Nagy Béla: FTC napló 1967-1968

1968 JANUÁR 7. Almássy Zsuzsa meggyőző fölénnyel nyerte a bajnoki címet. Különösen a dupla Lutz- ugrása aratott nagy sikert és a szép jelene­tet, a tartalmas előadást a pontozók is ho­norálták. Még egy „fél” bajnokság jutott a zöld-fehéreknek: Kondi László párosban Jakabfy Ibolyával (Bp. Postás) szerezte meg az elsőséget. JANUÁR 9. Liverpool: FTC — Liverpool 1—0 VVK G: Branikovits Takács — Novák, Páncsics, Havasi — Ju­hász, Szűcs — Szőke, Varga, Branikovits, Rákosi, Katona A 20. percben vezetést szerzett a Fe­rencváros. Juhász a ferencvárosi tériéi kö­zepéről indította Vargát, ő Branikovitshoz továbbított. A középcsatár, bár ketten is za­varták, 7 m-ről élesen, nagy erővel a jobb sarokba küldte a labdát. Fél óra elteltével ismét nagy lehetőség nyílt a fradisták előtt. Katona jó labdát kapott Vargától, a 16-oson belül járt, amikor Yeats és a kapus közös erővel kézzel szabálytalanul akadályozták. A szélső elvesztette a labdát. A sípszó pedig elmaradt... A 64. percben Páncsics tisztá­zott fejjel, az angol belső csatárok elől. A 67. percben Varga Szőkét futtatta, a szélső elől a kapujából messze kifutva tisztázott Law­rence. A 70. percben Katona két csel után 7 m-ről kapura küldte a labdát, de Lawrence megfogta! A kis szélső még az utolsó előtti percben is kihagyott egy nagy helyze­tet. Ezen a mérkőzésen olyan fegyvertényt haj­tott végre a Ferencváros, amelyre talán még a legderűlátóbb fradisták sem számítottak. Liverpoolban nemzetközi mérkőzésen sorra diadalmaskodtak a hazaiak, még a világhírű Internazionalet is megverték 3—1 -re! Ezút­tal azonban még az angol közönség is elis­merte a mieink győzelmének jogosságát: a mérkőzés végén vastapssal köszöntötték a Ferencvárost! A másnap megjelent angol lapok is di- csérően írtak a Fradiról. A Liverpool Daily Post négy nagy fényképet közölt a mér­kőzésről, köztük Branikovits nagyszerű gólját. Azt írta a lap, hogy amikor a fiatal Branikovits belőtte a Liverpool hálójába a labdát, már eldőlt a továbbjutás kérdése. A Daily Mirror „Szomorú búcsú” címmel kommentálta a mérkőzést. A tudósító meg­állapította, hogy erőnlétben, taktikai téren, felülmúlta a magyar csapat ellenfelét. A fe­rencvárosi játékosok pedig tökéletes urai voltak a labdának, és a síkos hóval borított talajon is biztosan mozogtak. Különösen dicsérték Páncsicsot, a védelem szellemi vezérét. De kijutott az elismerő szavakból Vargának, Nováknak és Branikovitsnak is. JANUÁR 10. A Ferencváros 19 fiatal labdarúgót igazolt. Közülük csak Kapitány (B. Spartacus) és Végh (K. Lombik) szerepelt az első csapat­ban. Rátkai a Haladásba, Perecsi és a nyolcvanszoros válogatott Mátrai az Egyet­értésbe igazolt! JANUÁR 21. Játékcsarnok: FTC — Goldberger 9—8 G: Jányáné 4, Szakmán 2, Nagy T. 2, Takácsné Elekné — Zuborné, Somogyi, Jányáné, Takácsné, Nagy T., Szakmán A női kézilabda MNK-döntőben az első fél­idő után 6—5-re a Goldberger vezetett! A második félidőben továbbra is idegesen játszottak a ferencvárosiak, és a 7., majd a 10. percben már 8—5-re növelte előnyét a Goldberger. A 10. perctől kissé megnyugo­dott az FTC csapata, melynek eredménye­ként a 11. percben Jányáné büntetőből, A 13. percben Takácsné szélről, majd a 17. percben nagy tömörülés után Jányáné ismét büntetőből szerzett gólt — kiegyenlí­tett az FTC! Nagy Teri kapufája után a 21. percben öt fő­re csökkent a Goldberger — Szabót kiállítot­ták. Még ebben a percben az emberelőnyt kihasználva Nagy Teri szerezte meg az FTC-nek a győztes gólt. JANUÁR 22. Ezen a hétfői estén az FTC elnöksége az ÉDOSZ-székházban köszöntötte az 1967- es év ferencvárosi bajnokait. Megjelent a bajnoki vacsorán Sághy Vilmos, a mezőgaz­dasági és élelmezésügyi miniszter első he­lyettese, Bartos István, a Fővárosi Tanács végrehajtó bizottságának elnökhelyettese, Csanádi Árpád, az MTS elnökhelyettese, Fajkos Aladár, a BTS elnöke, Hegyi Gyula az MLSZ elnöke, a társegyesületek képvise­lői és a IX. kerületi politikai és társadalmi életének számos vezetője. Száraz István­nak, az Élelmezésipari Dolgozók Szakszer­vezetének nevében mondott megnyitó beszéde után Kalmár István, az egyesület elnöke emlékezett vissza az 1967. évi sport­idényre, különösen kiemelve az NB l-es baj­nokságot nyert labdarúgócsapatot. Ezután Hegyi Gyula az MLSZ elnöke köszöntötte az NB l-es labdarúgócsapatot, majd átadta az aranyérmeket Albert Flóriánnak, az FTC csapatkapitányának. FEBRUÁR 3. A mexikói túrára utazó labdarúgókat megér­kezésük után nem kis „meglepetés” érte: 3 perces földrengés rázta meg a fővárost! Me­xikóvárosban a pánikon kívül nem történt személyi sérülés vagy kár. Lakat Károly je­lentette Mexikóból: — Éjfél körül járt az idő, már aludtak a fiúk, amikor hirtelen megre­megtek a falak. Természetesen mindenki kiugrott az ágyból. Páncsics, Katona és Var­ga lerohant az utcára — csak úgy pizsamá­ban. Nagy volt az ijedelem, kialudtak a 55