatuk, varázsuk meg­ragadta valamennyiünk érzelmi világát. A szerkesztő, aki nagy örömére csen­des részese lehetett e kialakult állapot­nak, talán jobban vissza tudja adni a hét­köznapok rezdülését és a mérkőzések klubházon belüli hangulatát, mint a semleges, tárgyilagos újságíró. Ezért a következő öt találkozóról az eddigiektől kicsit eltérőben, „ferencvárosi hangvé­tellel" emlékezem meg ... Szokolai lövése egy másodperc múlva hálót ért! A sikeres kispesti mérkőzés utáni öröm őszinte percei ... A győztes csapat edzője Novák Dezső, a győztes gól szerzőjével Szokolai- val.