Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

A búcsúbeszédek elhangzása után pedig megrendülve néztük a sírhantot és hallgattuk a Himnusz fájdalmas akkordjait .. . — Március 9.: FTC 22 sz. Volán 5 2 MNK Rákoscsaba, 5000 néző. V: Hartmann G: Pogány 2, Nyilasi, Pölöskei, Szo- kolai, ill. Kotul, Goschler FTC: Zsiborás—Szántó, Dózsa, Rab, Takács—Koch, Nyilasi, Pogány— Murai, Szokolai, Pölöskei. Cs: Jan­csika, Ebedli A mérkőzést a salakos edzőpályán játszották. Szünetig már 3:0 volt az eredmény — igaz szorosabb is lehe­tett volna, hiszen Vad Pista az egy­kori ferencvárosi játékos kétszer is szépíthetett volna . . . 4:0 után 4:2-re módosult az eredmény, majd Szokolai gólja zárja a rákoscsabai találkozót. — Március 13.: FTC­Videoton 20 Bajnoki Székesfehérvár, 10 000 néző. V: Szávó G: Nyilasi, Pölöskei FTC: Zsiborás—Jancsika, Judik, Rab, Takács-Koch, Nyilasi, Pogány- Murai, Szokolai, Pölöskei. Cs: — Az első félidőben nagy küzdelem volt, de a kapuk nemigen forogtak veszélyben. Szünet után, amikor a játékosok már többet célozgatták egymás lábát, mint a labdát, érezni lehetett: amelyik csapat most gólt tud lőni, az nyertesként hagyja el a játékteret! Nyilasi volt a mezőny leghiggadtabb tagja: nagyszerűen ismerte fel a feltárulkozó lehető­séget és bravúrosan ki is tudta hasz­nálni azt. A 67. percben Nyilasi a félpályától előretört a labdával, senki nem tudta megállítani, végül futtá­ból 14 m-ről laposan a jobb sarokba vágta a labdát. Hat perc múlva Murai vezette be a labdát a 16-osra. Bár ketten is ott voltak mellette Murai középre tálalt Pölöskei elé. Ő elő­ször hibázott — belevágta a labdát a közbevetődő Csuhayba — de másod­szorra javított: hat méterről a léc alá bombázott, 2:0! Borbély Pál tudósítása alapján Az FTC a 18. forduló után a 4. helyen állt. — Március 19.: FTC DVTK 4 0 Bajnoki Népstadion, 12 000 néző. V: Büki G: Szokolai 3, Pölöskei FTC: Zsiborás-Jancsika, Judik, Takács—Ebedli, Nyilasi, Rab, Koch— Murai, Szokolai, Pölöskei.Cs: Kvaszta A 30. percben Szokolait buktatta Teodoru a kaputól 20 m-re. Ebedli a szabadrúgásból Pölöskei elé gurí­tott, s a szélső nagy bombája a bal alsó sarokba kötött ki, 1:0. A 35. percben a láthatóan nagy akarattal és bizonyítási vággyal küzdő Ebedli vezette fel a labdát. 25 méterről lövésre szánta magát, nagy erejű bombáját Gulyás csak kiütni tudta. A jókor eszmélő Szo­kolai mozdult elsőnek és 8 m-ről a jobb alsó sarokba gurított, 2:0. A harmadik gól már a második fél­időben született. A Koch elleni sza­bálytalanságot követően megítélt büntetőből ezt is Szokolai szerezte. Sőt a „zárógólt" is: a 67. percben Pölöskei tört előre a bal oldalon középre ívelt, és az érkező Ebedli 6 m-ről fejelhetett. A labda a felső lécről visszapattant, a szemfüles Szokolai ismét jól érkezett és köz­vetlen közelről a kapuba továbbí­tott, 4:0! A 85. percben Zsiborás remekelt: a DVTK jogos büntetőjét Tatár lőtte, de a bal sarokra tartó lövést Zsiborás bravúrral kiütötte! Szabó Illés tudósítása alapján Az FTC a 19. forduló után a 4. helyen állt. Az első helyen álló Rábától még mindig 5 pont válasz­totta el! Március 23. A magyar olimpiai válogatott értékes döntetlent ért el bulgáriai selejtező mérkőzésén (1:1). Az FTC-ből csak Szokolai szerepelt. („Szokolai harcosan, keményen har­colt minden labdáért. Átadásai pon­tosak voltak, ügyes elfutásokkal, jó lövésekkel vétette észre magát.") Március 2? Luxemburgban két fradista (Nyi­lasi, Pölöskei) volt a pályán, egy a kispadon (Zsiborás) és 24 szurkoló (az európai körutazáson lévő FTC sporttörténeti stúdió tagjai) a le­látón. Na és a két „légiós fradista" Martos és Mucha szintén a tribünről szurkolt a társaknak. A Magyar- ország—Luxemburg mérkőzésen Nyi­lasi is, Pölöskei is feliratkozott a gól­lövők közé (6:2) — Március 30.: FTC- Vasas 4 3 Bajnoki Népstadion, 35 000 néző. V: Pádár G: Pölöskei, Szokolai, Takács, Nyilasi ill. Váradi, Kiss, Judik (öng.) FTC: Zsiborás-Jancsika, Judik, Rab, Takács-Koch, Nyilasi, Pogány- Murai, Szokolai, Pölöskei. Cs: Ebedli, Szabadi A ferencvárosi gólok csak 0:2 után születtek... A 41. percben Rácz és Kakas harcolt Nyilasival az ötösön. A labda túljutott a kapuson, Kakas még utánavetődve újjheggyel bele tudott ütni, de Pölöskei ott termett és 6 méterről az üres kapu közepébe helyezett. Az 59. percben Szokolai „begyötörte" a labdát a kapuba, 2:2! Ezután ismét a Vasas szerzett ve­zetést, sőt 3:2-nél Váradi lábában 17