Fradi Futball Hiradó (1957. 1. szám)

Isten (illetve PataW Mihály), 4:4-re egyenlített és a meg­hosszabbított 2x15 percben még 2 gólt rúgott és ezzel megnyerte a kupát a Fradi. Ekkor kelt szárnyra ez a mondás: „fradi- szív“. Egyéni emlékeim közé tartozik, hogy mint az MTK ifjúsági csapat intézője (Orth, Molnár, Braun ját­szott a csapatomban), hogy fino­man fejezzem ki magam : „inzul- táltam a bírót“. Már akkor mérges voltam a bírókra, mint sokszor a mai időkben is, de csak kétszer 45 pereig és persze nem komoly a harag. De az vessen magára, aki nem haragszik a bíróra, ha kikap a csapata. Miért legyek én jobb, mint a többi szurkolót A fegyelmi bíróság (már akkor is volt) 1 évre kitiltott az összes pályákról. De ezt a büntetést nem hajtották be rajtam. Úgy, hogy továbbra is kijártam a mérkőzé­sekre. (Én azt hiszem, meg sem tartották volna nélkülem a mérkő­zéseket, úgy odatartoztam.) Egyszer egy válogatott mérkőzés félidejében bementem (mint ren­desen) az öltözőbe a játékosokhoz, ahol dr. Veres Imre, a fegyelmi bizottság elnöke is jelen volt. Rám szólt: Sala bácsi (már 30 éves koromban bácsiztak) mit keres maga itt? Hiszen maga ki van tiltva az összes pályákról. „A pá­lyákról igen“, mondottam, „de nem az öltözőkből!“ A most meginduló Fradi Híradó szerkesztősége arra kért, hogy já­ruljak hozzá a lapalapításhoz né­hány sorral. (Valamivel csak meg kell tölteni a lapot.) Szívesen tettem eleget a kérésnek. Hamar­jában összeírtam emlékeimből egynéhány epizódot. 26 Érzem, hogy nem alkottam re­mekművet, de ajándék-cikknek nem nézik a... sorát. Kívánok az új Fradi-lapnak sok olvasót, a csapatnak sok sikert, a B-középnek, hogy sokáig legyen alkalmuk erős, egészséges torokkal biztatni a csapatot. Tempó Fradi! (csak az MTK-meccsen legyenek egy kiesit halkabbak). Öreg sportbar át julc: (Sala bácsi) Salamon Béla ■■■ - •> ■ ' a-