Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1958. lanata sem a találkozónak, amely unalmas, eseménytelen lett volna. A Dorog különösen a II. félidőben egyenrangú ellenfél volt. Nagy része van a győze­lemben az erősen feljavult ferencvárosi fedezetpárnak, amely az első 10 perctől eltekintve valósággal uralta a mezőnyt. „A Ferencváros fedezetpárja ezen a mérkőzésen a „veterán" Vilezsál és az újonc Győri-Kiss volt." ★ ★ ★ Befejeződött a vízilabdabajnokság. Az utolsó mérkőzésen győztek ugyan a irodisták (FTC—BVSC 6:4), de rosszabb gólaránnyal csak az 5. helyen végeztek. A bajnokságot a Szolnoki Dózsa nyerte. ★ ★ ★ Az FTC-nek a Szovjetunióban vendégszereplő férfi kézilabda-csapata Lvovban két mérkőzést játszott. A helyi Testnevelési Főiskola csapatát 11:9 arányban legyőzte, a Burevesztnyiktől viszont 6:5 arányú vereséget szenvedett. október 20. Az asztalitenisz tizek bajnokságon: 1. Kóczián (Meteor) 8 gy, 2. Mos- sóczy (FTC) 7 gy, 3. Máthé (FTC) 5 győzelem. A döntő jelentőségű Kóczián— Mossóczy találkozón versenyzőnk igen nagy ellenállást tanúsított. Softos nyeséseivel teljesen kihozta üteméből Kócziánt és már-már levegőben lógott a meglepetés. A döntő játszma elején Kóczián ragyogóan kezdett, 11:0-ra vezetett, de Mossóczy még itt sem adta fel és a játszma végéig erősen megközelítette ellenfelét. november 2. Amire szinte senki sem számított: az FTC legyőzte a szolnoki Dózsát és megnyerte a vízilabdázók Hazafias Népfront Kupáját! A Fradi nem is leg­jobb összeállításában szerepelt: Jeney, Wolf, Pál, Felkai, Ambrus, Tóth, Kár­páti. Az FTC ezúttal nemcsak nagy lelkesedéssel, hanem okosan is játszott, kihasználta a szolnoki védelem megingásait. Brinza vezetőgólja után Kárpáti négyméteresét Boros kivédte, de szünet után Felkai egyenlített. A győzelmet jelentő gólt Ambrus lőtte. Jeney fénykorára emlékeztető módon védett. Az FTC végeredményben megérdemelten nyert — 2:1 arányban. ★ ★ ★ FTC—DVTK 3:1. „Változatos, időnként érdekes, jóiramú küzdelmet hozott a két együttes találkozója, amelynek egyik érdekessége, hogy mind a két csapatban néhány fiatal, az NB l-ben még újoncnak számító játékos szerepelt.” A Fradi saját­nevelésű újoncát így értékelték: „Albert a mérkőzés legnagyobb részében kevés támogatást kapott társaitól, de fokozatosan belelendült a játékba, s két gól­ja is bizonyítja, hogy tehetséges csatár." Kilenc év múlva Európa legjobb labdarúgója címet és Aranylabdát ka­pott. .. november 22. A Béke Kupa mérkőzésekkel kezdődött a jégidény: FTC—Meteor 4:2. Az új évad első ferencvárosi gólja a 15. percben született meg: Simon kö­zelről a hálóba küldte a korongot. Történt egy ritka érdekesség is ezen a ta­lálkozón: 88