Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

Rátkai elől látványosan ment az osztrák kapus (FTC — Kremser AC 6—0) tes volt a találkozó. Az FTC kezdett jobban, később a Szolnok kerekedett felül és ügye­sen kihasználta a bajnokcsapat megingá­sait. Nagy helyzetek maradtak kihasználat­lanul mindkét oldalon. MÁJUS 31. Népstadion: Vasas — FTC 2—1 G: Novák Géczi — Novák, Mátrai, Dalnoki — Perecsi, Orosz — Fenyvesi II, Varga, Albert, Rátkai, Fenyvesi. A Népsportban így értékelték a látotta­kat: „A Ferencváros néhány perces fellán­golásoktól eltekintve erőtlenül játszott, csa­tárok, védők egyaránt kezdetleges hibákat vétettek. A Vasasnak jóval több helyzete volt, mint a Ferencvárosnak és ezért — bár az FTC az utolsó percekben egyenlíthetett volna — megérdemelte a 2 pontot.” JÚNIUS 3. Győr: FTC — Győri ETO 2—2 G: Albert, Novák Géczi — Novák, Mátrai, Dalnoki — Perecsi, Orosz — Rátkai, Varga, Albert, Galambos, Fenyvesi. Az első félidőben a hazai csapat játszott jobban, a II. félidőt viszont az FTC végig­támadta. Az egyenlítés azonban csak a mérkőzés hajrájában sikerült. A 84. percben Fenyvesi magasan ívelt be egy szögletet. Tóth kifutva öklözte el a labdát és Galambos felismerve a helyzetet egyből kapura fejelt. A kapuvonalon álló Palotai kézzel nyomta a labdát léc fölé. Vitathatatlan 11 -esi A bünte­tőt Novák a balra mozduló Tóth mellett a jobb alsó sarokba küldte, 2—2. JÚNIUS 6. A Ferencváros ifjúsági csapata az olasz- országi Calligaris tornán a harmadik helyen végzett. Csanádi Ferenc edző így nyilatko­zott: — Tavaly csapatunk első volt a Calliga­ris tornán, de a mostani harmadik helye­zésünk felér az akkori sikerrel. A mi csapa­tunk volt a legfiatalabb, két játékostól elte­kintve mindenki ifjúsági korú volt. A többi csapat csupa 21 éven felüli labdarúgóból állt. A Ferencváros négy mérkőzésből hár­mat így is megnyert! Az olasz lapok sokat írtak a Fradiról, dicsérték, mint a legsport­szerűbb együttest is. A legjobb középcsatár címet és a velejáró aranyérmet Németh Miklós szerezte meg. (Miki 4 gólt rúgott) Raj­ta kívül igen jó teljesítményt nyújtott Maróti, a hátravont összekötő szerepében. A tornát egyébként a Moszkvai Dinamó nyerte a Ju­ventus és a Ferencváros előtt. JÚNIUS 7. Népstadion: FTC — Tatabánya 6—1 G: Albert 4, Varga, Fenyvesi II Géczi — Novák, Mátrai, Dalnoki — Perecsi, Orosz — Fenyvesi II, Varga, Albert, Rátkai, Fenyvesi. A Fradi gólzáporos győzelemmel és 70 ezer néző vastapsától kísérve fejezte be a tavaszi évadot. A mieink 4 pont előnnyel álltak a tabella élén: 1. FTC 1311 34—12 23 A góllövőlistát is fradista, Albert Flórián vezette: 1. Albert 19 gól, 2. Tichy 12 gól, 3. Csornai 10 gól. Flóri az utolsó mérkőzésen is kitett magáért — négy gólt szerzett! (me az egyik gólja: az 56. percben Novák ívelt labdájára ragyogóan ugrott fel, és az ötös sarkáról parádés fejessel juttatta azt a kapuba. JÚNIUS 20. Üllői út: FTC — Kremser AC 6—0 G: Rátkai 2, Juhász 2, Németh 2 Géczi — Havasi, Páncsics, Dalnoki — Pe­recsi, Orosz—Fenyvesi II, Juhász, Németh, Rátkai, Friedmanszky. Cs.: Horváth L, Ber- náth, Galambos. All. ligás osztrák csapat nem állította kü­lönösebb feladat elé a zöld-fehéreket. A ha­zaiak mindjárt az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már a 8. percben 2—0-ra vezettek. Szünet után sem változott sokat a játék képe. Az 50. percben már a kapust is kicselezték a fiatal ferenc­városi csatárok, de Rátkai az üres kapu fölé emelt. Az 59. percben Németh Miklós szép gólt rúgott. Lábról-lábra vándorolt a labda és Németh 20 m-ről olyan jól eltalálta, hogy a kapufa belső lapját súrolva csúszott be félmagasan a bal sarokba. JÚNIUS 26. Megkezdődött az országos úszóbajnokság. A ferencvárosiaknak már az első nap volt miért örülni. ..100 m-es gyorsúszás: 1. Ma­darász Csilla (1:03.2), 4x100 m-es ve­gyesváltó: 1. FTC 4:51.9 (Bállá, Egerváry, Kovács, Szathmári) a 200 m-es pil­langóúszásban a fradista Csaba Gábor har­madik volt, de 2:24.3-as idővel új országos ifjúsági csúcsot úszott. 12