Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

A hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez hiszen Mátrai szerencsétlen öngóljával a 85. percig vezettek! A következő percben egyenlített a Ferencváros: a pécsi védők a 16-oson belül szabálytalanul szerelték Fenyvesi ll-t. Horváth játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt. Novák Varga elé gurított, aki 12 m-ről a jobb felső sarokba vágta a labdát. Sportuszoda: FTC — OSC 6—2 A vízilabda-idényzárón különösen az FTC hatodik gólja kapott nagy tapsot: Gyar­mati látványos mozdulattal, svédcsavarral lőtt a kapuba. A ferencvárosi gárda az 1964- es bajnokságban a Szolnoki Dózsa mögött a 2. helyen végzett. AUGUSZTUS 19. Debrecen: FTC — Debreceni Kinizsi 5—1 MNK G.: Németh M. 3, Friedmanszky, Juhász Aczél — Havasi, Mátrai, Dalnoki — Galam­bos, Vilezsál, Fenyvesi II, Juhász, Németh M., Friedmanszky, Kökény. Ezen az MNK-meccsen elsősorban Németh Miklós gólerőssége segítette biztos győzelemhez az FTC tartalékos csapatát. A 68. perctől a Fradi 10 emberrel játszott, mi­vel a sérült Vilezsál végleg elhagyta a pá­lyát. AUGUSZTUS 23. Népstadion: FTC — DVSC 2—0 G.: Rákosi, Juhász Géczi — Novák, Mátrai, Havasi — Galam­bos, Orosz — Fenyvesi II, Varga, Juhász, Rákosi, Fenyvesi. Az első és az utolsó helyezett csapat találkozójára érvényes volt az elkoptatott mondás: két gól és más semmi.. . Az elsőt az 54. percben közelről Rákosi szerezte, majd a 80. percben az ő beadását Juhász kapushiba után értékesítette. AUGUSZTUS 26. Népstadion: Bp. Honvéd — FTC 4—1 G.: Rákosi Géczi — Novák, Mátrai, Havasi — Galam­bos, Orosz — Fenyvesi II, Varga, Juhász, Rákosi, Fenyvesi. Nem úgy indult a játék, hogy abból fö­lényes kispesti győzelemre lehetett volna következtetni, hogy végül mégis 4—1 lett, abban jelentősen közrejátszott az első gól amely megnyugtatta a piros-fehér játékoso­kat. Később a Ferenváros kombinációi gyakran elakadtak, és az adódó helyzeteket sem tudták kihasználni a zöld-fehérek. Az ötösfogat játékára rányomta bélyegét az, hogy senki sem játszott tagjai közül igazán jól. Szünet után a Honvéd szervezett véde­kezéssel háritotta a meg-megújuló ferenc­városi rohamokat, s egységesebb csapat­játéka révén ilyen arányban is megérdemel­ten győzött az izgalmas, érdekes találko­zón. AUGUSZTUS 29. A kajak-kenu világbajnokságon újdonsült VB-bronzérmesünk Hesz Mihály nagyszerű hajrával győzött a kajak egyesek verse­nyében. Mészáros György és Szente András négy-négy versenyszámban indult és mindegyikben bajnoki aranyérmet nyert! AUGUSZTUS 30. Népstadion: Vasas — FTC 3—0 Géczi — Novák, Mátrai, Dalnoki — Havasi, Orosz — Fenyvesi II, Galambos, Varga, Rákosi, Fenyvesi. A Ferencváros nagy csalódást keltett. A bajnokjelölt csak vergődött a pályán. Al­bert hiánya egyre jobban érezhető volt. A Fradi két rangadón mindössze 1 gólt rú­gott ... Pedig már csak két pont hiányzott a bajnoki címhez. SZEPTEMBER 6. Tatabánya: FTC — Tatabánya 1—0 G.: Rákosi Géczi — Havasi, Mátrai, Dalnoki — Galam­bos, Orosz — Varga, Vilezsál, Albert, Ráko­si, Fenyvesi. Nézőcsúcs született Tatabányán. Meg­teltek a pályát övező dombok is. Ünnepi volt a hangulat. A mérkőzés előtt a bányász ze­nekar szórakoztatta a közönséget. Nagy volt az üdvrivalgás, amikor a ferencvárosi szur­A vízipólózók ferencvárosi családja: Kárpáti Tibor intéző, Fábián Dezső edző, Balázs László gazd. vez., Kiss, Amrus, Felkai, Gyarmati, Karinthy Ferenc szó. elnök, Farkas Gábor szó. vezető, elöl: Szívós, dr. Kárpáti, Kovács Ernő szó. vez. tag, Bolvári 16