Felső-Szabolcs, 1924 (5. évfolyam, 2-43. szám)

1924-10-16 / 33. szám

1924. október 16 csütörtök. Felső-Szabolcs 3 Klsvárdai Általános Ipartestület mint iparhatóság. 755/1924. Ipt. Pályázati hirdetmény. Lemondás folytán megüresedett ipar­testületi jegyzői állásra pályázatot hirde­tünk. Ezen állás javadalmazása havonkint: előlegesen fizetendő 150 klg. búzának min­den hó elsején Kisvárdán jegyzett ára. A hivatalos órák hétköznaponként dél­után 3—6 óráig tartandók. Az ipartestületi jegyző kötelességei az alapszabályokban vannak előírva, ezeken kívül a segédi vizsgáknál is eljárni köteles. Okmányolt kérvények 1924. évi októ­ber hó 20-áig az Ipartestület hivatalos helyiségében iktatás céljából adandók be. A megválasztott négy hónapi próba­idő elteltével állásában véglegesittetni fog. A választás az alapszabályok szerint az Ipartestület elöljáróságának 1924. október 30-án dálután 6 órakor tartandó gyűlésén lesz megejtve. Kisvárda, 1924. október 10-én. A Kisvárdai Általános Ipartestület elöljárósága. Meghívó. A Felsőszabolcsi Központi Szeszfőző és Gyümölcsérlékesitő Szövetkezet 1923/24. évi rendes közgyűlését Kisvárdán, 1924 október hó 26-án délelőtt 11 órakor a Községháza közgyűlési termé­ben tartja meg, melyre a t Tagokat tiszte­lettel meghivjuk. AZ IGAZGATÓSÁG. Tárgysorozat: 1. Az igazgatóság és felügyelőbizottság je­lentése, mérleg jóváhagyása é.' nyereség felosztása, az igazgatóságnak és felü- gyelőbízottságnak a felmentvény mega­dása, üzletrészek névértékének felemelése és ezzel kapcsolatban az alapszabályok 8. és 10. §-ának módosítása. 2. Igazgatósági tag választása. 3. Esetleges indítványok. Az évi zárszámadások a közgyűlést meg­előző 8 napon át a szövetkezet üzlethelyiségében ki vannak téve. LEIER ADOLF termény és burgonya kereskedő KISVÁRDA, Deák Ferencz-u. 11. „ Telefon-szám : 85. ■-------­Fé rjhez menne háziasán nevelt árva leány kisebb hivatalnokhoz, vagy jobb ipa­roshoz. Hozomány 20,000.000 K továbbá háló és konyha berendezés. Cim : Kovács Autal asztalos Kisvárda Vö­rösmarty ut 32. SPORT. Bajnoki football mérkőzés. DMTK. — KTE. 1 : 1 (félidő 0 s 0.) Biró: Kondor Aladár. A nagy lelkesedéssel küzdő KTE csapata értékes pontot vett el a nagyobb technikájú, de tartalékos DMTK-tól. Az első félidőben a DMTK nagyobb tudásával 15 peftig ura volt a játéknak és már úgy lát­szott, hogy a KTE e mérkőzésből vesztesként fog kikerülni. A DMTK erős támadást vezet a KTE kapu ellen azonban a KTE védelem elszántan és jól védekezik; majd a KTE is frontba kerül, de a DMTK a szór­ványos támadásokat könnyen veri vissza. Az első félidő inkább mezőny játékkal telik el. Újra kezdés után a DMTK már ko­molyabban fekszik bele a játékba, de csak a 30 percben tudja, Mertin kidolgozott labdáját, Vince szép sarok lövésével góllá értékesíteni. A gól felvillanyozza a KTE csa­patát és erős offenzivába kerül és sikerül is Kovács Bélának átiörésével a 37 percben a kiegyenlítő gólt megszereznie. E félidő vége- fele a KTE újra támadásban van, de a DMTK védelme résen van. A teljes mérkőzés alatt a két csapat nem annyira nívós, mint inkább lelkes és agilis játékot produkált. A KTE-ben a vé­delem sokkal jobb munkát végzett mint a csatársor. Bakajsza mérkőzésről mérkőzésre jobban játszik, szóval formában van Bakaj­sza ma a legfairebb játékosa a KTE-nek és ez külön dicséretére is válik. Razdil a kapuban kevés dolgát jól végezte, Bodnár elég jó volt, de néha túl lépte a fair hatá7 rókát, ugyanezt mondhatjuk Ébntrre és Gubára. A halfsorban Jakab tempóbirásával és agilis játékéval tűnt ki. A csatársoiban a jobb szárny volt a hasznosabb. A bal­oldalon Rubóczky még lassúnak bizonyult, de kellő trénig után jobb lesz mint Tervey. Kovács a mezőnyben nem