Fradi magazin (2001)

2001. november / 8. szám

Őszi örökrangadók - évtizedenként... 1911. november 27. Üllői út: FTC-MTK 0-0 Ez az egyetlen gólnélküli örökrangadó a jelzett időszakban. 1921. október 9. Üllői út: FTC-MTK 0-2 Az egyetlen olyan vereség, amikor az FTC csatárok még gólt sem szereztek! 1931. november 1. Üllői út: Ferencváros-Hungária 4-2 A Fradi egyetlen győzelme az „egyes" években! híja, a 100%-os bajnokságot ekkor nyerte a Fradi... 1941. Már 1940 nyarán megszüntették a Hungáriát, így egészen 1945-ig „törölték” az örökrangadókat... 1951. szeptember 2. Üllői út: Bp. Kinizsi-Bp. Bástya 1-4 A „kipirosított" Fradi félidőben még 1-0-ra vezetett... 1961. október 15. Népstadion: MTK-FTC 3-2 Az MTK a győztes gólt a 88. percben szerezte! A 89. percben a Fradi kezezés miatt 11 -est rúghatott volna - ha a bíró megítéli! 1971. november 28. Hungária krt.: MTK-FTC 2-2 Albert fejesgóllal egyenlített, de az utolsó percek az MTK-é voltak... 1981. Az MTK miatt elmaradt az örökrangadó - a kék-fehérek a második vonalban szerepeltek - előzőleg az NB l-ből kiestek! 1991. október 26. Üllői út: FTC-MTK 1-2 A Fradinak 1991. őszén ez volt az egyetlen veresége. Varga Sándor botrányos bíráskodása döntőnek bizonyult. A népharag elől egy rendőrségi autó mentette ki az Üllői útról... 2001. december 5. Üllői út: FTC-MTK-Hungária ??? * Nyolcadszor játszunk az „egyes” években örökrangadót. Eddig decemberben még nem volt Fradi-MTK bajnoki meccs. Ezúttal ráadásul az FTC labdarúgó szakosztály születésnapjának decem­ber 3. - „tortaszelete” is lehet egy esetleges ferencvárosi győzelem... Nagy Béla Az 1975-ös „csikócsapat’’ a sikeres mérkőzések után sokszor meghajlás­sal köszöntötte a közönséget. Itt éppen az MTK-pályán győztek Örökrangadó totó Ön kedves szurkoló már bizonyára sok örökrangadót látott. Vajon hogyan emlékezik a régi és újabb rangadókra? Ha jó a memóriája, esetleg rendelkezik az örökrangadók irodalmával, nos szerencsés esetben akár egy rekesz Arany Ászok sört is nyerhet, ha levelezőlapon november 30-ig beküldi tippjeit a Fradi Futball- múzeum elmére (1091 Bp. Üllői úl 129). A legtöbb találatot elérők között decem­ber 3-án-az FTC labdarúgó-szakosztály születésnapján harangszóra, déli 12-kora Fradi Futballmúzeumban sorsolást tartunk. íme a 13+1-es „szelvény”: 1. Ön szerint az első FTC-MTK bajnoki mérkőzésnek melyik volt a helyszíne? 1 Soroksári úti pálya X Millenáris 2 Csömöri úti pálya 2. A Fradi legnagyobb győzelmét a Hungária körúton 1932-ben aratta: 5-1-es zöld-fehér siker szülelett. De vajon hogyan alakult az eredmény? 1 A Hungária 1-0-ra vezetett X Félidőben még 0-0 volt 2 A Fradi már félidőben 5-0-ra vezetett 3. 1945-ben a Fradi 4-0-ra győzött az MTK ellen. De lehetett volna 5-0 is, hiszen a Fradi 11-est hibázott. Ki hagyta ki a 11-est? 1 Rudas Ferenc X Deák Ferenc 2 Kubala László 4. Az NB I bevezetése - 1935 óta - melyik volt az első gólkirály? 1 dr. Sárosi György X Cseh László 2 Toldi Géza 5. Egyszer egy szabadságharcos szobor felállításáért játszottak az örök riválisok. A meccset a Fradi 2-1-re nyerte - a szobor pedig Újpesten ma is látható. Mikor volt a mérkőzés? 1 1950 X 1951 2 1952 6. Mikor végzett azonos gólszámmal az NB I élén Friedmanszky Zoltán (FTC) és Molnár János - azaz holtversenyben ők voltak a gólkirályok... 1 1956/57 X 1957/58 2 1958/59 7. A Fradi 1966-ban 7-1 -re győzött az MTK ellen. A hél gólból az egyik olyan erős lövésből esett, hogy a labda a hálótartó vasra csavarodott. Ki lőtte ezt a bombagólt? 1 Szűcs X Novák 2 Szőke 8. Az új Üllői úti stadionban az első ferencvárosi győzelem az 1974-es örökrang­adón született, amely egyben az első Fradi gólt is hozta. Melyik ferencvárosi futballista lőtte az új Üllői úti stadionban az első gólt? 1 Nyilasi X Branikovits 2 Albert 9. 1989. augusztusában az Üllői úti pályán volt az örökrangadó. Dzurják gyors gól­jaival hamar eldőlt a mérkőzés - a Fradi végül 4-0-ra győzött. De ki végezte el a kezdőrúgást? 1 Horváth Jenő Cooptourist vezérigazgató X Czirinkó József Orion vezérigazgató 2 Várkonyi Sándor Foci újság tőszerkesztő 10. 1990-ben ismét 4-O-ra győzött a Fradi az örökrangadón. A három játékos közül melyik szerzett két gólt? 1 Keller X Lipcsei 2 Fischer 11. Zsiborást - már MTK-kapusként - egyszer egy életveszélyes önkapufa riogatta. Játékostársa 25 m-ről bombaszerű hazaadása után következett be mindez. Kitől származott ez az életveszélyes akció? 1 Keresztúri X Zsivótzky 2 Talapa 12. Örökrangadó pénteken, de nem 13-án. 1992-ben a Hungária körúti pályán 10 év után győzött a Fradi, méghozzá 2-0-ra. Az egyik játékosunknak akkora volt a gólöröme, hogy sárga lapot kapott, majd később elrúgott egy szabadrúgás­hoz letett labdát - ismét sárga, illetve piros lap! Kivel történt meg ez a kuriózum kiállítás, kit állítottak ki egyetlen fault vagy reklamálás nélkül? 1 Fodor X Wukovics 2 Simon 13. A Fradi az MTK ellen zárta az 1995196-os aranybajnokságát. Ki szerezte ezen a találkozón az FTC gólját? 1 Nicsenko X Zavadszky 2 Arany + I.A Népstadionban FTC-MTK néven melyik csapat győzött először? 1 MTK 2 FTC 16