Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

előtt. Az FTC edzői - Schil­lerwein István, Fülöp József, Goda Gyula - alaposan fel­készítették a versenyzőket, hi­szen ebben az évben nem volt olyan viadal, ahol fra- dista - ha indult - ne vég­zett volna a legjobbak kö­zött! * * * Teke BEK-mérkőzés Budapes­ten: FTC-MS Brno 5247:4930. A férfi tekecsapat 317 fa előnnyel utazhatott a Brno elleni BEK-visszavágóra. A fradisták ezeket az eredmé­nyeket érték el: Csányi 932, Sütő 902, Dénes 884, Horváth 859, Nagy 856, Bencze 814 fa. SZEPTEMBER 3. Felszabadulási Kupa nemzet­közi vízilabda-mérkőzés Szen­tesen: FTC—Posk Split 6-1. Az utolsó mérkőzésen a ha­zaiak ellen: FTC-Szentesi Vízmű 6-6. A küzdelmes, nagy iramú találkozón a zöld-fehérek csak nehezen tudtak egyenlíteni, de ez egyben a kupagyőzelmet is jelentette. SZEPTEMBER 8. Az országúti kerékpáros csa­patbajnokságra 13 klub 16 együttesét nevezték. Az el­sőség kérdése az FTC két csapata között dőlt el. Baj­nok: FTC II (Zsombok, Pász­tor, Bürger, Szűr). A második helyezett FTC I összeállítása: Gábor, Szűcs, Sarkadi, Káp­lán. SZEPTEMBER 9. FTC-Vasas párharc labdarú­gásban és női kézilabdában. Délután a Fáy utcai csarnok­ban a kézilabdás lányok két­gólos vereséget szenvedtek: Vasas—FTC 18-16. A Vasas jobb csapat benyomását kel­tette az élvezetes, változatos rangadón. A Népstadionban azonban a labdarúgók háromgólos győ­zelmet arattak, így a Fradi 1 góllal ,,nyerte" a napi ve­télkedést . . . FTC-Vasas 3-0. B/7834. G.: Ebedli, Nyilasi, Mészöly. Zsi- borás - Tepszics, Bálint, Ma­jor, Vépi - Martos, Ebedli, Mészöly - Pusztai, Nyilasi, Mucha. Cs.: Takács. Két perc alatt két gólt lőtt a Fradi és ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. A 18. perc­ben Ebedli szabadrúgásból, egy perc múlva Nyilasi Mu­cha labdájából szerezte meg a gólt. Bálint és Ebedli ve­zérletével a Fradi időnként nagyvonalúan játszott, csak a gólhelyzetek kihasználása volt gond. Az utolsó percben azonban Tamás, a Vasas ka­pusa ,,segített", és nagy po­tyagóljával alakult ki a 3-0-as győzelem. Ennél jóval több gól is lehetett volna, ha csa­táraink helyzeteiket kihasz­nálják, s nem következik a már „menetrendszerű" kapu­fa. (Ebedli lőtte.) Első négy bajnoki találkozón­kon ugyanis játékosaink mér­kőzésenként legalább egy­szer eltalálták a kapufát. így még figyelemre méltóbb az a 11-1-es gólkülönbség, ame­lyet az addigi összecsapáso­kon a Ferencváros produkált, s veretlenül a tabella 2. he­lyét foglalta el. Ilyen bajnoki rajtra bizony senki sem szá­mított I SZEPTEMBER 10. Az FTC női asztalitenisz-csa­pata a szombathelyi győze­lem után a Dunai Kőolaj el­len is sikerrel szerepeltek. A százhalombattaiak ellen ví­vott mérkőzés érdekessége a két örökifjú, Kerekesné és Jurikné csatája volt, amely a volt FTC-játékos győzelmével végződött: FTC—Dunai Kő­olaj 14-11. A fradisták így szerepeltek: Mong 4, Farkas 4, Kerekesné 3, Bollner 2. Szilágyi 1 győ­zelem SZEPTEMBER 13. Labdarúgó KEK-mérkőzés az üllői úton: FTC—FF Kalmar 2-0. G.: Nyilasi, Major. Zsi- borás - Tepszics, Vépi, Bó­lint. Major — Martos, Mé­szöly, Ebedli - Szokolai, Nyi­lasi, Mucho. Cs.: Takács, Po­gány. A KEK-rajt a várakozásnak megfelelően sikerült. A két­gólos győzelemmel végződött mérkőzésen azonban a szur­kolók nem tapsolták vörösre a tenyerüket. Egy átszervezett csapat első nemzetközi győ­zelme volt, amely kétségte­lenül örvendetes. A jó játék azonban ezúttal még elma­radt. A két gól szerencsére nem. Az első a 16. percben Ebedli szabadrúgása után született, Nyilasi berobbant a nagyszerűen ívelt labdára és 4 méterről a léc alá fejelt. A félidő befejezése előtt szöglethez jutott a Ferenc­város. Ebedli lőtte be a lab­dát, laposan az előrehúzó­dott Major elé, aki 16 mé­terről, a lábak között a ka­puba rúgta az FTC második gólját. A II. félidőben a Fradi további két gólt szerezhetett volna. Az 55. percben Nyila­si fejesét a gólvonalról vág­ták ki a svéd védők, majd a 86. percben Takács lövését a kapus és a kapufa közö­sen hárította . . . * * * Bajnoki női kézilabda-mérkő­zés a Körcsarnokban: FTC- Postás 15-11. SZEPTEMBER 16. OB l-es vízilabda-mérkőzés a Komjádi uszodában: BVSC- FTC 6-6. A Fradi valamennyi gólját Fehér lőtte, igaz ötöt 4 méteresből! Fél perccel o befejezés előtt viszont bünte­tőt hibázott . . . SZEPTEMBER 17. OB l-es vízilabda-mérkőzés o Komjádi uszodában: FTC— Szolnok 8-7. Ezen a mérkőzé­sen Wiesner volt ellenállha­tatlan: öt akciógólt lőtt! * * * Bajnoki női kézilabda-mérkő­zés a Kőér utcában: FTC- Bp. Spartacus 26-21. Ezen a mérkőzésen 47 gólt láthattak a nézők! Az FTC már az el­ső percekben háromgólos előnyt szerzett, s válogatott­jai vezérletével végig vezet­ve, könnyed játékkal nyert. A Fradi góljainak a felét — 13-at! — Csulikné dobta. * * * A kerékpárosok hosszú távú országos bajnoksága nagy küzdelmet hozott. A táv 187 km volt. A cél előtti utolsó mozzanatokat a Népsport tu­dósítása alapján elevenítjük fel: „A nagyszerűen szereplő Bürger kibújt Szemethi mö­gül és nagy hajrába kezdett. Szemethi igyekezett megkont­rázni Bürger akcióját, jött is szépen, de a célvonalon mégis Bürger haladt át vagy egy tenyérszélességgel el­sőnek. Nagy verseny volt, sportszerű befejezéssel.” SZEPTEMBER 19. Bajnoki férfi kézilabda-mér­kőzés a Fáy utcában: Vasas- FTC 21-19. * * * Bajnoki női kézilabda-mérkő­zés Veszprémben: FTC-Ba- kony Vegyész 16-11. 22