Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1956. mérkőzés színvonalas, élvezetes játékot hozott, s meglepetés is akadt. Mo- sóczy legyőzte Farkast, Jávorné Sági ll-től, Kerekesné pedig Kárpátitól kapott ki. Nem egyszer csak a nagyobb tapasztaltság döntött a Meteor játékosok javára. Mosóczy Kerekesné ellen, Máthé pedig Fantusz ellen veszített 20:16- os vezetés után a 2. játszmában. A nagyszámú közönség sokat tapsolt a jó mérkőzéseknek.” június 10. Bp. Kinizsi—RC. Lens 7:1 ,,A Kinizsi Kotásszal és Cziborral megerősített csapata kitűnő játékkal rukkolt ki ezen a mérkőzésen. A találkozót rövid ünnepség előzte meg, s a kezdőrúgást Micheliné Presle, a Budapesten tartózkodó kiváló francia film­színésznő végezte el." A Kinizsi már az első félidő után 5:1-re vezetett és végül egyik legbizto­sabb nemzetközi győzelmét aratta. Az 1956. évi birkózó Béke kupa csapatbajnokságot Cegléden rendezték. A Kinizsi fiatalok ragyogóan helytálltak: kötöttfogásban megnyerték aCSB-t! ★ ★ ★ A Budapest—Becs—Budapest országúti kerékpárverseny második napján Albert győzött. június 17. Bp. Kinizsi—Bp. V. Lobogó 6:2! 3:2-es Kinizsi vezetés után a játékvezető reklamálásért Sándort, majd Szolnokot kiállította. A II. félidőben a játékosok kihasználták helyzeteiket, s így nagy gólaránnyal győztek. A 85. percben Kovács I. is a kiállítás sorsára jutott, szintén a játékveztő sértegetéséért. A Vörös Lobogónak ebben az év­ben ez volt az első veresége. ., június 24, A kötöttfogású Bp. birkózóbajnokságon a Kinizsi versenyzői három súly­csoportban is győztek, így a csapatversenyt a mieink nyerték. A három súly­csoportgyőztes; Kerekes (lepkesúly), Szirbik (könnyűsúly), és Zaka (közép­súly). június 25. A Sportcsarnokban befejeződött a felnőtt egyéni ökölvívó bajnokság. Kisfalvi István könnyűsúlyú versenyzőnk 3 győzelemmel bajnok lett. Kisfalvi az utolsó napon mérkőzés nélkül győzött mert ellenfele sérülés miatt nem léphetett a szorítóba. ★ ★ ★ Atlétikai Béke Kupa az üllői úton: Bp. Kinizsi—Csepeli Vasas 198:196. A találkozó az utolsó számon a 4x400 m-es váltón dőlt el a Kinizsi javára. ★ ★ ★ Az egyesületi egyéni tekebajnokságot a Kinizsiben Kiricsi nyerte 871 fá­val. A nőknél 409 fával Zsoltné győzött. 27