Felső-Szabolcs, 1923 (4. évfolyam, 27-48. szám)

1923-07-05 / 27. szám

1923. jnlius 5, csütörtök. FelsO'Szabolcs 3 NyKSE-KTE 4 : 2 (félidő 2 : 2) Biró: Tóth, Budapest. Nagy közönség előtt folyt le vasárnap a másodosztályú bajnokságnak elődöntője a KTE Mária utczai pályáján. A NyKSE fel- tétlennül jobb volt a KTE-nél és a győzel­mét meg is érdemelte. A KTE kezd, de pár­perc múlva a NyKSE a támadó fél és a 11 percben Matesz szép szabadrúgásából a vezető gólt éri el. A KTE is frontba jön, de Ébner és Kovács gáncsa megakasztja a KTE támadását. A 18 percben Bodnár közvetlen kapu előtt, mellé lő, de már a 22 percben Kovács a kiegyenlítő gólt lövi. Ismét a NyKSE támad és a 21 és 30 perc­ben egymásután 2 kornert ér el és már a 31 percben a vezető gólt rúgja, mit azon­ban a 33 percben Dér szabadrúgásából Lina kiegyenlít. A 36 percben a NyKSE kornert ér el. Ismét a KTE támad, de Gáncsi of- szeidja megakaszt. E félidő KTE támadá­sával ér véget. A második félidő NyKSE támadásával veszi kezdetét és a 8 percben Ébner miatt kornert ér el, majd a KTE jut eredményte­len korner rngűshoz (13 p). A 15 és 25 percben Mendli miatt a NyKSE szabadrú­gást ér el. Majd a KTE támad és a 33 percben kornert ér el. Ismét NyKSE tá­madás kezdődik és a 36 percben kornert ér el, melyből közvetlen a vezető gólt rúgja (37 p). Ismét a KTE jut kornerhez (39 p), de már aj|41 percben NyKSE jut kornerhez. A KTE erős támadása következik és Kovács fejelt labdája kapu felett megy át (43 p). Az utolsó 2 percben a NyKSE tá­mad és sikerül is neki a gólok számát 4-re szaporítani. A NyKSE fedezet sorában Ma­tesz játszott kiválóan és igen sok szép lab­dához juttatta a csatársort. A NyKSE csa­társora meglehetősen összjátékot produkált, a hátvédek jók voltak és Károlyi a kapu­ban egy-két szép védésével bebizonyította, hogy jó kapus. A KTE csapatában legagi- hsabban Mendli játszott, de túl erélyes já­tékával sokat rontott csapatának. Ébner és Kovács ugyan ezen hibákba estek. Jakab agilisán dolgozott, Lina játéka sem volt kielégítő és Bakajszának csak a második félidőben voltak biztos rúgásai. A mérkőzést Tóth biró erélyesen, ko- rektül és kifogástalanul vezette le. A mér­kőzés végén egy kisebbszerü botrány ke­letkezett, mit a csendőrség gyors beavat­kozása elfojtott. Atlétika. A KSE országos atlétikai viadala. E hó 8-án, vasárnap délután 3 órái kezdettel a KSE országos atlétikai versenyt rendez a következő feltételekkel. I. Versenyszámok: 1. 100 m-es síkfutás 2. 200 , , ifjúsági 3. 400 „ 4. 800 „ 5. 5000 „ „ 6. Magasugrás 7. Távolugrás ifjúsági 8. Rúdugrás előny verseny 9. Gerelyvétés „ „ 10. Diszkoszvetés 11. Sulydobás előny verseny 12. 200—200—400—800 olimpiai staféta II. Versenyszámok sorrendje : 1, elő­futam, 6, 4, 11, 1 döntő, 10, 7, 3, 8, 5, 2, 9, 12. III. A verseny a Magyar Atlétikai Szö­vetség saabályai szerint rendeztetik és azon részt vehet minden atléta, aki a Masz-nál valamely sport egylet részére igazolva van. IV. Nevezési zárlat 1923. junius hó 30, napjának 18 órája (d. u. 6.) V. A tét személyenként és verseny- számonként 40 K-a, a nevezések Nánássy Zoltán kér. előadó, Debreczen (Egyház-tér 15. sz.) a tétek Kondor Aladár a KSE ügyv. alelnök, Kisvárda címére küldendők a ne­vezési zárlatig. Nevezési dij néikül vagy elkésetten érkezett nevezések nem vétetnek figyelembe. A nevezésekkel egyidejűleg min­den nyílt versenyszámra 40 korona handicap és ifjúsági versenyszámokra 20-20 K, bá­natpénz minden egyes nevezés után a kér. előadó címére küldendő. VI. Díjazás : Minden versenyszám győz­tese a „KSE“ ezüstözött nagy bronz, a 2. helyezettje nagy bronz, 3. helyezettje kis bronz