Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

■ICi A Bokodi Mihály emlékverseny győztese: Kaliszky Pál DECEMBER 11. Gólzáporos Fradi-győzelem a Sportuszodá­ban: FTC — Ú. Dózsa 8—2. AZ MNK né­gyes döntőjében ezzel az élre került a Fe­rencváros. A Dózsa elleni siker fő részese a mezőny legjobbja, az ifjú Szívós István volt. DECEMBER 12. Sportuszoda: FTC — BVSC .5—3 Az MNK-fináléban ez a csapat szerepelt: Ambrus — Szívós, Bolvári — Felkai — Laukó, Gyarmati, Kárpáti. A Fradi az első két negyedben már 3—0- ra vezetett! A küzdelem azonban mindvégig heves maradt. Az FTC megérdemelt kupa- győzelmet aratott csapatából ezúttal Felkai játszott a legjobban. Az FTC birkózói a kötöttfogású CSB kere­tében Debrecenben nagy sikerrel szerepel­tek, hiszen mindhárom mérkőzésükön (Győri Dózsa, DVSC, Orosháza) győztek! A kétnapos küzdelemsorozat legszínvonala­sabb találkozóját Vatai (FTC) és Sillai (Győri D.) párharca hozta. Vatainak volt még egy érdekes és értékes si­kere: a nálánál 29 kg-mal nehezebb Szabó ellen döntetlent csikart ki! Alker, Rizmayer, Giczy, Kátai, Kiss Barna voltak a többi siker részesei. DECEMBER 18. Zsolnán megkezdődtek a vízilabda BEK csoportmérkőzések. Az FTC a Slovan Pie- stany ellen 8—1 -re, a Dinamo Bukarest el­len 5—4-re, a Legia Varsóval szemben 7—1-re győzött, és csoportjából továbbju­tott. A döntőket már 1966-ban rendezték. DECEMBER 19. Kisstadion: FTC — Bp. Postás 21—1 A ritka nagy gólarányú győzelmet ez a gárda érte el: Csánk — Raffa, Treplán — Horváth, Orosz, Schwalm. Csere: Zádor, Er- .dős, Dudás, Jakabházy, Póth, Kiss-Szabó, Kassai, Major, Szabó, Pozsonyi. Az edző ebben a szezonban Miks Károly dr. volt. A Postás csúcsvereségéhez Schwalm és Orosz 4—4 góllal járult. A legtöbb gólt a II. harmad hozta, ekkor 10—1 volt az ered­mény! 52