Felső-Szabolcs, 1925 (6. évfolyam, 2-46. szám)

1925-04-02 / 14. szám

1925 április 2, csütörtök Felső-Szabolcs 3 SPORT Bajnoki football mérkőzés. DMTK—KTE 8: 0: (félidő 4: 0:) Biró: Balia Z. Ismét nngy gólarányu vereséggel tért haza a KTE Debreczenből. Ha a KTE fe­gyelmezetten játsza végig e mérkőzést úgy nem jutott volna e csúnya vereséghez. A fenti eredmény erős bizonyítéka annak is, hogy a DMTK most kitűnő, formában van, de ez nem menti a KTE hanyag és indolens játékát. A KTE ismét abba a hibájába eseti, hogy midőn az első félidő 20 percében már 2 góllal megterheltetett halója feladta, a küzdelmet és könnyen átadta magát a lelkes DMTK-nak. Nem akarunk itt egyes játékosokat korholni, de ha a vezetőség ki nem köszöbüli a csapatban levő fegyelme­zetlen játékosokat, úgy ellehet rá készülve, hogy az első osztályból minden bizonnyal ki is kerül. A DMTK-ban Mertin, Szabó, Vince III. és Rottman vállottak ki. Mertin maga 5 gólt szerzet csapatának. A KTE-ben Bodnár, Orgován, Kovács és Jakab mig megnem sérült volt megle­hetős. A mérkőzést Bállá elég jól vezette. Bajnoki football mérkőzés, a KSE pályán. KSE—Ny.Postás 5:0: (félidő 4 : 0:) Biró : Kerekes Géza. Hóviharos időben játszódott le a KSE és Nyíregyházi Postás mérkőzése. Az első félidőben a KSE erős széllel támogatva ját­szik, igy erős fölénybe kerül és könnyen éri el a 4 gólját. Korner arány 4: 0 a KSE javára. A második félidőben dacára, hogy a Póstás játszik széllel támogatva csak ritkán jutt szóhoz, mert a KSE védelme ahol ugyan­csak Erdélyi tett ki magáért, minden táma­dást megakaszt. E félidőben is igen gyakran tanyázik a KSE csatársora a Postás kapu előtt, de a belső csatárok tehetetlen játéka és az elszántan és jól tömörülő Postás vé­delme folytán csak egy gólt tud it elérni. A Postások még ma is igen kezdetlek gesen, de annál lelkesebben játszanak. A KSE mai játéka sem elégitet ki benünket. A teljes halfsor meglepő gyenge játékot pro­dukált. A védelemben csak Erdélyi volt jó, kinek azonban szabadrúgásai mostanában nem sikerülnek. Kállósi kapus igen kevés dolgát jól végezte. A csatársorban Reisman is csak egy pár gyors lefutásával vonta magára a figyelmet. Farszky meglehetősen és önzetlenül játszott. Dacára, hogy gólt nem löt, de a góllok közzül 3 az ő munkájának eredménye volt- Hegedűs 11. és Bumbera osztoszkodtak meg az 5 gólon előbbi 2, utóbbi 3 rúgott. Játé­kuk azonban nem volt kielégítő. Bumbera lassú, Hegedűs önző. A csatársor és a me­zőny leggyengébb embere Brankovics II. volt. Mint szélső helyén sohase volt de annál többet zavarta az ide-oda és céltan futká- rozásával belső csatár társait. Fegyelmezet­lensége miatt rég megérett arra, hogy a csapatból kitegyék E félidő korner aránya 4: 0 volt a KSE javára. A mérkőzést kis számú de lelkes kö­zönség nézte végig, és mindvégig kitartott a hóviharos időben. Kerekes Géza biró a mérkőzést jól vezette. KSE II. — KTE II. 1: 1: (fétidő 1: 0:) Biró : Bakó Gábor. Gyenge játék az egész vonalon. A