Fradi-híradó (1972)

1972. április

eddig. 1968. április 14.: 1:0, 1908. szeptember 15.: 3:0, 1970. szeptem­ber 20.: 2:0, 1971. május 9.: 3:2, 1971. augusztus 19.: 6:2. Nézzük meg, hogyan zajlott le az első mérkőzés. A Népstadionban 15 ezer néző előtt így állt fel a Ferencváros: Géezi — Novák, Bá­lint, Havasi — Juhász, Szűcs — Karába, Varya. Branikovits, Itákosi, Katona. Videoton: Tímár — Kovács, Boynár, Fejes — Bobory, Szabó 11, Baloyh. Kíi, Burka, Karsai, Csuko- vies. A mérkőzés egyetlen gólja a 19. percben esett, amikor Karába beadását Branikovits 5 méterről a jobb oldali léc mellett a hálóba fejelte. Ezzel az egy góllal, keserve­sen nehéz 90 perc után győzött a Ferencváros. Vasas 89 44 24 21 179:118 Az első mérkőzés 1916. szeptember 17. Üllői út: FTC-Vasas 0:0. FTC: Szamosi — Payer, Wiener — Wil­helm, Kiss, Móra — Heyyi, Strasser. Binder, Tóth, Borítás dr. Vasas: Plattkó — Takács, Stenyl — Teszler, Feinseher, Weisz, Plesch, Katzer, Hákosy, Jelűnek, Bucskay. A Vasas bravúrját még az egyesület leg­derűlátóbb hívei sem remélhették. A felszabadulásig összesen 35 mérkőzést játszottak, abból 24 FTC győzelmet, 7 döntetlent és 4 Vasas győzelmet hozott. A gólarány 93:37. 1945 után az FTC szempontjából ez a mérleg: 54; 20; 17; 17 86:81. A Fradi 1945-től 1955-ig szerepelt jobban, míg 1956-tól 1966-ig a Vasasnak volt kedvezőbb az átlaga. 1967 óta mindössze egyszer kapott ki a Ferencváros a Vasastól. A leg­utolsó mérkőzés eredménye a Fáy utcában 1971. augusztus 14-én 1:0- ás Fradi győzelem. Gsepel 63 30 20 13 128:79 Az első Ferencváros— Csepel (WMFC) mérkőzés 1940. szeptem­ber 22-én volt a Csepeli stadionban. FTC: Csikós — Szoyku (Ír.. Pósn — Lázár, Polgár, Sárosi III, — Kiss, Sárosi dr„ Finta, Kiszelj, Gyetvai. Csepel: Szabó — Kiss, Szalay — Keresztes, Korányi, Dudás — Itökk, Harangozó, Szabadkai, Tihanyi II. Pintér. Már a 2. percben Finta lövé­sével 1:0-ra vezetett a Ferencváros. A mérkőzést végül 6:2-re nyerték a zöld-fehérek. Góllövő: Finta (3), Sárosi dr. (2), Gyetvai, illetve Sza­badkai (2). 1945-ig összesen 9 mérkőzést ját­szott a két csapat, ennek mérlege: 4 FTC győzelem, l döntetlen, 4 csepeli győzelem. A felszabadulás óta lejátszott 54 mérkőzésből 2(5 Fradi győzelmet, 19 döntetlent, 9 csepeli győzelmet hozott. A gólarány 104 :G0 a zöld­fehérek javára. Érdekes, hogy az 1969 óta lejátszott 6 mérkőzésből 5 döntetlen eredménnyel végződött. Ébben az időszakban rendkívül kevés, mindössze 9 gólt rúgtak összesen a két csapat játékosai. A legutolsó mérkőzés eredménye a Népstadionban 1971. augusztus 28-án 2:2. A Csepel ellen az ('llői úton. Friedmunszky elhúz Takács mellett 1-én Tatabányán kerül megrende­lésre. Kérdés, tovább tart-e a tíz- óves veretlenségi sorozat? Bp. Honvéd — Kispesti AC 113 69 14 30 303:195 1916. október 8. Üllői út: FTC — Kispest 1:0. így kezdődött a kis­pestiekkel való találkozás. FTC: Szamosi — Kiss, Wiener — Wilhelm, Mandl, Payer — Heyyi, Strasser, Binder, Tóth, Borbás dr. Az első félidőben fölényt Hegyi révén sikerült gólra váltani. A má­sodik félidő 35. percében Binder tizenegyesét a kapus kivédte. Ez­után feljött a Kispest, de egyenlíteni már nem tudott. A gólszegény rajt után már hullottak a gólok, különö­sen addig, amíg KAC néven szere­peltek a XIX. kerületiek. A Kispest­nek 1916 és 1949 között 230 gólt sikerült rúgni csatárainknak, s védő­ink mindössze 87 gólt kaptak. Az 54 FTC győzelem, 6 döntetlen, 8 Kispest győzelem nyomasztó zöld­fehér fölényt mutat. 1950-től azonban nagyot változott a helyzet. Az azóta lejátszott 45 mérkőzésből a Bp. Honvéd nyert 22-őt, 8 döntetlen és csak 15 Fradi győzelem született. Az FTC szem­pontjából a gólarány is negatív: 73:108. A Honvéd ellen van tehát bőven törleszteni való. A közelmúlt két nagy gólarányú mérkőzése: 1963. november 17-én 7:2-es piros-fehér győzelem, majd a visszavágón 7:1-es Fradi diadal emlékezetes eredmény volt. Videoton ______5 5 — — 15:4 A székesfehérváriak az egyetlen csapat a jelenlegi NB I. mezőnyében, akik ellen 100%-os az FTC szereplése. Igaz nem sok találkozóra került sor A diősyyőri stadionban (2:1). Balról Branikovits, Itákosi 7