Nagy Béla: FTC napló 1962-1963

i Nos, a jól sikerült versenyen három FTC hajó is Bp. bajnokságot nyert. A férfi kormányos nélküli négyesben biztosan győzött a ferencvárosi gárda: Gira, Dávid, Szentkereszti, Csulyák. A kétpárevezősben a Maiina, Zorkóczy, kormányos kettősben a Sarlós, Kávai (korm.: Latinovits) hajó elsőnek ért a célba. * * * A Vasas országos kötöttfogású birkó­zóversenyén három fradista is győzött súlycsoportjában: Alker (lepke) Ftizma- yer (váltó) és Giczy (középsúly). SZEPTEMBER 23. Győr: FTC—Győri ETO 2 : 2 G: Varga, Fenyvesi Géczi—Novák, Mátrai, Dalnoki—Ormai, Kocsis—Varga, Széles, Albert, Orosz, Fenyvesi „Győrött évek óta nem láttak olyan nagyszerű játékot, mint amilyen e talál­kozó első félidejében folyt a pályán. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, hatalmas iram, tűz, lendület, ötlet sok korszerű támadás és négy gól ragadtatta tapsra a szurkolósereget." * * * Végétért a vízilabdabajnokság. Az utolsó mérkőzésnek már csak az volt a tétje, hogy az FTC veretlenül nyeri-e a baj­nokságot? Nos sikerült, a fradisták 6 : 4-re legyőzték az egrieket! A mérkő­zés után a Ferencváros bajnokscsapatát nagy ünneplésben részesítette szurkoló- tábora. A csapat mestere Fábián Dezső pedig így értékelte fiait: „Ambrus lehiggadt, nagyszerű kapus. Gyarmati még mindig nagy érték, hihetetlen akarás hevíti. Vörös szépen fejlődött, gyors, s a hely­zetfelismerésben is javult. Felkai szilárd pontja lett a csapatnak. Laukó II bátor, már mer kezdeményez­ni. Kiss megfelelően látta el az „örök­mozgó" szerepét. Kárpáti dr. az eszmé­nyi játékfelfogást személyesíti meg. A kiegészítő emberek közül Rázga ju­tott legtöbbször szóhoz, megbízható, S8 1962 lelkes játékos. Meg kell még jegyez­nem, hogy játékosaink többsége saját nevelésű. Az FTC vízilabdacsapatában jó az összhang, az egyetértés, ami lényegesen kihat a csapatmunkára, megkönnyíti az edző feladatát. Ehhez járul még két ve­zetőnknek, Farkas Gábornak és Ka­rinthy Ferencnek erkölcsi támogatása. Csapatunk első helyezése, úgy érzem, a jól végzett munka jutalma." SZEPTEMBER 26. Losonc: FTC—TSZ Lucenec 5 : 1 G: Rákosi 2, Orosz 2, Fenyvesi Horváth—Novák, Mátrai, Dalnoki—Or­mai, Kocsis—Kökény, Orosz, Vilezsál, Rákosi, Fenyvesi. Cs: Száger, Havasi, Németh Ezen a nemzetközi edző mérkőzésen nem érte hidegzuhany a fradistákat. 2 : 1-es féldiő után fölényes győzelmet arattak a vendéglátó II. ligás csapat el­len. SZEPTEMBER 30. Üllői út: FTC—Tatabánya 1 : 0 G: Albert Géczi—Novák, Mátrai, Havasi—Vilezsál, Ormai—Varga, Orosz, Albert, Rákosi, Fenyvesi „A 8. percben szerezte a Ferencváros a győzelmet jelentő gólt: szép baloldali támadás után, Fenyvesi beadásából a 16-oson kívül álló Rákosihoz került a labda, ő kapásból lőni akart, de lábáról leperdült a labda a tizenegyesen álló Albert elé, aki közelről nagy nyugalom­mal a hálóba gurított. A 35. percben Mátrai rosszul esett, megrándult a térde, s percekig az alap­vonalon kívül ápolták. A II. félidőben a lényegében tíz emberrel játszó FTC több nagy helyzetet hagyott kihaszná­latlanul. íme a legnagyobb: A 73. percben Fenyvesi átcselezte magát a védelmen, éles szögből először a kapufát találta el, majd beadott, s a labda Albert melléről a bal kapufa mel­lé hullott. . ."