Felső-Szabolcs, 1925 (6. évfolyam, 2-46. szám)

1925-04-09 / 15. szám

1925 április 9, csütörtök Felső-Szabolcs 3 Barátságos football mérkőzés. KSE — Kisvárdai főgymn. v. csapata. 2 : 2 (félidő 0: 2.) Biró: Bakó Gábor. Jó eredményt ért el a kisvárdai fő- gimnázium vállogatott csapata a KSE tarta­lékos csapata felett. Az első félidőben a főgimnázium játszik az erős széllel támo­gatva, amelyet az ifjú és lelkes gimnázisták ügyesen ki is használnak mert Nagy és Rubóczky révén 2 góllal terhelik a KSE hálóját. A második félidőben a KSE játszik széllel és igy már az első percekben Kozma, majd Erdélyi által gólt lő. Ez utóbbinak szabályszerűen elért és a biró által megítélt gólját a gimnázisták csapatkapitánya „nem akarta elfogadni,. Tudomására hozzuk a főgimnázium ifjúsági csapatának, hogy a mérkőzés ve­zető bírójával vitázni nem lehet, különösen akkor, midőn ő egy gólt már megítélt. A mérkőzés az idő rövidsége miat csak 2X30 percig tartott. Bakó Gábor a mérkőzést elég jól vezette. Bajnoki football mérkőzés. DTE—KTE 2: 1: (félidő 0: 0 :) Biró: Kondor Aladár. Megérdemelt győzelmet aratott a tar­talékos DTE a komplet KTE csapata fölött A kezdés jogának választásánál a KTE- éri a szerencse, mert az erős széllel támo­gatva megy a küzdelembe. E félidőben igen gyakran közelíti meg a DTE kapuját, de a Maloschek és Fóris hátvédpár a KTE csa­társorának vérszegény támadásait könnyű szerrel veri vissza. A második félidőben a DTE erős fölénybe jut, de mindazon által a vezető gólt a KTE éri el 11-es bői Ba- kajsza révén. Majd Orgován jut az üres kapu előtt 5 méterről biztos gól helyzetbe de a labdát a kapu felett átemeli. Ezután a DTE erős támadásba kerül és Fóris ésMa- locshek két szép góljával a két pont birto­kába jut. A DTE szimpatikus csapata fairül ját­szotta végig elég nehéz mérkőzését, mig a KTE sokszor megfeledkezett magáról mert Kovács, Bodnár de különösen Orgován em­bere menő játékot produkált. Tervey, Dér, Ebner kit a biró 15 percnyi játék után ki is állított, játék helyett fecsegéssel és a biró működésének kritizálásával voltak inkább elfoglalva. Tervey, Jáger, Jakab, Razdil és Bakajsza lelkesen, fairül és minden felesle­ges fecsegésnélkül játszották végig elég ne­héz mérkőzésüket és nem rajtuk mullott, hogy győzelmet nem arattak. A DTE-ből Megyeri, Fóris, Maloschek és Polyik vállott ki. KlSE—Nyíregyházi Postás. 1: 1 (félidő 1 : 1). Biró: Chladek. Nyíregyházán játsszotta le a fenti két csapat bajnoki mérkőzését. Az egész mér­kőzés kölcsönös támadások és védekezések jegyében folyt le. Az első félidő 25 percében érik el a Postások Benkő által a vezető góljukat. Amelyet a K1SE Kalapos révén kiegyenlít. A Postások közzül Benkő, Racska Péter, mig a KISE-ből Dagonya, Balog, Tirpák és Kalapos vált ki. IRDETÉSEKET FELVESZ LAPUNK KIADÓHIVATALA Húsvéti labdarugó mérkőzések. Husvét vasárnapján és hétfőjén a KSE és KTE közös rendezésében vesz részt a Budapesti Vasasok kitűnő csapata. Mind­két mérkőzés a KSE pályáján lesz és pedig Husvét vasárnapján Vasas — KSE Husvét hétfőjén Vasas— KTE A mérkőzések d. u^ fél 4 órakor veszik kezdetüket. Széna, rozs- és zab szalma eladó Dr. Varga Lajosnál. BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁR 1925 ÁPRILIS 18-27-IG Rendezi a BUDAPESTI KERESKEDELMI ÉS IPARKAMARA Felvilágosítás kapható: Debrecenben a Kereskedelmi és Iparkamaránál, továbbá a vásár rendezőségénél BUDAPEST, V„ SZEMERE-UTCA 6. Kedvezményes utazás és visum. Lakáskiutalás. w Nyíregyháza városi Üzemi Részvénytársaság Gőztéglagyára >< II a legjutányosabb árak mellett száliit prima kis és nagy méretű téglát, padlótéglát, fedd­és gerincz cserepet. h. Telefon; 156. A Olcsón epithet a töbszörös téglaméretü tüffa — kővel! Ismertetővel, árajánlattal, mintakővel szívesen szolgál Tutkovits József és Ferencz építész-, építőmester-, tervező- és VÁLLALATI IRODÁJA KISVARDA. AROKAK legdivatosabb és legszebb kivitelben s minden pótrészek legmérsékelt árakban HAJMÜTEREM PIECHNIK ÉS MECHTL Budapest, IV., Váczi-u. 8, félemelet. Kg gs Ml *o Sk a ül m? 11 #. & '<& UJ I N : a ! x ■ H IA . u m Im-o •o ijj ■s m ■3 m •QJ «ÍWÍ I m lm B.3K m m m | HapliaiÉ Her. DizományosonKnál: Darman Jakab vaskereikedönél Kisvárda Továbbá kaphatók a következő cikkek legolcsóbb napi áron: rudvas, cinezett bádog drótszeg, firneisz. festék, konyhaberendezés- és háztartási cikkek, villa- Ü mossági felszerelések és lámpák, épületvasalás, szerszámáruk A világhírű eredeti VM jelű ekék és a többi mezőgazdasági gépek legolcsóbb eladási áron részletre is. m m Telefonsz: 27. ' m <£> & w <£>' M WMWM Jw. y&R. jwk. Cigarettázik Ön ? Sodorjon Janina papirt Főzőiskola! Főzőiskola 1 I Értesítem a t. hölgyközönsé- 1 get, hogy FÖZŐISKOLAMAT kellő számú jelentkező esetén a közelben megnyitom. Tanitani fo­gom gyakorlatilag a takarékos, ízletes főzést, sütemények, torták, mindennemű gyümölcsizek, je­niek, télire való conzerválás ké­szítését. Felvilágosítással készség­gel szolgálok, özv. Kassa János- né Szent László utca 5. Ugyanitt Ízletes házi koszt kihordásra is kapható. Részlet fizetésre is kaphatók ! Debreczen, Piac-ucca 79. Képv. SCHÖNBERGER 1GNÁCZ Kisvárda, Szt László-u. 27. fW* (Régi patika udvar.)