Nagy Béla: FTC napló 1962-1963

Az FTC legendás vízilabdázója: Dr. Kárpáti György OKTÓBER 3. Köln: Viktoria Köln—FTC 4 : 3 VVK G: Albert 2, Mátrai Horváth—Novák, Ormai, Havasi—Vile- zsál, Kocsis—Mátrai, Orosz, Albert, Rá­kosi, Fenyvesi A 6. percben Albert nagyszerűen in­dította Mátrait, aki elfutott. Meglátta, hogy Klemm kimozdul a kapujából és „okos" gólt rúgott a bal alsó sarokba, így kezdődött a Fradi VVK szereplése — a Viktoria Köln elleni mérkőzésen. „Általában ritkán fordul elő, hogy egy vesztes mérkőzés után az edző azt nyilatkozza, hogy elégedett az ered­ménnyel. A kölni újságírók némi kétke­déssel is fogadták Mészáros József sza­vait, pedig a Ferencváros szakvezetője valóban így gondolkodott a 3 : 4-ről. Nem azért, mintha jobb csapatnak tar­taná a Viktóriát a Ferencvárosnál, hanem mert figyelembe kellett venni néhány nagyon is fontos előzményt és körülményt. A magyar csapat hangulata még biza­kodó volt Kölnben is. Mészáros József olyan taktikai tervet készített, amely­ben a nem teljes értékű játékosok is fon­tos szerepet tudtak betölteni. Az elkép­zelés alapja az volt, hogy a biztonsági játékkal kezdjen csapatunk. A tervet mindenki helyeselte, s nagyjából be is tartotta. Csak egyet nem lehetett előre kalkulálni: a Géczi helyett beugrott Horváth idegességét. A Ferencváros tar­talékkapusa nagyon-nagyon akart, de semmi sem sikerült neki. Sírt a félidő­ben s hiába bíztatták a többiek, szidta saját magát, a végletekig el volt kesered­ve, dehát — a nagy kapushibából be­kapott gólokat nem lehetett visszacsi­nálni ... A csapat versenyt futott a Viktoria „ingyen kapott" góljaival. A Ferencváros három gólja szépen kidolgozott akcióból született, helyze­tük is több volt, mint a Viktóriának és ha például a bíró megadja javunkra a jo­gos tizenegyest, akkor döntetlenre hoz­ták volna vissza a teljesen reménytelen­nek indult mérkőzést. Ezek miatt, tehát a csapat játékában újra felszínre került jó tulajdonságok miatt elégedett Mészá­29