Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1956. január 1. Bp. Kinizsi—BSK Belgrad 2:1 A Máltában portyázó labdarúgók értékes győzelemmel kezdték az új évet. Mivel az előző napon Málta válogatottjával 2:2-re végeztek, így a nemzetközi tornát a mieink nyerték. február 9. ,,A lelkes építőmunka meghozta gyümölcsét: elkészült a Millenárison az új, korszerű műjégpálya. Tükörjég ragyog a betonfelületen, az utolsó simí­tásokat végzik a gépházban és a világító berendezésen. Vasárnap már mér­kőzést is játszanak az új pályán, 18 óra 30 perces kezdettel itt bonyolítják le a Bp. Kinizsi—Bp. V. Meteor rangadót. Készen áll a palánk is amelyet betonba ágyaztak. A jégkorong mérkő­zéseken az eddig használt kapuk helyett csehszlovák mintára készített kaput védenek majd a kapusok. Ennek az az előnye, hogy a hálóba lőtt korong nem pattan vissza, így kizárja a vitás eseteket. Hasonlóképpen csehszlovák mintára a pálya négy sarkát nem másfél, hanem három méteres sugarú körív határolja, így megszűnnek majd a dulakodások, mert az enyhébb hajlású for­dulóban nem rekedhet meg a korong. Átépítették a játékoskijárót is, a já­tékosok az alagúton át jutnak el az öltözőből a pályára. A pálya jelenlegi befogadóképessége 15 000, ebből 2000 az ülőhely.” február 11. „Szombaton este játszottak először mérkőzést az új Millenáris műjégpá­lyán. Az új pálya bemutatkozása kitűnően sikerült, nagyszerű jégen, teljesen korszerű körülmények között csapott össze a bajnoki címért a két nagy el­lenfél. Bp. Kinizsi—Bp. V. Meteor 7:5 Nagyiramú, kemény, de sportszerű küzdelem folyt. A nagy tét mindkét csapatot nagy erőkifejtésre késztette. A III. harmadban fokozódott az iram, a Meteor lendületesen támadott, s meg is szerezte a vezetést, az élelmezé­siek azonban csakhamar kiegyenlítettek és vezetéshez is jutottak. Mindkét gól nagy kapushiba volt. Ezután a Meteor nagy taktikai hibát követett el: mintegy 4 perccel a befejezés előtt lehívta kapusát a pályáról és 6 mezőnyjátékossal támadott. Szinte kapujához szegezte ellenfelét, amely hősiesen védekezett, sőt csatárai egy távoli és egy közeli lövéssel kétszer betaláltak az üres ka­puba is. A Meteor ezután sem adta fel, de Kenderesi az utolsó másodper­cekben már csak szépíteni tudott A Kinizsi csapata ezzel megnyerte az 1956. évi magyar bajnokságot. Győzelme megérdemelt volt. A Kinizsi egységesebbnek bizonyult, jobban vé­dekezett, s ha kevesebb helyzete is volt, jobban tudta azokat kihasználni. Po­zsonyi kitűnő formában védett, nagy része van a győzelemben. Kondorosi volt a legjobb védő, de a másik kettő is jól állt a lábán. Elől Szende nyújtott kimagasló teljesítményt, szinte minden megmozdulása veszélyesnek bizonyult.” február 19. A Kinizsi Sportegyesületek III. országos küldöttközgyűlését az ÉDOSZ Gorkij fasori székházában tartották. A beszámolók elsősorban az általános fejlődéssel foglalkoztak. Ezután bejelentették, hogy az ország Kinizsi sport­egyesületeiben 21487 tagot tartanak nyilván, de a tagdíjfizetés csak 47,2 23