érmét nyeri. VII. Megjegyzések: A nevezések el­fogadása fe'ett az egyesület választmánya dönt. Kisvárda, 1923. junius 17. Dr. György Sándor sk. Kondor Aladár skl h. elnök. ügyv. alelnök. Látta és jóváhagyta a MASZ. keleti kerülete Debreczen, 1923. jun. 19. Dr. Nánássy sk. m kér. előadó. Felhívás. A Kisvárdai Sport Egylet ezúton is felkéri fagjait, hogy az e hó 8-án vasárnap este az országos atlétikai versenyen résztvevő idegen atléták tiszteletére rende­zendő társas vacsorán, minél' számosab- san megjelenni szíveskedjenek. A társas va­csorára való előjegyzést Kondor Aladár ügyv. alelnök fogad el. Eladó Kisvárdán több azonnal beköl­tözhető ház. Megbízott Dr. Barkóczy Elemér ügyvéd. Kisvárda. Állandóan raktáron saját gyártmányú legkönnyebb sulytáb- lázatu sellersz rendszerű gyűrűs kenésü csapágyak (talppal és anélkül) fali és füg­gő gyámok (kiugrás 300-600 ig, 50-es emelkedéssel,) kapcsoló tárcsák és állító gyűrűk minden méretben 40-100-ig. (Kívánatra sujtáblálázattal szolgálunk.) Tűz­hely öntvények a legkönyebb és a leg­szebb minőségben, öntött vassulyuk hit- lesitve. Fali fúrógépek, tábori tűzhelyek, Boley és bonum rendszerű párhuzamot satuk (100-120 pofaszéles.) 36-42 komp­lett malokőjáratok vagy vasalkatrészeik stb. Nagy raktárá: gép és hengerolaj, tömí­tések, szerszámok, ttérlegek, malomkellékek és műszaki cikekben. Ha/dumegyei Vasöntő- és Gépgyár rt. gyári lerakata és műszaki üzlete Debrecen. Hunyadi-utca /7. szám. — Telefon 14—02. Árszabály. A nyíregyházi Árvizsgáló Bizottság szabolcs- vármegye területére a borbély kiszolgálási árakat az alábbiakban állapította meg : Borotválás 200 K fésüléssel 250 , Hajvágás ollóval 400 „ . géppel 300 „ Gyerek hajvágás ollóval 300 . » „ géppel 200 . Szakái vágás ollóval 300 „ * » géppel 250 , H íjvágás borotválás 600 „ Babi kör hajvágás 400 „ Haj borotválás 400 „ „ sütés 400 , ¥ mosás 300 „ Fésülés 75 „ Fazon igazítás 50 „ Nyak borotválás 60 „ Borotválás után szesz 90 , Razorozás 300 K Bérletek: Bérlet-egy 10 szám 2000 K „ fésüléssel" 2500 K Havi bérlet: Hetenként 1-szer 1200 K „ 2-szer 2200 . Minden másnap 3600 , Minden nap 5000 K Üzleten kívüli kiszolgálás 50 százalékkal drágább. Jó karban lévő gramofon el­adó. Értekezni Klein könyvkereskedésében Elutazás miatt sürgősen eladó egy újonnan épült egy szoba, konyhából álló csinos ház 283 mgyszög öl kerttel azonnali be­költözésre és egy hentes és mészáros .üzlet, berendezés szerszámmal együtt, ugyanott egy elsőrendű szoba bútor jutányos áron kapható, oooooooooo Értekezni lehet FORGONY JÓZSEFNÉL Kisvárdán, Kasta!y-utca 19. szám alatt. S aját termésű szerencsi fehér építési követ, elsőrendű fali téglát és cserepet Debre­czen és Karczag összes gyá­raiból a napi árnál olcsóbban promt szállít bármily mennyiségben. NAGY BENŐ mérnök Debreczen, Rákóczy utca 55. Debreczen sz. kir. város téglagyárának kiz. eladási megbízottja Szabolcs, Csonka-Szatmár és Bereg vármegyére. Telefon: 12-00. Külföldre való utazás miatt komp­lett fodrász üzlet sürgősen eladó. Gerbár Béla Tornyospálcza. o-o „Provincia* Termény és Árukereskedelmi r.-t Kisvárda (a Gazdasági és Kereskedelmi Hitelintézet rt. helyiségében) Telefon 17. Vásárol búzát, rozsot, zabot, tengerit, burgonyát és mindennemű mezőgazdasági terményeket mindenkori legmagasabb napi áron. p rtesitem a n. é.közönséget, hogy a Szt L. utcai cipészmühelyemet a (községháza mögé) helyeztem át. Elvállalok úri- és női cipők leg­újabb divat szerinti készítését, továbbá javitásokat pontosan s jutá­nyosán eszközlök, kész munkák raktáron. A n. é. közönség becses pártfogását kérve, tisztelettel Kerekes Ferene úri és női cipész