Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1971 NOVEMBER 25. Braunschweig: FTC—Eintracht Braunschwf 1 Kupa G: Kü Géczi-Novák, Vépi, Megyesi—Juhász, Bálint—Szőke, Rákosi, Albert, Kü, Mucha Ezúttal is Kü góljával kezdődött a mérkőzés: a 8. percben 8 m-ről a hálóba helyezte a labdát. Bár a ha­zaiak sokat támadtak, de a kitűnően védő Géczi ka­puját csak a 84. percben sikerült bevenniök. * * * ,,Braunschweig van a vonalban. Búgás, kattogás, francia és német beszéd hangzavarából végre előkerül az ismerős hang: — Itt Csanádi Ferenc. Tessék! — Gratulálunk az idegenben elért és ezúttal csak­ugyan győzelemnek számító döntetlenhez. Milyen volt a mérkőzés? — Nehéz, nagyon nehéz. A döntetlent már eleve hízelgő eredménynek képzeltem el. — Alkalmazott-e valami különleges taktikát? — Nem hiszem, hogy különlegesnek lehetne nevez­ni. Az ilyen együttes ellen csak egy taktika van: rög­tön az elején meg kell lepni. Persze lehetőleg góllal. A fiúk ebben egyetértettek velem és Kü Lajos már a második percben akkora kapufát lőtt, amilyet ritkán lát az ember. Hat perc múlva pedig berúgta a „meg­beszélt" gólt. — Kivel volt a legelégedettebb? — A csapat legjobbja alighanem Géczi volt. Válo­gatott formában védett kimagasló teljesítményét egyöntetűen dicsérik a hazaiak is. Néha egészen fan­tasztikus helyzetekben tisztázott. NOVEMBER 28. Hungária krt.: FTC-MTK 2 : 2 G: Szőke, Albert Géczi-Novák, Vépi, Megyesi—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Rákosi Érdekes jó mérkőzés volt, s végül is bármelyik csapat győzhetett volna. A sikeres ferencvárosi kez­dés után az erre a mérkőzésre nagyon feljavult kék- fehérek egyenlítettek, majd a vezetést is megszerez­ték! Albert fejesgóllal egyenlített, de az utolsó per­cek inkább az MTK-é voltak. DECEMBER 1. Salgótarján: SBTC—FTC 1 : 1 G: Szőke Géczi-Novák, Bálint, Megyesi—Vépi, Juhász—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha Az FTC a 3. — az SBTC a 4. helyen állt, így a vidé­ki városban rangadón izgulhattak a nézők. A 26. percben Juhászról a bal sarokba hullott a labda — öngól! Az 55. percben sikerült csak az egyenlítés. Muchát felvágták a 16-oson belül és a büntetőt Sző­ke értékesítette. A 89. percben Szőke ismételhetett volna, ha a já­tékvezető „meglátja”, hogy Gecse kézzel üti el a lab­dát a kapu előteréből . .. DECEMBER 4. Népstadion: FTC—Komló 5 : 0 G: Albert 3, Kü, Szőke Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi—Bálint, Juhász—Sző­ke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Rákosi, Vépi A 300. bajnoki mérkőzését ünneplő Albert három remek góllal jubilált. A legszebbet a 60. percben sze­rezte: Rákosi előreívelt labdájával Albert kiugrott. Fejjel elvitte a labdát Kovács mellett, majd a kifutó Buús fölött 12 m-ről a hálóba pörgetett, 4 : 0! A vég­eredmény vastaps közepette született: Kü Albert elé talpalt egy labdát, aki 7 m-ről a kapu közepébe he­lyezte, 5:0. Az FTC az idényzáró után 20 ponttal a 2. helyen állt. Csanádi Ferenc: — Húsz-huszonegy pont elérését terveztük. Az MLSZ döntése azonban megfosztott egy, esetleg két ponttól, és ezt természetesen meg is érezzük. Feltétlenül elégedett vagyok a csapat szerep­lésével, de javítani valónk még van bőven. Ami külön örvendetes, hogy játékosaink kitűnő erőállapotban vannak. Az elmúlt 21 nap alatt 7 mérkőzést játszot­tak, és bírták! Sikerült a nemzetközi porondon is megállni a helyünket. Az edző szavaihoz nagyon szépen illett a követ­kező mérkőzés is . . . DECEMBER 8. Népstadion: FTC-E. Braunschweig 5 : 2 UEFA Kupa G: Branikovits 2, Bálint 2, Juhász Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi—Bálint, Juhász—Sző­ke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Rákosi A Ferencváros a korszerű labdarúgás minden szép­ségét bemutatta, támadott és ha kellett, nagyszerűen védekezett. Látványos góloknak tapsolhatott a néző­sereg. Mindent összevetve: ennél szebb búcsút a lab­darúgástól el sem lehetett volna képzelni az idényzá­rón. A ferencvárosi szurkolók eljöttek segíteni csapa­tunknak, s kitörő lelkesedéssel fogadták a gólokat és a jó játékot. A braunschweigi edző is áradozott: — Játékosaim egyszerűen képtelenek voltak saját stílusukat játszani, mert a Ferencváros olyan fölényes, olyan lenyűgöző magabiztossággal hengerelte le őket, ami megfelelt egy technikai k. o.-nak. Ezzel a szép sikerrel fejezzük be az 1971 -es év nap­lóját, de azért a rend kedvéért még megemlítjük, hogy december 23-án volt egy athéni kirándulás, egy barátságos mérkőzés — amely azonban „barátságta­lan" eredményt hozott: Olümpiakosz—FTC 2 : 0. FTC: Géczi-Novák, Bálint, Megyesi—Horváth, Kü — Szőke, Rákosi, Albert, Németh, Füsi. 44