Fradi magazin (2001)

2001. április / 2. szám

Ók is a Fradiért küzdenek... Ismét tarolt a forgószél A jegyek órák alatt elfogytak. A közönség felfokozott hangulatba várta a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóját, a HERZ-FTC és az orosz AKVA Volgograd csatáját. Az előzmények: a csoportmeccsek végén a Ferencváros elgázolta a német bajnok Lützellinden nemzetközi sztáralakulatát, majd egy könnyed bajnoki meccsen zúzta porrá a másik magyar BL résztvevő Győr együttesét: 36-18! A BL negyeddöntő első meccsén pedig igencsak „lejtős” volt az orosz aréna talaja, köszönhetően a hűvös ellenszenvvel diri­gáló svéd bírópárosnak. 22-17-re nyert a Volgográd, amely kiváló egylet: 14 góllal verte a dán bajnokot, 11 góllal a Hypo gárdáját és döntetlent játszott Podgoricán! Válogatott klasszisok és fiatal tehetségek ötvözete ez a csapat, akit a BL egyik legjobbjának tart a szakma is. A Herz-FTC számára adott volt a feladat: remélhetőleg korrekt játékvezetés ellett ledolgoz­ni a hátrányt a közönség támogatásával. A meccs előtt már két órával zsúfolásig telt a Kőbányai úti csar­nok és a fantasztikus hangulatban a kék-sárga mezes vendégek kezd­tek jobban: Naukovics góljával megszerezték a vezetést. Farkas Ági hetesből választott és ő egyenlítette ki a bombázó Naukovics újabb találata után a meccset ismét! Sugár Timi bravúrja után Tóth Enikő majd újfent Farkas Ági talált be - de ekkor még csak egy gól az előny 4-3. A 10. perctől azután szárnyra kapnak a „sashölgyek". Az első gyors lerohanás végén Kirsner lő a hálóba majd röpke 7 perc alatt 9-3-ra húz el a Fradi, a közönség őrjöngő bíztatása mellett: Far­kas bomba a földről, Kirsner szóló, Farkas 7-méterese majd Tóth Enikő pazar ejtése kergeti az őrületbe Alizar kapust és a vendégeket, valamint a magába zuhanó Lev Akopjan edzőt. Volkova hetese után Pádár villan Farkas Ági remek passza után és az újabb orosz gól sem szegi a lányok kedvét: egy Kökény-Pádár lézerpontosságú akció majd Farkas Ágnes „lazán” csak amúgy a földről elküldött rakétája és a 21. percben 12-5 megnyugtató előny! Volkova, Podnyeva, majd egy gyors támadás végén Tatjana Dronyina is betalál, erre „mindösz- sze” egy Farkas „löket” a válasz és 13-9-re zárkóznak az oroszok. A legjobbkor érkezik Kökény Bea klasszisgólja és a félidő utolsó két percében amolyan „adok-kapok” után Farkas záró találatával 15-11 a javunkra. A második félidő a mongol metszésű szemekkel a világba néző Bodnyeva góljával kezdőik. Kirsner Erika bevetődik és gól, de Naukovics emberelőnyből újra betalál! A 17. Fradi gól igazi mester­munka: emberhátrányból, egy Kökény szóló tán Benyáts Bea első gólját lövi a mérkőzésen és 17-13 a javunkra! A közönség tombolá- sa mellett 18-14 egy újabb Farkas góllal ám ezután „homok kerül a gépezetbe” Inna Volkova, majd Nozdrina és egy bombával Dornyina is feliratkozik és a 41. percben csupán egy gól az előny! Következik négy varázslatos perc: Sugár Tímea újabb bravúrja után Farkas Ági 10. gólját lövi átlövésből majd hetesből is betalál és mivel a véde­kezés is összeszedettebb lett, egy gyors indítás koronájaképpen Kirsner Era növeli négygólosra az előnyt! A Volgográd azonban nem ismeri a megalkuvást, és 21—19-re zárkóznak ismét - de nem szá­molnak a világklasszis teljesítményt nyújtó Farkas Ágival: két Ágnes találat között egy Farkas- Pádár villanás és ez megoldhatatlan fel­adat elé állítja a kék-sárgák védelmét: a kapus most különben is a re­püléssel van elfoglalva de „Párduc" lövése ellen nincs orvosság 24-19! Volkova belő egy büntetőt, ám az utolsó 9 percben valami egészen lehengerlő játékot produkálnak a zöld-fehérek: Farkas Ági 15. majd 16. gólja következik - egyszerűen azt csinál az oroszokkal, a világ egyik legjobb csapatával amit akar, majd Tóth Enikő „ejti át” szó szerint az egyre meggyötörtebb orosz hálóőrt: 27-20 és karnyúj­tásnyira a továbbjutás: A közönség eksztázisban űzi-hajtja kedvence­it, szinte felrobban a csarnok: Pádár Ildi egy „lecsorgó” labdát vará­zsol be a Volgográdi kapuba és kit érdekel már az 57. percben, hogy Bodnyeva is talál egy gólt? A Farkas Ági 16. gólját lövi, majd Sugár parádéja után hetesből is mattolja Alizar kapust - ez a 17 találata! A vége 30-22, és jöhet a frenetikus ünneplés: szétszedte az orosz bajnokot a Herz-FTC mint cicák a tolipárnát! A túlvilágon ha Paulus tábornagy az egykori Sztálingrádot (Volgográd) ostromló német ha­dak fővezére sajtótájékoztatót tartana akkor azt mondaná: „Na ja, mein Herr, könnyű a magyaroknak - ha nekem is lett volna egy Far­kas Ágim, egy ilyen páncéltörőm...” Németh András mester gárdá­ja ott van a földkerekség legjobb négy klubcsapata között - gyógyír ez a klubkézilabdás fájó magyar sebeinkre az idén! Farkas mellett persze Sugár Timi ismét brillírozott Kökény és Pádár kettőse sebészi pontossággal operált, Tóth és Kirsner pedig ejtett és vetődött és har­colt, mint mindenki a csapatból: a bulldogszívóssággal védekező Kovács, a II. félidőre feljavuló Benyáts, de Siti és Lővy és hozzátett ehhez a csodálatos sikerhez Farkas pedig: ha kellett hátán vitte a csapatot - alighanem élete legnagyobb játékával! Füzesi R 5