Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1978. szeptember

A győztes Hrenek János, Dóra Béla szó. elnöktől átveszi az első helyért járó dijat. Hrenek mögött Kelen János, Karádi Péter, Bérezi Béla, Onódi Béla Kép a VIT utca ferencvá­rosi dekorációjából JUNIUS 15. Az FTC rendezésében megkezdődtek a legnagyobb hazai kerékpárverseny, az Arany Mokka eseményei. Az első napon 175 sportoló állt rajthoz, ami a magyar versenyeken „országos csúcs”, mint ahogy az is, hogy ezres nézőszámnak örvendhettek a rendezők. A nagy nemzetközi mezőny­ben az FTC-ből Szűr a 4. helyen végzett az 1000 m-es állórajtos időfutamban, s ugyancsak 4. volt Szűcs a nemzetközi selejtező ver­senyben. JUNIUS 16. Az Arany Mokka máso­dik napján az FTC 4000 méteres üldöző csapata (Pá­linkás, Patik, Dér, Sarkadi) az NDK válogatottja mö­gött a 2. helyen végzett! Még az FTC másik csapa­tának (Hóbor, Zaka, Morcz, Szűr) is sikerült dobogóra felkerülni — olyan együt­teseket megelőzve, mint a szlovák, a lengyel és a francia válogatott. A jól si­került versenyről így ír­tak a Népsportban: „Nagy­szerű volt, köszönet min­denkinek, akik ismét be­bizonyították a közönség­nek, hogy nagyszerű sport­ág a pályakerékpározás.” Ha most a népes rende­zőgárdából önkényesen egy nevet kiemelek, csak azért teszem, mert meggyőződé­sem, hogy nagyon, de na­gyon rászolgál erre Schil­lerwein István, az FTC ke­rékpáros szakosztályának vezető edzője. Az Arany Mokka Grand Prix létre­hozója és évek óta lelkes rendezője, szervezője — nyugodtan mondhatjuk: „a verseny atyja”. Amikor örülünk kerekeseink sike­reinek, az elismerés tapsá­ból egy rész őt is megil­leti ... • * * Az ifi labdarúgóink ismét megnyerték az országos bajnokságot. A döntőben a Kőbányai úti Ganz-MÁ- VAG pályán a Bp. Honvéd ellen 1-0-ra győzött a zöld­fehér gárda. A bajnokságot eldöntő gól az 50. percben született: Koch veszélyesen tört a kapura, amikor a Honvéd védői a 16-oson be­lül szabálytalanul akasztot­ták. A megítélt 11-est Sas értékesítette. A mérkőzésen 5 kapufát is lőttek a csa­patok: ezt a vetélkedést a Honvéd „nyerte” 3-2-re. JUNIUS 17. A kerékpáros országúti Budapest-bajnokságon a 100 km-es távot az FTC csapata tette meg elsőnek, Papp, Szűcs, Zsombok, Tep- lán összeállításban. JUNIUS 24. Az FTC birkózócsarno­kában rendeztük két nagy­szabású ifjúsági emlékver­senyünket. A szabadfogá- súak a Bokodi Mihály vándordíjért léptek sző­nyegre, a csapatversenyt a Haladás nyerte. A kötött- fogásúak a Száraz István nemzetközi emlékversenyen szerepeltek. Két súlycso­portban fradista végzett az élen: Hortobágyi (65 kg) és Gáspár (nehézsúly), de a csapatversenyt itt is „ide­genek” nyerték: 1. BVSC 14 p, 2. Ganz-MÁVAG 13 p, 3. FTC 10 p. JUNIUS 25. Női kézilabda rangadó a Körcsarnokban: FTC—Ta­tabánya 17-13. A nagy ira­mú mérkőzésen a Fradi az utolsó negyedórában bizto­sította be a győzelmét. Csulikné ezúttal is 10 gólt dobott! A zöld-fehérek győzelmükkel megelőzték a bányászokat, így a Vasas mögött a 2. helyen fejez­ték be a tavaszi szezont. Az őszi évad az előreho­zott találkozók miatt már csak 6 mérkőzésből állt. * * * A labdarúgó öregfiúk a kiemelt csoportban a 3. he­lyen végeztek. Az öregfiúk 74 gólt rúgtak ... JUNIUS 26. Az első edzésen bemutat­kozott az új szakosztály­vezetőség: Mészáros József elnök, Vitencz Géza techni­kai vezető és Friedmansz- ky Zoltán vezető edző. JUNIUS 28. Miskolcon rendezték a birkózók szabadfogású or­szágos bajnokságát, s a leg­jobban a fradisták szere­peltek, három bajnoki cí­met nyertek. Gyulai Mihály (48 kg), Fehér István (74 kg) és Bállá József (nehéz­súly) mellett a többiek is kitettek magukért, így az egyesületi pontversenyt is az FTC nyerte. JUNIUS 30. Miskolc határából rajtolt a kerékpáros hármas csa­patok országos bajnoksága. Sorrendben harmadszor szereztük meg a bajnoki címet; Gábor, Szűr és Sar­kadi volt a csapat összeté­tele. * * * Zsombok nyerte a kétna­pos országúti versenyt — a kerékpáros Bükk Kupát. JULIUS 9. Az Országos Ifjúsági Ku­páért Balatonfűzfőn mér­kőztek az ifi labdarúgók. A döntőben: FTC—Haladás VSE 2-1! A Fradi Koch pa­rádés alakítása után a II. félidő elején megszerezte a vezetést, a Haladás egyen­lített, s már hosszabbítás­ra készültek a nézők, ami­kor a csereként beállt Suszter Erdővégi beadását közelről a hálóba vágta. A bajnokság mellé az ÓIK is az Üllői útra került. A csa­pat szép szerepléséért a KISZ KB-tól emlékserle­geket is kapott! A döntő­ben szerepelt csapat ez volt: Józsa — Balázs, Vigh, Pál, Sas — Ferenczi, Koch, Szlávik — Erdővégi, Hor­váth, Néder. Csere: Tóth K., Suszter. Edző: Vincze Géza. JULIUS 21. Az időjárás nem fogadta kegyeibe az egyik legfon­tosabb nyári propaganda­akciónkat. „Fradisták a VIT-utcában” címmel egye­sületünk gondoskodott ezen a napon a VIT-utca „sport­4