Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 1. szám

Aranyérmek- aranyévek Nyilasiék így nyertek bajnokságot... 1980-81 A bajnoki rajt előtt a szakvezetők nyi­latkoztak az elsőség és a kiesés kérdéséből. Majd mindenki a Honvéd és az Újpest baj­nokságára tippelt. A Ferencváros elsősé­gét senki sem várta. A legelőkelőbb hely­re, az ezüstéremre is csak egyetlen tippelő akadt, dr. Lakat Károly, aki ekkor a Tata­bánya mesteredzője volt. A Fradit a bajnoki nyitány az Üllői úti pályára szólította. Mindmáig emlékezetes bajnoki rajt volt... 1980. augusztus 9. Üllői út: FERENCVÁROS-DUNA- ÚJVÁROS 8:0! A mérkőzés előtt Losonci Tibor, az FTC ügyvezető elnöke köszöntötte Lázár Gyulát, a klub egyik nagy öregjét, aki 50 esztendeje játszotta első mérkőzését a Fra­diban! A nagy számok ezen a meccsen ve­zérszerepet kaptak. Lázár ötven évéhez egy másik ötös dukált: a Fradi 5000. baj­noki gólja! Ezt Nyilasi szerezte, sorrend­ben ez volt a mérkőzésen az ötödik gól. A nyolcadik találat egy perccel a befejezés előtt született, beállítva ezzel a mindmáig érvényes Üllői úti bajnoki gólrekordot. Tulajdonképpen még egy gólcsús szüle­tett: egy félidőben hét gólt szerzett a Fra­di! Ugyanis az első félidő eredménye még csak 1:0 volt... Az 1980-81-es bajnokság első ferencvárosi gólját Pogány egy csa­vart szabadrúgásból szerezte. A legtöbb­ször Nyilasi neve került fel a villanyújság­ra, három gólt lőtt! * Debrecen: Debrecen-Ú. Dózsa 3:2 A forduló legnagyobb meglepetése a Nagyerdei stadionban született! A lila-fe­hérek kétszer is megszerezték a vezetést, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, sőt a 40. percben már 3:2 volt az ered­mény... * Békéscsaba: Békéscsaba-Bp. Honvéd 1:1 A Honvéd tizenegyesből szerzett veze­tést, míg a hazaiak a 45. percben szép ak­ciógólt szereztek. A végeredmény, amely a piros-fehérekre volt hízelgő, tehát már itt is megszületett az első félidőben. * Csepel: Csepel-Videoton 4:0 „Az eredmény semmiképpen nem mondható túlzottnak, sőt, a hazaiak kis szerencsével akár nagyobb különbségű győzelemmel is ünnepelhették volna az él­vonalba történt visszakerülésüket!” (Nép­sport) * Fáy u.: Vasas-Tatabánya 1:1 „A hajrában Mészáros több bravúrral gátolta meg az újabb tatabányai gólt, és tu­lajdonképpen a vendégek kesereghetnek, hiszen a mozgalmas mérkőzés legtöbb gólhelyzetét ők hibázták el.” (Népsport) * Győr: Rába ETO-MTK-VM 1:1 A kék-fehérek öngólból szereztek veze­tés, míg a győriek gólja vitatható tizen­egyesből született. * Nyíregyháza: Nyíregyháza-DVTK 2:0 Ez volt a hazaiak első NB I-es mérkő­zése! A Nyíregyháza első NB 1-es gólját Kozma szerezte, az ötösről fejjel talált a kapuba. *