mutatott sokat de áttörései veszélyesek. Terebessy megle­hetősen játszott, de sokat csevegett. Gáncsi a balösszekötő poszton gyengén szerepelt. A DMTK játéka nem elégített ki benőnket. Egyedül Mertin csillogtatta technikáját, aki a mezőny legjobb embere volt, de partner nélkül játéka nem volt eredményes. A Pál és Bajkai hátvédpár meglehetősen, de Bajkai néha tulerélyesen játszott, Hüber a kapuban jól védett. A kapott gólt nem védhette. Ádám és Kerekes a DMTK veterán játékosai még ma is fáradhatatlannak bizonyultak. Ádám már az első félidő végén harcképtelené lett, mert egy könnyebb rempliből kifolyólag el- -sett és esése folytán régi lábfájdalma ujult ki; igy a DMTK a második félidőt csak tiz emberrel tudta végig játszani. A csatár­sorban még a két Vince volt jó. A két csapat a következő felállításban játszott. DMTK Hübner Bajkai Pál Ádám Kerekes Neuman Vince I. Szabó Trenka Mertin Vince II. Rubócky Molnár Terebessy Kovács Dér Guba Jakab Ébner Bodnár Bakajsza Razdil. Az elég izgalmas, de fair mérkőzést szép számú közönség nézte végig. Nyíregyházi Bőriparos — KIKSE. 2 : 0 (félidő 0 : 0). — Biró : Havas. Mindvégig elég érdekes és változatos küzdelmet vívott egymással a két másod­osztályú csapat. Nyíregyháza kezdi a játé­kot, azonban az első támadást a KIKSE vezeti. Csatársora ierohanásokkal közelíti meg az ellenfél kapuját és a 38 percben Erdélyi egy biztos kapu előtti helyzetet hibáz. A 43 percben gólt is érnek el, de a biró nem adja meg. E félidőben a KISE sokkal jobb volt ellenfelénél és csak a csatársorán múlott, hogy gólt nem ért el. A második félidő 9 percében Minyó a a Balogh által elhagyott üres kapuba gólt lő. E félidőben a KISE öt komért is ért el, amelyek azonban eredménytelenek marad­nak. A 31 percben a Nyíregyházi Bőrösök Pellák I. szabadrúgásából érik el a második gólt. A KISE csapatából Nagy, Erdélyi és Boronyi volt jó, mig Grósz Idegesen ját­szott. A Bőrösök csapatából Minyó, Bárt- falvy Pellák I. volt jó. A mérkőzést kis száma, de annál han­gosabb közönség nézte végig. Bajnoki football mérkőzés.1* Vasárnap e hó 14-én a két helybeli másodosztályú csapat játsza le bajnoki mér­kőzését. A KSE és KISE már nem egy Íz­ben találkoztak, de még idáig mindig a KSE került ki győztesen. A papir-forma sze­rint is e mérkőzést a KSE javára könyvel­jük, mert feltétlenül 2—3 góllal jobbnak tartjuk, mint a KISE lelkesgárdáját. A mér­kőzés a KSE vásártéri pályáján délután 3 órakor veszi kezdetét. A KTE vasárnap a Nyíregyházi Törek­vést otthonában keresi fel. A mérkőzés tel­jesen nyílt és igy igen érdekes és izgalmas mecsre van kilátás. Ha a KTE szokott lel­kes játékával fekszik bele e nehéz mérkő­zésbe, úgy egy eldöntetlen eredményt fel­tétlenül, de esetleg egy értékes győzelmet is elérhet. Kiválló jó minőségű VÁSZNAK (hazai és külföldi gyártmányok K 22.ooo és feljebb, Kékfestők . . . „ 21.ooo „ „ Valódi színtartó kanavászok s ingzefirek 25ooo K. tói. Barchetok óriási választékban K 36.ooo-tó'l, BUDAPEST, ÍV. Fővám-iér 2. Flanellok (elsőrendű gyártmány K 25.ooo-tó'l, Pool/ onuc?DP om/ ouhon szoktuk értesíteni igen tisztelt vevőinket, akik 40 UScíft cyyDiCI Oyy CVUOll éve fennálló üzletünket látogatják, hogya követ­kező cikkek, a' régi jó minőségben következő árakon kaphatók : ^ NŐI RUHA SZÖVETEK tiszta gyapjúból . . . K 6o,oootőT, Férfi ruhaszövetek tiszta gyapjúból K 12o.ooo-tól, Tükörposztó vőlegény ruhára . K 18o.ooo-tóT, Doublé ..........................k 15o.ooo-tó! (a nagycsarnokkal szemben.) ~fgg§ Selyem, posztókendők és menyaszonyi kelengyék nagy választékban. Miután vevőink nagy számára való tekintettel nem tudunk mindenkit külön értesíteni, ezúton meghivjuk Önt és kedves hozzátartozóit áruházunk megtekintésére.