Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

NOVEMBER 26. Vízilabda MNK-döntő a Kom- jádi uszodában: FTC-Bp. Spartacus 7-6. Zsúfolt néző­tér előtt kezdődött a döntő. Bállá emberelőnyből dobta az első gólt, majd nagy küz­delem után a harmadik ne­gyed végéig 4-2-re vezetett az FTC. A negyedik 5 perc­ben váratlanul egyenlítettek a szövetkezetiek. 4-4 után Fehér ismét az FTC-t juttatta vezetéshez. Fél perc múlva Bállá egyedül úszott a kapu­ra, és óriási helyzetben a kapufára dobta a labdát! A A Spartacus 3 másodperccel a befejezés előtt egyenlí­tett ... 2X3 perces hosszabbítás kö­vetkezett. A hosszabbítás el­ső részében a Spartacus já­tékosai újabb gólt dobtak, de az utolsó 3 perc a Fradié volt. Előbb Kohón nehéz szögből egyenlített, majd Wiesner szerezte a győztes gólt. Az FTC MNK-győztes csapa­ta: Steinmetz dr. — Bállá, Müller, Szollár, Debreczeni, Fehér, Wiesner. Cs.: Kohón. Edző: Mayer Mihály dr. Az FTC gólszerzői a döntőben: Müller 2, Fehér 2, Bállá, Ko­hón, Wiesner. NOVEMBER 29. Labdarúgó MNK-mérkőzés Novajban: FTC-Novaji TSZ SK 3-0. G.: Mészöly 2, Szo- kolai. Hajdú - Tepszics, Bálint, Major, Giron - Martos, Mé­szöly, Takács - Szokolai, Nyi­lasi, Pogány. Cs.: Ebedli, Mucha. A kupavédő FTC győzelem­mel rajtolt az 1978-79. évi MNK-ban. A megyei bajnok­ságban szereplő hazai együt­tes lelkesedésével meggátol­ta a nagyobb gólarányú győ­zelmet. * * * Mindenki mosolyog címmel került sor az Ollői úti klub­ház nagytermében az FTC szokásos, évvégi vidám zenés műsorára, amelyen azok a szurkolók szórakozhattak, akik egész évben, szinte min­den rendezvényen aktívan részt vesznek. A művészek - jobbára Fradi-szurkolók - önzetlenül, honorárium nél­kül léptek a közönség elé. Az ilyen műsorok szervezésé­ben nagy szerepe van Ke­,,Nehézsúlyban" a Lórán-Csala duó Alfonzé: A Fradira Ambrus Kyri még figyeljenek emberek I mindig csinil Mi a nótája Marci bácsi? - kérdezi Mező Marika Akiknek bérletük van a Fradi-pályára: Paprika duói fgy szórakoztunk ... Papácsy dr. köszönti Kemény Kázmért és Pepsi zenekarát mény Kázmérnak és Fehér Lajosnak. Az idei műsorban - amelyet dr. Hegedűs János konfe­rált - föllépett Alfonzé, Amb­rus Kyrl, Berényi Ottó, Csaló Zsuzsa, Lórán Lenke, Mező Marika, Mérő Imre, a Paprika duó, valamint Kemény Kóz- mér és a Pepsi zenekar. A vidám műsoros est önfe­ledt, jó szórakozást, igazi ki- kapcsolódást hozott. Folyta­tása következik ... 53