Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

NOVEMBER 22. Labdarúgó NBK-mérkőzés Nyíregyházán: FTC—Ny. Vas­utas Spartacus 1-1. G.: Szo­kolai. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Major, Giron — Martos, Ebedli, Takács - Szokolai, Nyilasi, Mucha. Cs.: Mészöly, Rubold. A két csapat izgalmas mér­kőzése 12 000 nézőt vonzott a pályára! Jobbára a ha­zaiak támadtak, a vezető gólt is ők szerezték meg. A Fradi egyenlítő gólját a 73. perc­ben Szokolai úgy lőtte, hogy a labda a kapufáról vágódott a hálóba. * * * Vízilabda MNK-mérkőzés a Komjádi uszodában: FTC- BSE 10-4. NOVEMBER 23. Harót János ügyvezető elnök és Hargitai Károly ügyvezető elnökhelyettes családias ün­nepség keretében búcsúztat­ták Albert Flóriánt, az egyko­ri aranylabdós csatárt. Flóri Líbiába kapott meghívást, ott edzősködik az AI Ahli klub­nál. A búcsúztatón megjelent Kul­csár Mátyás, a klub elnök- helyettese, az ÉDOSZ titkára és Tobak István dr. az elnök­ség tagja, a Baromfiipari Tröszt vezérigazgatója. Harót János többek között így köszönt el Alberttól:- Nem búcsúzunk, Flóri, csak rövid időre elválunk, aztán, ha hazatérsz, visszavárunk . . . Az egykori világválogatott a kedves szavak mellé értékes ajándékot is kapott: az MNK kicsinyített mását, amelynek eredetijét 1972-ben a győztes döntő után ő emelt a magas­ba ... Ezután Flóri az FTC vala­mennyi munkatársát a fehér asztalhoz invitálta, és meleg szavakkal köszönt el. Az FTC örökös bajnokát, a klub egyik kiemelkedő egyéniségét visz- szavárjuk... NOVEMBER 25. Diósgyőr: DVTK—FTC 1-0. B/1843. Zsiborás - Tepszics. Bálint, Major, Vépi - Takács, Mészöly, Ebedli - Martos, Szokolai, Mucha. Cs.: Pogány, Giron. A végig küzdelmes mérkőzé­sen a hazaiaknak több gól­helyzetük volt, ezekből egyet a 78. percben kihasználtak. A legnagyobb ferencvárosi helyzet még az 5. percben volt: Takács beadását Martos senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé fejelte. * * * Vízilabda MNK-mérkőzés 'a Komjádi uszodában: FTC- Vasas 7-5. Színvonalas mér­kőzést hozott a Vasas elleni összecsapás. A találkozó je­lentős részében szinte „szik­rázott” a levegő, vérbeli ku­parangadót láthatott az 1500 főnyi közönség. Az FTC gól­jait Fehér 2, Szollár 2, Bak- la, Bányai és Müller szerez­ték. * + * Kettős ferencvárosi siker szü­letett a tekézők Tízek-bajnok- ságán! Csányi Béla utolsó dobásaira is nagyszerűen összpontosított és 903 fás tel­jesítménnyel aratta újabb győzelmét. Az FTC kiváló te- kézője ebben az évben meg­nyerte az egyéni és páros bajnokságot, valamint a Bu- dapest-bajnokság után a Tí- zek-bajnokságát is. Óriási fegyvertény, nagyszerű siker! A nők mezőnyében az örök­ifjú Sallainé ismét legyőzte vetélytársait: 1. Sallai Má- tyásné 437, 2. Tompáné (SZEOL AK) 426 fa. Csányi Béla hosszú évek óta a csapat erőssége 51