Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1978. A labdarúgó MNK története

A labda először megakadt a kapusban, de a földön fekvő Fried- manszky gyorsan feltalálta magát, és a kapu bal oldalába kotorta a labdát — 1 :0. Zuhogni kezdett az eső. Egy alkalommal Bodon távoli nagyerejű lövése ismét a felső kapufán csattant, a másik kapunál pedig Ge­rendás sarokra tartó lövését ütötte ki Oláh I. A 44. percben egy partdobás után a 16-oson belül felpattanó labda a rúgni készülő Thómann kezét érte. A játékvezető szándékosnak minősítette a ke- zezést, és 11-est ítélt. A büntetőből Csáki a kapu jobb oldalán a léc alá vágta a labdát — 1:1. Az 58. percben Oroszt a játékvezető utánrúgásért kiállította. Egy perccel később akárcsak az első félidőben, most is viharos gyor­sasággal következett egy ferencvárosi gól: Rákosi hosszan előre vágta a labdát, Friedmaszky villámgyorsan kiugrott, senki sem érte utol, a kapus is kifutott a középcsatár a kapus mellett a balsarok­ba helyezett — 2:1. A 66. percben Csáki távoli lapos lövését Horváth vetődve tolta ki. A 10 emberrel játszó Ferencváros egyenrangú ellenfele volt azSBTC- nek, bár a vidékiek ebben a játékrészben többet támadtak, de jobbára teljesen veszélytelenül. Rákosi pompás szereléseit többször is megtapsolta a közönség. Az utolsó negyedórában fokozódott a küzdelem, de az eredmény már nem változott. A mérkőzés végét jelző sípszó után a két csapat tagjai felsora­koztak a játékoskijárónál elhelyezett asztal körül, és a közönség lelkes ünneplése közben Sasvári István az MLSZ nevében átadta a Ferencvárosnak a Magyar Népköztársasági Kupát." Ez már ismét a régi kupa volt... MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁGI KUPA 1955—1956. NEGYEDDÖNTŐ: FTC—Haladás 3:0 SZEAC—Pécs 4:0 SBTC—Vasas 3:0 Bp. Dózsa—MTK 1:1 (A Dózsa, mint vendég jutott tovább.) ELŐDÖNTŐ: FTC—SZEAC 5:0 SBTC—Ú. Dózsa 2:1 51