KTE-ból Rubóczky, Széles és a kapus, mig a KSE-ből Friedman, Berencsy és Markovics volt elég jó. A Mérkőzést Bakó Gábor korektul vezette. Igen tisztelt Szerkesztő Ur! F. hó 26-iki b. lapjában foglaltakra feleletem a cikkíró részére nincs. A parazi- taság felvetett témájához azonban néhány nyilvános kérdést kell intéznem hozzá. — Magyar nemeshez méltóan mikortól meddig volt a fronton tüzvonalban ? hányszor és hogyan sebesült meg? Hadirokkant-e? Van-e kitüntetése? Milyen rangja volt? Én 1914 augusztus 12-től 1919 febr. 4-ig voltam a fronton, négyszer sebesültem meg, hadirok­kant vagyok, két kitüntetésem van, tart. fő­hadnagy, — Mit csinált cikkíró a kommün alatt? Volt-e vörös katona? Igaz-e, hogy engedélyéhez társultam és neki illetményei címén eddig 125 millió koronát előre kész­pénzben kifizettem ? Igaz-e, hogy a moziban minben munka az enyém ? E kérdésre adandó válaszok alapján a nyilvánosság elbírálására bocsátom a pa- razitaságnak reám vonatkozó állítását. — Ami a cselekvés terére való lépést il­leti. jegyezze meg a cikkíró, hogy mi volt frontharcosok az efajta, itthoni hősködésen csak mosolyogni tudunk. Kiváló tisztelettel Dr. Varsányi Elemér. Bár a viaskodó!? kérésének eleget téve le­közöltük ezt a hírlapi polémiát, a magunk részéről az ügy mielőbbi befejezését és hasznosabb mun­kálkodást tartunk kívánatosnak mindkét fél részére. Széna, rozs- és zab szalma eladó Dr. Varga Lajosnál. Értesítés. Közben jött betegségem miatt meg­szakított szülésznői szakmámat újból megkeztem. Kérem a közönség b. pártfogását. Tisztelettel : özv. Balogh Andrásné oki. szülésznő (Lakás: a főszolgabíró hivatal udvarán) IRDETÉSEKET FELVESZ LAPUNK KIADÓHIVATALA barisnyáK elszakithatatlanok mindenütt kapható. GAZDASÁGI EPÜLETEK, GYÁRAK, MALMOK BEFEDÉSÉRE ÉS RÉGI ZSINDELYTETÖK ÁTFEDÉSÉRE A LEGALKALMASABB Kapható; Hartmann József vaskereskedőnél Kisvárdán Telefon; 106 ,. «gp$ v*£: fa»* • v v j •?,iaA jttr-ja naáki 7<&<Xarit körlemez, 1 -i/ianif--ctJpaj’^fic/íátoía.-r 'lCtánzatotrie ' e® ÜGYVÉDI VI Z S G Á R A, jogi szigorlatokra, alapvizsgákra, államszámviteli államvizsgára és kettős könyvelésre előKészitünk. VIDÉKIEKNEK a legújabb törvényeket, rendeleteket és vizsgái kérdése­ket tartalmazó jegyzeteket előre küldjük, vizsga ügyekben eljárunk. SZONTAGH-Szeminárium! MT Budapest, IV, Váci-utca 51. AROKAK legdivatosabb és legszebb kivitelben s minden pótrészek legmérsékelt árakban haTív\ütere/v\ PIECHNIK ÉS MECHTL Budapest, IV., Váczl-u. 8, félemelet. lm i m •o N IWZ m m lm a a jé SS! um H tiapiialo her. DizoinányosunKnál: Darman Jakab vciskereikedönél Kisvárda ^ SK m m m Továbbá kaphatók a következő cikkek legolcsóbb napi áron: rudvas, cinezett bádog drótszeg, firneisz. festék, konyhaberendezés- és háztartási cikkek, villa­mossági felszerelések és lámpák, épületvasalás, szerszámáruk A világhírű eredeti VM jelű ekék és a többi mezőgazdasági gépek legolcsóbb eladási áron részletre is. m m m mmmmmmmmmmmmm. Telefonsz: 27, Mmmmmwmmmmmm